باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

انتخابات برزیل به دور دوم کشیده شد

ناکامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برزیل برای کسب نیمی از کل آرا، باعث شد تا سرنوشت این دور از انتخابات به دور دوم کشیده شود و روز هشتم آبان امسال(۳۰ اکتبر)، ایناسیو لولا داسیلوا نامزد حزب کارگر از جناج چپ به رقابت با ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری کنونی برزیل خواهد پرداخت.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رسانه های بین المللی، «ایناسیو لولا داسیلوا» سیاستمدار کهنه کار 76 ساله برزیل و رئیس جمهوری پیشین این کشور با کسب 47.9 درصد آرا (حدود 55.5 میلیون رای) و ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری فعلی این کشور باکسب 43.7 درصد آرا (حدود 50.5 میلیون رای) در حساس ترین و سرنوشت ساز ترین انتخابات ریاست جمهوری برزیل در سه دهه اخیر، در رقابتی شانه به شانه، موفق به کسب حدنصاب لازم برای پیروزی در دور نخست نشدند و دور دوم انتخابات با رقابت این دو نامزد کمتر از یک ماه دیگر برگزار خواهد شد.

برخلاف نظرسنجی های روزها و ماه های اخیر که پیروز لولا داسیلوا را در دور اول انتخابات با فاصله دست کم 10 تا 15 درصد آرا از بولسونارو پیش بینی کرده بودند، اما این اتفاق رخ نداد و اگرچه لولا داسیلوا توانست نتیجه نسبتا بهتری نسبت به رقیب اصلی خود یعنی بولسونارو در دور نخست بدست بیاورد، اما این نتیجه برای طرفداران لولا راضی کننده نبود و حالا معلوم نیست چه نتیجه ای در انتظار دور دوم انتخابات است.

نفر سوم در این دور اول انتخابات ریاست جمهوری ، خانم سیمونه تبت بود که با فاصله زیادی از دو رقیب اصلی، توانست تنها 4.2 درصد آرا (حدود 4.8 میلیون رای) را به خود اختصاص دهد.

حدود 156 میلیون برزیلی از مجموع جمعیت 214 میلیون نفری این کشور واجد شرایط برای رای دادن در این دوره از انتخابات بودند و بیش از 110 میلیون نفر از آنها در انتخابات روز یکشنبه پای صندوق های رای رفتند که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

اگرچه در انتخابات امروز 11 نامزد برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری برزیل به رقابت پرداختند اما «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهوری فعلی از جناح راست افراطی و «لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا» رئیس‌جمهوری سابق (2003- 2011) از جناح چپ، رقبای اصلی برای کرسی کاخ «پلانالتو» (مقر ریاست جمهوری) بودند.

ایناسیو لولا داسیلوا دو بار متوالی در سال‌های 2002 و 2006 به عنوان رئیس‌جمهور برزیل برگزیده شد. وی پیش‌تر در سال‌های 1989، 1994 و 1998 نیز در انتخابات ریاست جمهوری برزیل حضور داشت که در این زمینه توفیقی به دست نیاورده بود. دا سیلوا که از بنیان‌گذاران حزب کارگر برزیل است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی