۲ نکته درباره بهبود عملکرد غده تیروئید

اگر شما مشکل تیروئید دارید، با پزشک خود درباره گزینه‌های درمانی بالقوه مشورت کنید.

2 نکته درباره بهبود عملکرد غده تیروئید
به گزارش خراسان، عوامل مختلف در شیوه زندگی مانند استرس یا رژیم غذایی می‌تواند در این میان نقش بازی کند. پرکاری تیروئید با از دست دادن سریع وزن، ضربان قلب غیر معمول سریع و اضطراب خود را نشان می‌دهد در حالی که کم کاری تیروئید می‌تواند با یبوست، افزایش وزن، خستگی شدید و ... ظاهر شود.

بیشتربخوانید:

کم کاری تیروئید

اگر شما مشکل تیروئید دارید، با پزشک خود درباره گزینه‌های درمانی بالقوه مشورت کنید. اما علاوه بر روش‌های درمانی، تغییراتی در شیوه زندگی می‌تواند به حفظ سلامت تیروئید کمک کند:

ید کافی دریافت کنید

احتمالا شنیده اید که ارتباط قوی بین سلامت تیروئید و مصرف ید وجود دارد. ید برای سنتز هورمون تیروئید ضروری است. در سراسر جهان کمبود ید یکی از علل کم کاری غده تیروئید است. این کمبود در کشور‌های توسعه یافته کم است و آن هم به علت مصرف نمک‌های ید دار و غنی کردن لبنیات و نان با این عنصر است. مصرف بیش از حد ید البته با پرکاری تیروئید در افراد مستعد همراه است بنابراین مصرف مکمل‌های ید بدون مشورت با پزشک درست نیست.

 بیشتربخوانید:
 
 
 
 

کلم خام نخورید
سبزیجاتی مانند کلم پیچ، گل کلم، کلم بروکسل و ... ممکن است مواد مغذی خوب مانند ویتامین ث و فولات داشته باشد، اما خوردن خام آن‌ها در مقادیر زیاد منجر به ایجاد مشکلات تیروئید می‌شود.

کلم نپخته حاوی مواد شیمیایی طبیعی به نام goitrogens است که می‌تواند با سنتز هورمون تیروئید تداخل داشته باشد.

دوستداران کلم باید این سبزی را به صورت پخته مصرف یا آن را بخار پز کنند؛ بنابراین این افراد هنوز هم می‌توانند کلم را به عنوان یک آنتی اکسیدان ارزشمند و ضد سرطان مصرف کنند.

بیشتربخوانید:

کم کاری تیروئید و رابطه آن با افسردگی و اضطراب

علائم کم کاری تیروئید

کم کاری و پرکاری تیروئید ؛ از علت تا درمان

 

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان