مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

راهکارهایی برای درمان دندان درد شبانه

احساس دندان درد بسیار ناخوشایند است و بروز این مشکل در شب می تواند به مراتب بدتر باشد

راهکارهایی برای درمان دندان درد شبانه
 تسکین دندان درد در شب بسیار دشوار است و باعث می شود که فرد نتواند بخوابد؛ با این حال راهکارهایی برای کمک به کاهش این درد در شب و به خواب رفتن فرد وجود دارد که در این گزارش به 9 درمان خانگی برای تسکین دندان درد در شب اشاره شده است.

از داروهای تسکین دهنده درد استفاده کنید

مصرف داروهای ضد درد و مسکن‌هایی که بدون نسخه پزشک به فروش می رسند مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یک روش سریع و ساده برای کاهش دردهای خفیف تا متوسط دندان است. اگر درد دندانتان شدید است، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید تا مسکن‌های قوی‌تری برایتان تجویز کند.

بیشتر بخوانید:

تحلیل لثه از علت تا درمان

 کمپرس سرد را امتحان کنید

استفاده از کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد دندان کمک کند. یک کیسه حاوی یخ را در یک حوله پیچیده و روی صورت یا فک خود بگذارید. رگ‌های خونی موجود در آن منطقه منقبض شده و می‌تواند باعث کاهش درد شود. اگر احتمال می‌دهید که در شب دچار درد شوید از بعد از ظهر هر چند ساعت حدود 15 تا 20 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید تا از درد دندان در موقع خواب جلوگیری شود.

 سرتان را روی ارتفاع بیشتری بگذارید

جریان خون در سر می‌تواند درد و التهاب را افزایش دهد. برای برخی از افراد، خوابیدن روی یک بالش بلند یا استفاده از دو بالش ممکن است دردشان را کاهش دهد و کمک کند بهتر بخوابند.

 پمادهای دارویی

استفاده از ژل‌های بی حس کننده و پمادهایی که حاوی موادی مانند بنزوکائین هستند می‌تواند با بی حس کردن منطقه درد، احساس درد را کاهش دهد. استفاده از بنزوکائین برای کودکان خردسال مناسب نیست.

بیشتربخوانید:

از بین بردن بوی بد دهان در عرض 5 دقیقه!

 با آب نمک شستشو دهید

شستشوی ساده با آب نمک یک درمان خانگی معمول برای دندان درد است. آب نمک یک ماده ضد باکتری طبیعی است، بنابراین می‌تواند التهاب را کاهش دهد. همچنین از دندان‌های آسیب دیده در برابر عفونت محافظت می‌کند. شستشو با آب نمک همچنین می‌تواند به از بین بردن ذرات مواد غذایی باقی مانده بین دندان‌ها کمک کند.

 با هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) شستشو دهید

پریودنتیت یک نوع عفونت لثه است که می‌تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل درد و خونریزی شود. شستشوی دهان با دهانشویه حاوی هیدروژن پراکسید به کاهش پلاک و علائم پریودنتیت کمک می‌کند. باید پراکسید هیدروژن را با مقدار مساوی آب رقیق کنید و محلول را در دهان بچرخانید. این روش درمانی برای کودکان مناسب نیست، زیرا این خطر وجود دارد که کودکان این محلول را به طور تصادفی ببلعند.

 چای نعناع را فراموش نکنید

گرداندن دمنوش نعناع در دهان یا مکیدن کیسه چای نعناع نیز ممکن است به تسکین موقت درد دندان شبانه کمک کند. نعناع حاوی ترکیبات ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است. همچنین اثر بی حسی خفیف ایجاد می‌کند.

 از میخک غافل نشوید

«اوژنول» که یکی از ترکیبات اصلی میخک است می‌تواند باعث کاهش درد دندان شود. اوژنول به عنوان ضد درد عمل کرده و منطقه درد را بی حس می‌کند. به منظور استفاده از میخک برای دندان درد، پودر میخک را در آب خیس کنید تا یک خمیر درست شود. سپس خمیر را روی دندان بمالید. جویدن آرام یا مکیدن دانه میخک نیز به تسکین درد کمک می‌کند. این درمان برای کودکان مناسب نیست، زیرا ممکن است آن را ببلعند.

 سیرهم می تواند مفید باشد

اثر ضد باکتریایی سیر ممکن است به از بین بردن باکتری‌ها در دهان کمک کند. آلیسین که ترکیب اصلی سیر است، اثر ضد باکتریایی خوبی دارد که ممکن است به از بین بردن باکتری‌های موجود در دهان کمک کرده و درد دندان را کاهش دهد. یک حبه سیر را به آرامی جویده و اجازه دهید روی دندانتان قرار گیرد. این کار می‌تواند به درمان دندان درد شبانه کمک کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی