تایوان از اعزام ناوگان جنگی چین به منطقه خبر داد

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که نیروهای مسلح روز یکشنبه ۲۲ هواپیما و چهار کشتی جنگی ارتش چین را در حال نزدیک شدن به منطقه شناسایی کردند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، وزارت دفاع تایوان در پیام توییتری نوشت: امروز (2 اکتبر 2022) تا ساعت پنج بعدازظهر(09:00 GMT) 22 هواپیما و 4 کشتی نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق چین در اطراف منطقه ما شناسایی شدند.

هشت فروند از هواپیماهای کشف شده از به اصطلاح "خط میانی" تنگه تایوان که به عنوان مرز دریایی غیررسمی بین این جزیره و سرزمین اصلی چین عمل می کند، عبور کردند. هواپیماهای چین شامل دو جت جنگنده J-11 و دو جت J-16، هواپیماهای بدون سرنشین BZK-005 و CH-4 و همچنین هواپیماهای جنگ الکترونیک Y-8 و Y-9 بودند.

به گفته وزارت دفاع تایوان، ارتش این کشور وضعیت را زیر نظر دارد و با اعزام گشت هوایی غیرنظامی، صدور هشدارهای رادیویی و استقرار سامانه های موشکی دفاع هوایی به اعزام ناوگان چین به منطقه پاسخ داد.

اوضاع در اطراف تایوان پس از آن تشدید شد که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل ماه آگوست از این جزیره بازدید کرد. چین سفر پلوسی را محکوم و مانورهای نظامی گسترده ای را در مجاورت جزیره راه اندازی کرد.

بعد از آمریکا، چندین کشور از جمله فرانسه، لیتوانی، ژاپن و اخیراً آلمان هیئت هایی را به این جزیره فرستاده اند که باعث افزایش تنش در تنگه تایوان شده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان