مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

قرارداد گاز مایع؛ رهاورد سفر شولتس به امارات

دویچه وله نوشت: در دومین سفر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به کشورهای حاشیه خلیج فارس، قراردادی برای تحویل گاز طبیعی مایع تا پایان دسامبر امضا شد.

قرارداد گاز مایع؛ رهاورد سفر شولتس به امارات

این قرارداد شامل یادداشت تفاهم برای تامین چند ساله گاز مایع است. اولاف شولتس پیش از اعلام این خبر به روزنامه‌نگاران گفت: «باید مطمئن شویم که تولید گاز مایع در جهان در سطحی باشد که بتوان تقاضای بالا را بدون اتکاء به ظرفیت تولید روسیه برآورده کرد.»

به این ترتیب بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا تا پایان دسامبر گاز طبیعی مایع دریافت خواهد کرد.

طبق اعلام شرکت تامین انرژی RWE حدود 137هزار مترمکعب گاز مایع در سال 2022 از سوی شرکت نفت ابوظبی تحویل آلمان می‌شود. مکان عرضه نخستین محموله "ال‌ان‌جی" پایانه شناور واردات گاز مایع در برونسبوتل در نزدیکی بندر هامبورگ خواهد بود.

رویترز می‌نویسد، آلمان برای سال 2023 نیز گاز مورد نیاز را از شرکت نفت ابوظبی رزرو کرده که میزان آن مشخص نشده است.

بنا بر داده‌های شرکت تحقیقاتی Enerdata، دو پایانه جدید "ال‌ان‌جی" شناور آلمان در نهایت قادر خواهند بود تا 5/ 12 میلیارد متر مکعب گاز مایع در سال دریافت کنند که معادل حدود 13 درصد از مصرف گاز کشور در سال 2021 است

شرکت تامین انرژی RWE قرارداد یاد شده را "یک نقطه عطف مهم" در ایجاد زیرساخت تامین گاز مایع در آلمان و بازار عرضه متنوع‌تر خوانده است.

دیدار شولتس از کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور تعمیق مناسبات و یافتن منابع جایگزین برای تامین انرژی مورد نیاز آلمان صورت می‌گیرد و مقامات آلمانی امیدوارند، مجموعه‌ای از معاملات، همانند معامله با ابوظبی به کاهش قیمت‌های سرسام‌آور انرژی کمک کند.

اما شهروندان نومید و نگران، روز یکشنبه 25 سپتامبر با برگزاری تظاهراتی خواهان بهره برداری از خط لوله نورد استریم 2 شدند. این پروژه که برای انتقال سوخت از روسیه به آلمان راه‌اندازی شده بود، پس از شروع جنگ در اوکراین کار خود را معلق کرد.

تظاهرات در شهر لوبمین صورت گرفت که محل پایان خط لوله در آلمان است. گفته شده که حدود 5000 نفر در این حرکت اعتراضی شرکت داشتند.

رویترز می‌نویسد، شرکت ملی نفت ابوظبی علاوه بر تامین گاز مایع، با فروش آمونیاک به شرکت‌های آلمانی موافقت کرده و قرار است ماهی 250هزار تن گازوییل نیز در اختیار شرکت آلمانی هویر قرار دهد.

روز یکشنبه، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی، توافقنامه‌ای را نیز با شولتس امضا کرد که امنیت انرژی و نیازهای صنایع آلمانی را در بر می‌گیرد. شرکت انرژی‌های تجدیدپذیر امارات نیز قرار است به طور جداگانه مسئله توسعه انرژی بادی در سواحل آلمان را بررسی کند.

صدراعظم آلمان پس از ابوظبی راهی قطرشد. او روز شنبه در جده با بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دیدار داشت.

آلمان تا پیش از حمله روسیه به اوکراین 55 درصد از گاز مورد نیاز خود را از روسیه تهیه می‌کرد. بخش اعظم این واردات متوقف شده و تأمین‌کنندگان گاز در آلمان در پی منابعی دیگر برای پوشش‌ نیازهای خود هستند. امارات متحده عربی از لحاظ ذخایر گازی هفتمین کشور و قطر سومین کشور بزرگ در جهان محسوب می‌شود. قطر همچنین بزرگ‌ترین صادرکننده گاز مایع در جهان است.

4949

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی