مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

هزینه‌های عجیب زندگی در ۱۰ کشور گران جهان

آخرین ارزیابی‌های مؤسسات بین‌المللی از گران‌ترین شهرهای جهان نشان می‌دهد جزایر و مناطق بکر، گران‌ترین مناطق برای زندگی هستند؛ از برمودا گرفته تا جزایر باربادوس. در این گزارش به هزینه‌های زندگی در ۱۰کشور بزرگ جهان پرداخته شده است.

 به گزارش تابناک، روزنامه جام جم نوشت: خرین ارزیابی‌های مؤسسات بین‌المللی از گران‌ترین شهرهای جهان نشان می‌دهد جزایر و مناطق بکر، گران‌ترین مناطق برای زندگی هستند؛ از برمودا گرفته تا جزایر باربادوس. در این گزارش به هزینه‌های زندگی در 10کشور بزرگ جهان پرداخته شده است.

1- شهر برمودا با بیش از 5000 دلار در ماه برای اقامت گران‌ترین مکان برای زندگی در سراسر جهان است. این شهر یکی دیگر از قلمروهای بریتانیا است که در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. هنگامی که به‌دنبال محل اقامت در این شهر هستید، به جیب‌های پر پول نیاز خواهید داشت، زیرا هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه حدود 2675 دلار در ماه یا 212 دلار در هر شب است.

هزینه‌های عجیب زندگی در 10 کشور گران جهان


2- جزایر کیمن دومین قلمرو پرجمعیت بریتانیا و در انتهای غربی دریای کارائیب واقع شده است. جزایر کیمن به‌دلیل مسکن شرکت‌های فراساحلی شناخته شده هستند و برای زندگی یک‌ماهه در آن باید حدود 3400 دلار پرداخت شود. هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه حدود 1924 دلار در ماه یا 83 دلار در شبانه‌روز است.

3- سوئیس سومین کشور گران‌قیمت برای زندگی با عدد 3162 دلار در ماه است. این کشور چندین شهر زیبا برای زندگی دارد. هزینه اقامت یک‌ماهه در شهر برن برای یک نفر حدود 1366 دلار یا 86 دلار در شبانه‌روز برآورد می‌شود. در سوئیس شهرهای گران‌قیمتی مانند زوریخ، ژنو و لوزان وجود دارد که البته هزینه‌های سنگینی برای زندگی ایجاد کرده‌اند.

4- دانمارک به عنوان جنوبی‌ترین کشور شمال اروپای شمالی، چهارمین کشور گران‌قیمت با رقم 3100 دلار است. کپنهاگ که به‌عنوان یکی از شادترین مکان‌های روی زمین برای زندگی شناخته می‌شود، همچنین شهری بسیار گران برای زندگی است. برای اجاره یک‌ماهه آپارتمان یک‌خوابه، باید به‌طور میانگین 1917 دلار در ماه و 96 دلار در هر شبانه‌روز پرداخت کنید.

5- ایسلند در رتبه پنجم لیست گران‌ترین کشورهای جهان با عدد 2800 دلار قرار دارد. این کشور بین شمالگان (اقیانوس منجمد شمالی) و اقیانوس اطلس واقع شده و کمترین تراکم جمعیت را بین کشورهای اروپایی دارد و تنها سه نفر در هر کیلومتر ساکن هستند. اجاره ماهانه یک آپارتمان یک‌خوابه در پایتخت این کشور تقریبا 1236 دلار و برای هر شب معادل 128 دلار است.

6- یکی از کوچک‌ترین کشورهای این فهرست لوکزامبورگ با هزینه 2750 دلار در هر ماه است. وقتی صحبت از هزینه‌های ماهانه‌تان به میان می‌آید، فضای زیادی برای شما باقی نمی‌گذارد. هنگامی که به کشور لوکزامبورگ رسیدید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود 1322 دلار برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه برای یک ماه پرداخت کنید؛ چیزی معادل 80 دلار در هر شبانه‌روز.

7- گران‌ترین کشور بعدی جهان برای زندگی باهاما است که از بیش از 700 جزیره تشکیل شده است. بزرگ‌ترین شهر باهاما، ناسائو است که در مجموع 255 هزار نفر جمعیت دارد. اگر به بازدید از باهاما فکر می‌کنید، باید حدود 950 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک‌خوابه و 149 دلار برای هر شب کنار بگذارید. هزینه یک‌ماهه برای زندگی در این کشور معادل 2700 دلار است.

8- کشوری واقع در شمال اروپا؛ از نروژی می‌خوانید که 3/5 میلیون نفر جمعیت دارد و ماهانه باید 2656 دلار برای زندگی در آن هزینه کرد. اجاره خانه در پایتخت نروژ یعنی شهر اسلو گران است. اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در اسلو حدود 1193 دلار در ماه و 85 دلار به‌ازای هر شب اسکان است. البته این رقم برای شهروندان این کشور کمتر از دیگران است.

9- نهمین کشور گران‌قیمت برای زندگی در سراسر جهان، ژاپن است با رقمی معادل 2612 دلار در هر ماه؛ کشوری متشکل از 6852 جزیره با جمعیت 8/126 میلیون نفر. برای اجاره یک آپارتمان استودیویی یک‌خوابه در توکیو باید حدود 1370 دلار در ماه یا 111 دلار برای هر شب پرداخت کنید. 37 میلیون نفر از مردم ژاپن در توکیو زندگی می‌کنند.

10- باربادوس یک کشور جزیره‌ای مستقل در منطقه کارائیب آمریکای شمالی است. باربادوس چهارمین کشور پرجمعیت در قاره آمریکاست و پایتخت آن، بریج‌تاون، تقریبا 110 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان حدود 500 دلار برآورد شده است و در مجموع برای یک زندگی معمولی باید 2000 دلار در ماه کنار گذاشت.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی