باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

ورزش سه نوشت: رسانه های انگلیسی بابت شکست تیم ملی کشورشان مقابل ایتالیا و پیروزی ایران برابر اروگوئه، حسابی ناامید شده اند.

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

پیروزی برابر تیم پرستاره اروگوئه، باعث حیرت رسانه های انگلیسی شده است. آنها تصور می کردند که بازی آسانی را مقابل تیم ملی ایران خواهند داشت اما سه شیرها در پنج بازی رسمی و متوالی خود، هرگز رنگ پیروزی را ندیده اند و همین مسئله باعث نگرانی آنها از دیدار با شاگردان کی روش شده است.

پیروزی ایران برابر تیم قدرتمند اروگوئه، با شکست سه شیرها مقابل ایتالیا همزمان شد و حالا 2 رسانه معروف و پرمخاطب انگلیسی به دیدارهای روز گذشته واکنش نشان داده اند.

دیلی میل انگلیس:

گل مهدی طارمی باعث شد تا رقیب انگلیس در جام جهانی، در دیداری دوستانه با شکست دادن تیم پرستاره اروگوئه از جمله داروین نونز و لوئیز سوارز، به شاگردان گرت ساوت گیت هشدار جدی بدهد.

ایران، اولین حریف انگلیس در مرحله گروهی جام جهانی، نشان داد که بازیکنان گرت ساوت‌گیت 58 روز دیگر با چالش سختی روبرو هستند، زیرا آنها تیم قدرتمند اروگوئه را شکست دادند.

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

مهدی طارمی، گلزن مداوم چندین سال اخیر پورتو، پس از یک حرکت تیمی که نشان دهنده مهارت فنی ایرانیان بود و دریافت یک پاس خوب، گل برتری را به ثمر رساند.

سامان قدوس بازیکن برنتفورد که در این فصل هیچ بازی در لیگ برتر نداشته است نیز در این بازی حضور داشت.

او در میانه میدان توپی را از مارتین کاسرس ربود که از سمت راست قصد نفوذ داشت. در ادامه قدوس پاس یک و دوی ماهرانه ای را انجام داد که مهدی ترابی وینگر چپ را صاحب موقعیت کرد و او می توانست در این صحنه گلزنی کند.

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

صادق محرمی، مدافع راستی که برای دیناموزاگرب بازی می کند و در جریان پیروزی یک بر صفر ماه گذشته مقابل چلسی در لیگ قهرمانان، در مهار رحیم استرلینگ، ملی پوش انگلیسی عالی عمل کرده بود، به خوبی با علیرضا جهانبخش، بازیکن فاینورد، در سمت راست ارتباط داشت. این جناحی بود که ایران در آن حریف را تهدید می کرد.

در بازگشت کارلوس کی روش نیز به نظر می رسد او توانایی دفاعی که ایرانی ها را در جام جهانی به حریفی سخت تبدیل کرده بود، احیا کرده است.

حسین کنعانی در خط دفاعی تأثیر بزرگی داشت و با محرمی ترکیب شد تا شانس داروین نونیز برای گلزنی را از بین ببرد و در یک صحنه، با لوئیز سوارز اختلاف داشت و دو طرف وارد یک چالش شدند.

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

اروگوئه باید گل می زد. سوارز که در کشورش برای ناسیونال بازی می کند، به مانند گذشته تهدید چندانی را به وجود نیاورد، اما او فرصتی را ایجاد کرد که توپ او با فاصله بسیار کمی به بیرون رفت و موقعیت دیگری نیز داشت که توپ او از بالای دروازه به خارج از زمین رفت. تلاش نونیز هم برای گلزنی بی نتیجه به پایان رسید.

با نمایش وحشتناک آمریکا در شکست 2 بر صفر مقابل ژاپن که دیروز در دوسلدورف برگزار شد، ایران دوباره به خود این اعتماد به نفس را داد که می تواند از گروهی که شامل انگلیس و ولز نیز می شود، صعود کند.

تاک اسپورت:
ایران با پیروزی مقابل تیم اروگوئه که با قدرت کامل و حضور بازیکنانی چون داروین نونیز از لیورپول، رودریگو بنتانکور از تاتنهام و فدریکو والورده از رئال مادرید به میدان رفته بود، به انگلیس هشدار داد.

با این پیروزی، ایران نشان داد که در جام جهانی نباید آنها را دست کم گرفت.

وحشت رسانه‌های انگلیسی از پیروزی بزرگ ایران!

سه شیرها جام جهانی قطر را با بازی در برابر ایرانی ها آغاز می کنند که بسیاری آن را قرعه ای مطلوب برای تیم گرت ساوت گیت می دانند.

با این حال، در حالی که انگلیس با شکست یک بر صفر مقابل ایتالیا از گروه خود در لیگ ملت‌ها سقوط کرد، شاگردان کارلوس کی‌روش با شکست دادن یک تیم کاملاً قدرتمند مانند اروگوئه ثابت کردند که تیم ضعیفی نیستند.

مهدی طارمی، بازیکن تعویضی در دقیقه 79 گلزنی کرد تا صحنه های وحشیانه ای را در بین هم تیمی هایش در NV Arena اتریش رقم بزند.

علیرغم اینکه سه بازیکن خط حمله اروگوئه را داروین نونیز بازیکن لیورپول، لوئیز سوارز مهاجم سابق قرمزها و فاکوندو پلیستری ستاره منچستریونایتد تشکیل داده بودند، اما آبی های آسمانی نتوانستند ایران را شکست دهند.

در خط میانی، اروگوئه به رودریگو بنتانکور از تاتنهام، فدریکو والورده از رئال مادرید و ماتیاس وسینو از لاتزیو اتکا کرد.

اروگوئه کاملاً بر بازی مسلط بود و رونالد آرائوخو مدافع بارسلونا را پس از یک دقیقه به دلیل مصدومیت از دست داد.

اما این یک شروع پیروزمندانه برای کی روش، دستیار سابق منچستریونایتد، در دومین حضورش به عنوان سرمربی تیم ایران است و او دوست دارد در جام جهانی، باعث ناراحتی مشابهی برای تیم ملی انگلیس شود.

این مربی پرتغالی پنج سال را در کنار سر الکس فرگوسن در اولدترافورد در دو دوره جداگانه سپری کرد.

بیشتر بخوانید:

251254

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر