مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

قتل ۱۵ تن در مسجدی در نیجریه از سوی افراد مسلح

به گفته شهروندان نیجریه، گروهی از افراد مسلح دست کم ۱۵ تن را در مسجدی در ایالت "زامفارا" واقع در شمال غربی این کشور کشتند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سه تن از شهروندان نیجریه روز شنبه به خبرگزاری رویترز گفتند که این حمله حین نماز جمعه در مسجد جامع مرکزی واقع در شهر "رووان جما" (Ruwan Jema) در منطقه حکومت محلی "بوکویوم" اتفاق افتاد.

عمیمو مصطفی، یکی از شهروندان گفت: «این افراد مسلح سوار بر موتور درحالی که اسلحه‌های خود را در دست داشتند، مستقیما به سمت مسجد حرکت کردند و به سوی ما تیراندازی‌های پراکنده‌ای انجام دادند.»

یک شهروند دیگر با درخواست اینکه نامش فاش نشود، گفت: این حمله حدود ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی اتفاق اقتاد و طی آن بسیاری زخمی شدند.

اما این درحالیست که سخنگوی پلیس ایالت "زامفارا" هنوز اظهار نظر فوری نسبت به درخواست‌ها و پیام‌ها انجام نداده است.

در ماه اوت، ساکنان شهر "رووان جما" گفتند که به این افراد مسلح 9 میلیون نایرا (21 هزار دلار)، بنزین و سیگار دادند تا کاری به شهروندان نداشته باشند.

این افراد و گروهک‌های مسلح که بومیان آن‌جا آن‌ها را به عنوان "راهزن" می‌شناسند، ظرف دو سال گذشته در شمال غرب نیجریه ویرانی‌هایی به بار آورده‌اند، هزاران تن را ربوده و صدها نفر را کشته‌اند و سفر از طریق جاده و یا مزارع را در برخی مناطق ناامن کرده‌اند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی