مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

همه چیز درباره تری دی پانل

وجود لایه پلی استایرن در تری دی پانل موجب می شود که وزن قطعات دیوار و سقف کاهش پیدا کند و علاوه بر اینکه حمل و نقل آن را آسان تر می کند از مجموعه وزن کل سازه نیز کم میکند.

تری دی پانل از یک لایه عایق پلی استایرن نسوز منبسط در وسط دو صفحه مشبک مفتولی که به وسیله خر پا های قطری به شکل جوش به هم وصل شده اند، تشکیل شده است.  این محصول توسط کنترل کیفیت دقیق تولید شده و با نظارت اصولی متخصصان امور ساختمانی نصب و اجرا می شود. در این نوع تکنولوژی سازه های پیش ساخته سبک به شکل اتصالات یکپارچه ساخته می شوند.

تری دی پانل

تری دی پانل در ساختمان ها به شکل دیوار به دیوار، سقف به دیوار، و دیوار به پی اجرا و نصب می شوند. بعد از نصب تاسیسات ساختمان توسط دستگاه عملیات بتن پاشی شکل می گیرد.  این روش موجب یکپارچگی در اتصالات میشود همینطور استحکام و پایداری ساختمان را در برابر نیروهای دینامیکی حاصل از زلزله یا طوفان بیشتر میکند.

یکی دیگر از ویژگیهای استفاده از ساختار تری دی پانل در ساختمان ها این است که  به صورت پیش ساخته محسوب می‌شوند و از امتیازهای ساختمان های پیش ساخته برخوردار می شود و قیمت تری دی پانل پایکار بنیان پانل بسیار مناسب می باشد.

همانگونه که می دانید با استفاده از بتن به عنوان یک متریال اصلی در ساختمان ها به قاب بندی نیاز است همینطور داربست و اختصاص زمان برای گیرش، عمل آوری و مقاوم شدن آن احتیاج است. به همین خاطر از مدت ها قبل، ساخت قطعات بتنی پیش ساخته بسیار مورد توجه قرار گرفته بود. با پیشرفت علم و فناوری، در ارائه انواع سیستم های پیش ساخته پیشرفت های چشمگیری شکل گرفت.

عیوب اصلی بکارگیری از قطعات پیش ساخته بتن مسلح در وهله اول روش اتصالات قطعات آن است که یک مشکل سازه ای میباشد.  وهله دوم مشکلات این است که قطعات را بایستی از کارخانه به محل نصب حمل کرد که یک مشکل اقتصادی به حساب می آید.

مشکل اساسی در حمل و نقل از از آنجا ناشی می شود که قطعات بزرگ اغلب سنگین و پر حجم هستند. به همین خاطر هزینه و زمان حمل آنها بسیار زیاد می باشد. به همین خاطر شده است که حجم و وزن و همینطور زمان حمل قطعات تا جای ممکن کاهش پیدا کند.

وجود لایه پلی استایرن در تری دی پانل موجب می شود که وزن قطعات دیوار و سقف کاهش پیدا کند و علاوه بر اینکه حمل و نقل آن را آسان تر می کند از مجموعه وزن کل سازه نیز کم میکند.

در ساختمان ها این پانل ها به شکل باربر و یا دیافراگرام افقی سازه باربر ساختمان و یا دیوارهای جداکننده غیر باربر مورد استفاده قرار می گیرد.

تری دی پانل

تری دی پانل ترکیبی از شبکه های مش در طرفین پانل می باشد.

این شبکه ها از مفتول های سه میلیمتری که با روش کششی سرد از مفتول ۵ و ۶ میلی متری تهیه شده‌اند، تشکیل شده است. به منظور ارتقای کیفیت جوش این مفتول ها به شکل اسید شور شده میباشند.

هزینه تکنولوژی جوش های نقطه ای به شکل شبکه درآمده اند.

صفحه پلی استایرن با ضخامت ۲۰ سانتی متر در بین شبکه جوش شده قرار می گیرد.

شبکه های مش موجود در طرفین پانل به وسیله خرپا های مورب به یکدیگر جوش میشوند.  زیرا استحکام خود را تماماً از ترکیب بتن و فولاد به دست می آورند و مانند یک قطعه بتن آرمه عمل می کند.

وجود لایه پلی استایرن در 3d پانل موجب کاهش وزن قطعات دیوار و سقف می شود و همینطور حمل و نقل آن ها آسان تر می شود.

تری دی پانل در صنعت ساختمان به جای دیوارها ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین نقش مهمی در صنعت ساختمان ها دارند.

تاریخچه تری دی پانل

تری دی پانل ها که همان سیستم های پیش ساخته سه بعدی می باشند اولین بار در سال ۱۹۶۷ میلادی به وسیله شخصی به نام ویکتور وایزمن در ایالات کالیفرنیای آمریکا به ثبت رسیده است.  تا به امروز مراکز تحقیقاتی و پژوهشی زیادی در دنیا آزمایش های مکانیکی شامل آزمایش های استاتیکی مکا نیکی و میز لرزان را انجام داده‌اند.

انواع تری دی پانل

تری دی پانل ها دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

تری دی پانل

تری دی پانل غیر باربر

یکی از انواع تری دی پانل ها دیوارهای تری دی پانل غیر باربر میباشد که به عنوان دیوار جدا کننده مورد استفاده قرار می گیرند.  این پانل نسبت به مدل باربر شامل ضخامت کمتری می باشد، عایقی با چگالی کمتر و همینطور استفاده از مفتول با قطر حداقل دو میل می باشد.

تری دی پانل باربر

طبق دستورالعمل اجرای دیوارهای تری دی پانل این امکان وجود دارد که از پانل های دیواری باربر به عنوان عناصر باربر جانبی در سازه ها  استفاده کرد. اتصال تری دی وال های باربر به سازه های اصلی باید به گونه ای انجام شود که نیروی جانبی به پانل های باربر به مناسب ترین شکل انجام شود.  تری دی وال های باربر در مقایسه با نوع غیر باربر از ضخامت بیشتری برخوردارند محصول شبکه با قطر حداقل ۳ میلیمتر و عایق با چگالی بیشتر می باشند.

تری دی پانل سقفی

پانل های سقفی به شکل افقی یا شیب دار با شیب بسیار کم به عنوان عضو باربر خمشی و یا دیافراگم افقی عمل می کند. ضخامت هسته ای این نوع تری دی وال بر اساس غملکرد آن و بارهای وارده نباید از ۶۰ میلیمتر کمتر باشد.  بر این اساس فاصله شبکه های جوش شده از یکدیگر کم کم ۱۰۰ میلی متر هستند.

تری دی وال چیست؟

تری دی وال توانسته است در صنعت ساختمان سازی به یکی از مهم ترین مصالح کاربردی تبدیل شود همچنین از این محصول به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین و برترین مصالح ساختمانی یاد می کنند. با استفاده از از تری دی وال پنل این امکان وجود دارد که تا اندازه بسیار زیادی از نفوذ آلودگی صوتی و همینطور دما جلوگیری کرد. 

به همین خاطر پیمانکاران و مهندسان ساختمان تمام تلاش خود را می‌کنند که برای کاهش هزینه ها از تری دی وال استفاده کنند. در حقیقت می توان تری دی وال را به راحتی جایگزین دیوارها کرد زیرا با استفاده از آن دیگر نیازی به دیوار چینی و استفاده از آجر و سیمان نیست. همین امر موجب شده است که در هزینه‌های بسیار زیاد ساخت و ساز ساختمان ها جلوگیری شود و همینطور در در زمان صرفه جویی شود.

متال فوم

متال فوم به عنوان نسل دوم پانل های پیش ساخته سبک وزن سه بعدی مثل نسل اول خود برپایه صفحه پلی استاین و شبکه فولادی تولید می شود.  یکی از از ویژگی های مهم این نوع دیوار ها اتصال کامل آنها با سقف ها می باشد.

تری دی پانل

کاربردهای مهم تری دی پانل

با در نظر گرفتن اهمیت سبک سازی بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت به کارگیری این نوع تری دی وال ها هر روز بیشتر می شود.  این نوع محصول برای موارد زیر کاربرد دارد:

  • دیوار
  • سقف
  • دیوارهای جداکننده

ویژگی های تری دی پانل

این محصول دارای پانل های تولید شده به شکل شبکه خرپایی فضایی جوشی سه بعدی میباشند که به وسیله ی پلی استایرن پر شده اند.  دو طرف این پانل به وسیله بتن پاشی پوشیده شده اند.

در قسمت ورودی ها و خروجی ها از میلگرد های جوشی فابریک استفاده شده است. این میلگرد های مسطح در ساختمان ها موجب می شود که در قسمتهای بازشو و اتصالات مقاومت لازم ایجاد شود.

سیستم تری دی پانل با مکانیزم جعبه و فراهم کننده یک سیستم قوی مجهز می باشد که موجب می شود نسبت به نیروهای وارده مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.

منبع: تری دی پانل پایکار بنیان پانل

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی