مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

شاد بودن را بیاموزید با ۱۱ راز برای زندگی خوشحال!

حداقل ۷ دقیقه  باید فعالیت بدنی داشته باشید. ورزش احساس شاد بودن می‌دهد. فعالیت بدنی موجب کاهش افسردگی می ‌شود. آرامش و احساس بهتر از خود به شما اعتماد نفس بیشتری می‌دهد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد فعالیت مغز با افزایش فعالیت بدنی بالا می رود. در نتیجه انجام کارهای ذهنی نیز بهبود می‌یابد و می‌توانید با انرژی به کارهای روزانه‌ی خود برسید.

شاد بودن را بیاموزید با 11 راز برای زندگی خوشحال!

شاد بودن! همه‌ ما در طول زندگی دنبال این احساس خوب هستیم. احساس شادی و نشاط به ما کمک می‌کند تا کیفیت زندگیمان بهتر شود. راهکارهای ساده‌ای برای شاد زیستن وجود دارد. احساس خوشحالی ما به دیگران هم منتقل می‌شود و در نتیجه محیط اطرافمان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. مقاله را دنبال کنید تا رازهای شادی را کشف کنید:

1.بیشتر ورزش کنید

حداقل 7 دقیقه  باید فعالیت بدنی داشته باشید. ورزش احساس شاد بودن می‌دهد. فعالیت بدنی موجب کاهش افسردگی می ‌شود. آرامش و احساس بهتر از خود به شما اعتماد نفس بیشتری می‌دهد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد فعالیت مغز با افزایش فعالیت بدنی بالا می رود. در نتیجه انجام کارهای ذهنی نیز بهبود می‌یابد و می‌توانید با انرژی به کارهای روزانه‌ی خود برسید.

2. خواب کافی و منظم داشته باشید

استراحت کافی در شبانه روز احساسات منفی را در شما کاهش می‌دهد. هنگام خواب هورمونی در مغز ترشح می‌شود که در طول روز به شما آرامش می‌دهد. شاد بودن با کم شدن احساسات منفی رابطه‌ی مستقیمی دارد. خواب خوب کمک می‌کند تا در ارتباط با دیگران نیز احساس بهتری داشته باشید.

ورزش روزانهمشاهده محصولات ورزشی

3. هر روز یک قدم به هدفتان نزدیک شوید

برای اهدفی که تعیین کرده‌اید قدم‌های کوچک بردارید. شاد بودن با احساس مفید بودن، ارتباط مستقیمی دارد. مهم نیست کاری که انجام می‌دهید چقدر بزرگ باشد. ما مدام خودمان را قضاوت می‌کنیم. به جای این قضاوت‌ها از پیشرفت‌های کوچک خودتان لذت ببرید.

4. خودتان را ببخشید

نسبت به خودتان بخشش داشته باشید. به نظر سخت می‌آید. اما این کار خشم درونی و تصویر غلطی که از خودمان داریم را از بین می‌برد. برای شاد بودن لازم نیست کامل‌ترین انسان روی زمین باشید. همه‌ی انسان‌ها اشتباه‌ها و نقاط ضعفی دارند. خودتان را دوست داشته باشید!

5. افراد منفی را از زندگیتان حذف کنید

از هر کسی که احساس ناخوشایندی در شما ایجاد می‎کند، دوری کنید. این افراد هر کسی می‌توانند باشند: رییس، کارمند، همکار، شریک و… شاید در مورد اعضای خانواده این مورد متفاوت باشد. اما تا آنجا که می‌توانید از موقعیت‌های آزاردهنده دور باشید.

6. نفس عمیق بکشید

هر زمان که احساس استرس، خستگی یا غم می‌کنید، نفس عمیق بکشید. تنفس باعث بالا رفتن سطح اکسیژن می‌شود. در نتیجه فعالیت‌های مغز به تعادل می‌رسد و بیشتر احساس آرامش و خوشحالی می‌کنید. در طول روز با چندبار تنفس عمیق احساس شاد بودن را در خود بالا ببرید.

نظم خانه

7. محیط اطرافتان را منظم و تمیز کنید

اتاق شخصی و محیط کارتان را مرتب کنید. اشیای زاید و بلااستفاده را دور بریزید. عادت‌های ساده‌ای مثل مرتب کردن تخت به شما نظم فکری می‌دهد. اما بیخودی وسواس به خرج ندهید. نظم و ترتیب باید احساس راحتی به شما بدهد. یکی از عوامل شاد بودن، احساس خوشایند نسبت به محیط است.

8. به خودتان جایزه بدهید

هدیه و جایزه فقط برای دیگران نیست، این بار به خودتان پاداش بدهید. این جایزه را ارزان و بی‌ارزش انتخاب نکنید! به بهترین فروشگاه‌ها سر بزنید و قیمت جایزه‌ای که برای خودتان می‌خواهید بخرید، مهم نباشد. معمولاً ما برای هدیه‌ی دیگران هزینه‌ی بیشتری را صرف می‌کنیم تا خودمان. ارزشمند بودن را احساس کنید تا شاد بودن را تجربه کنید.

شاد بودن مشاهده محصولات اکسسوری

9. همه وعده‌های غذایی را جدی بگیرید

هیچ وعده غذایی را از برنامه‌ی روزانه‌تان حذف نکنید. کمبود مواد غذایی در بدن باعث مشکلات جسمی و روحی می‌شود و نباید آن را دست کم گرفت. علاوه بر این مغز برای فعالیت‌هایش به مواد مغذی لازم دارد تا منظم و متمرکز کار کند. کاهش قند خون یا ویتامین‌ها موجب عصبیت و خشم یا افسردگی شود. شاد بودن با تغذیه‌ی مناسب ارتباط مستقیمی دارد.

10. نحوه‌ی فکر کردنتان را تغییر دهید

گاهی لازم است خودتان را جای دیگران بگذارید. این مورد به شما کمک می‌کند تا موقعیت خودتان و دیگران را بهتر درک کنید. درک بهتر از اطرافیان به تعدیل احساسات کمک می‌کند و باعث می‌شود درباره‌ی افکارتان تجدیدنظر کنید. تغییر دیدگاه‌ها و بهتر کردن آن‌ها، ما را به شاد بودن نزدیک‌تر می‌کند.

11. یک مهارت را به خوبی یاد بگیرید

یادگیری مهارت موجب اعتماد به نفس شما می‌شود. شاید شروع یادگیری باعث استرش شود اما این احساس گذراست. شما می‌توانید با یادگیری هر مهارتی هم به علاقه‌مندی‌های خود برسید و هم درآمد کسب کنید. هر کاری که موجب اعتماد به نفس شود، به شاد بودن شما کمک می‌کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی