مقام معظم رهبری در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح:

ملت ایران ملتی مظلوم و در عین حال قوی است

شماره روزنامه: ۵۵۶۲ تاریخ چاپ: ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ ...

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، به دلیران و قهرمانان دفاع از اسلام و ایران درود فرستادند. فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

 رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم در سخنان مهمی درباره حوادث اخیر کشور گفتند: در این حوادث بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد. البته ملت ایران در این حادثه نیز همچون حوادث دیگر کاملا قوی ظاهر شد و در آینده هم به همین صورت خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای تاکید کردند: در آینده نیز هر جا که دشمنان بخواهند اختلالی ایجاد کنند، آنکه بیش از همه سینه سپر خواهد کرد، ملت شجاع و مؤمن ایران است. ایشان ملت ایران را همچون مولای خود حضرت امیرالمومنین علی (ع) ملتی مظلوم و در عین حال قوی خواندند و افزودند: در این حادثه‌‌‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت که دل ما هم سوخت اما واکنشِ به این حادثه که بدون تحقیق و بدون اینکه امر مسلمی وجود داشته باشد، عده‌‌‌ای بیایند خیابان‌ها را ناامن کنند، قرآن آتش بزنند، حجاب از سر زن محجبه بکشند، مسجد و حسینیه و خودروی مردم را به آتش بکشند، یک واکنش عادی و طبیعی نبود.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه این اغتشاش‌‌‌ها برنامه‌‌‌ریزی شده بود، گفتند: اگر قضیه این دختر جوان هم نبود، بهانه دیگری به‌‌‌وجود می‌‌‌آوردند تا امسال در اول مهر، در کشور ناامنی و اغتشاش ایجاد کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای تاکید کردند: من به صراحت می‌‌‌گویم این اغتشاش‌‌‌ها و ناامنی‌‌‌ها، طراحی آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق بگیران آنها و برخی از ایرانی‌های خائن در خارج به آنها کمک کردند.

ایشان افزودند: برخی افراد نسبت به اینکه گفته شود فلان حادثه طراحی و کار دشمن بوده است، حساس هستند و سینه سپر می‌کنند برای دفاع از سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیست‌ها و انواع تحلیل‌‌‌ها و لفاظی‌‌‌های مغالطه‌‌‌آمیز را نیز به کار می‌‌‌گیرند تا بگویند کار خارجی‌‌‌ها نیست.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در دنیا، اغتشاش‌‌‌های زیادی به‌‌‌وجود می‌‌‌آید و در اروپا و به‌خصوص فرانسه و پاریس هر چند وقت یک‌‌‌بار اغتشاش مفصلی به‌‌‌وجود می‌‌‌آید اما آیا تاکنون شده است که رئیس‌‌‌جمهور آمریکا و مجلس نمایندگان آمریکا از اغتشاشگران حمایت کنند و بیانیه بدهند؟ آیا سابقه دارد که پیام بدهند و بگویند در کنار شما هستیم؟ آیا سابقه دارد رسانه‌‌‌های جمعی وابسته به سرمایه‌‌‌داری آمریکا و مزدوران آنها مانند برخی دولت‌‌‌های منطقه و از جمله سعودی‌‌‌ها از اغتشاشگران در این کشورها حمایت کنند؟ و آیا سابقه دارد آمریکایی‌‌‌ها اعلام کنند که ما فلان سخت‌‌‌افزار یا نرم‌‌‌افزار اینترنتی را در اختیار اغتشاشگران قرار می‌‌‌دهیم تا به راحتی ارتباط برقرار کنند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای افزودند: اما چنین حمایت‌‌‌هایی در ایران بارها اتفاق افتاده است. پس چگونه است که برخی‌‌‌ها دست خارجی را نمی‌‌‌بینند و چگونه انسان هوشمند احساس نکند که در پشت این حوادث دست‌های دیگری در کار است. ایشان با تاکید بر اینکه اظهار تأسف آمریکایی‌‌‌ها برای از دنیا رفتن یک دختر دروغ است و آنها برخلاف ظاهر، به علت به‌‌‌دست آوردن این بهانه برای حادثه آفرینی شادمان هستند، گفتند: در کشور، ‌‌‌مسوولان سه قوه اظهار تاسف کردند و قوه قضائیه قول داده است که موضوع را تا نهایت دنبال کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و اینکه مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین. حال، چگونه می‌شود یک سازمان و یک مجموعه عظیم خدمتگزار برای احتمال اینکه خطایی سر زده باشد، مورد تهمت قرار گیرد. هیچ منطقی پشت سر این کار نیست و این، کار عاملی جز دستگاه‌های جاسوسی و سیاستگذاران عنود خارجی ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با طرح این سوال که انگیزه دولت‌های خارجی برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور چیست؟ افزودند: آنها احساس می‌کنند کشور در حال پیشرفت به سوی قدرت همه‌‌‌جانبه است و این موضوع را نمی‌توانند تحمل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای با اشاره به شتاب گرفتن پیشرفت کشور در همه بخش‌ها و تلاش‌ها برای گشوده شدن برخی گره‌‌‌های قدیمی و فعال شدن بخش تولید و دانش‌‌‌بنیان‌‌‌ها و توانایی کشور برای خنثی کردن تحریم‌ها تاکید کردند: آنها نمی‌‌‌خواهند این پیشرفت‌ها در کشور شکل بگیرد و به منظور متوقف کردن این حرکت، برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامنی خیابان‌ها و درگیر شدن مسوولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌‌‌ریزی کرده‌‌‌اند. ایشان با تاکید بر اینکه دشمن در محاسبات خود درباره شمال غرب و جنوب شرق کشور دچار اشتباه است، گفتند: من در میان قوم بلوچ زندگی کرده‌‌‌ام و آنها عمیقا به جمهوری اسلامی وفادار هستند. قوم کُرد نیز یکی از پیشرفته‌‌‌ترین اقوام ایرانی و علاقه‌مند به میهن، اسلام و نظام هستند بنابراین نقشه آنها نخواهد گرفت.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: طراحی و اقدامات دشمنان نشان‌‌‌دهنده باطن آنهاست. همان دشمنی که در اظهارات دیپلماسی می‌‌‌گوید ما قصد تهاجم به ایران و تغییر نظام و قصد دشمنی نداریم، چنین باطنی دارد و به دنبال توطئه، ایجاد اغتشاش، ‌‌‌نابود کردن امنیت کشور و تحریک هیجان کسانی است که ممکن است با برخی هیجان‌‌‌ها تحریک شوند. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای با تاکید بر اینکه آمریکا فقط مخالف جمهوری اسلامی نیست و با ایران قوی و مستقل نیز مخالف است، افزودند: آنها به دنبال ایران دوران پهلوی هستند که همچون گاو شیرده مطیع اوامر آنها بود.

ایشان گفتند: پشت صحنه قضایای اخیر، این زورگویان قرار دارند و دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان یا بر سر با حجاب و بدحجاب نیست. خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم مختلف شرکت می‌کنند. دعوا و بحث بر سر استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه چند نکته را بیان کردند و افزودند: این کسانی که در خیابان‌ها فساد و تخریب می‌کنند، همه یک حکم ندارند برخی جوانان و نوجوانانی هستند که بر اثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌‌‌آیند. چنین افرادی را می‌توان با یک تنبیه متوجه کرد که اشتباه می‌کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای با تاکید بر اینکه در مجموع همه کسانی که به خیابان آمده‌‌‌اند در مقابل ملت ایران و جوانان مؤمن و غیور، عده بسیار کمی هستند، گفتند: البته برخی از این افرادی که به خیابان می‌‌‌آیند، از بازمانده‌‌‌های عناصر ضربه خورده از جمهوری اسلامی همچون منافقان، تجزیه‌‌‌طلبان، سلطنت‌‌‌طلبان و خانواده‌‌‌های ساواکی‌‌‌های منفور هستند که قوه قضائیه باید به تناسب مشارکت در تخریب‌ها و ضربه به امنیت خیابان‌ها، مجازات تعیین، و آنها را محاکمه کند.

نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، مواضع برخی خواص در ابتدای این ماجرا بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای گفتند: در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالا ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهارنظر کردند. برخی از آنها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌‌‌های آنان با برنامه‌‌‌ریزی دشمن چه اتفاقاتی را در خیابان‌ها رقم زده است، باید کار خود را جبران و صریحا اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند. ایشان افزودند: وقتی عنصر سیاسی آمریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می‌کند باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحا موضع‌گیری کنید. رهبر انقلاب اسلامی همچنین به موضع‌‌‌گیری‌‌‌های برخی چهره‌‌‌های ورزشی و هنری اشاره و خاطرنشان کردند: از نظر من این موضع‌‌‌گیری‌‌‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آنها حساسیت به خرج داد. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای تاکید کردند: جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌‌‌گیری چند نفر ارزشی ندارد.

ایشان البته افزودند: تطبیق اینکه موضع‌‌‌گیری آنها عناوین مجرمانه دارد یا نه با قوه قضائیه است ولی از لحاظ عمومی، موضع‌‌‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد. رهبر انقلاب اسلامی در پایان این بحث یاد و خاطره همه شهدای راه حق و شهدای انتظامی و نیروهای مسلح و شهدای مدافع امنیت و به‌ویژه شهدای اخیر را گرامی داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، ورود چند‌هزار جوان با نشاط و پر انگیزه دانشگاهی به مجموعه نیروهای مسلح در هر سال را قدرت و بشارتی بزرگ و حامل پیام نوسازی و استحکام برای کشور خواندند و گفتند: حضور جوانان ایرانی در بخش‌‌‌های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کشور حقیقتا امیدآفرین است. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای با اشاره به تبلیغات گمراه‌‌‌کننده بدخواهان در نشان دادن تصویری ناامید، بی‌‌‌مسوولیت و گسسته از ارزش‌ها از جوان ایرانی، خاطرنشان کردند: واقعیت در نقطه مقابل این تبلیغات است و حرکت نسل جوان ما در همه عرصه‌‌‌ها یک حرکت درخشنده است.

ایشان در این زمینه به نقش‌‌‌آفرینی جوانان در دفاع از میهن و امنیت کشور، کمک به جبهه مقاومت و حرکت مقدس دفاع از حرم، خدمات اجتماعی، پیشرفت‌های علمی، تولید و ابتکار، حضور‌میلیونی در آیین‌‌‌های مذهبی مانند راهپیمایی عظیم اربعین و راهپیمایی جاماندگان، مقابله با بیماری همه‌گیر، نهضت کمک‌‌‌های مؤمنانه، جهاد فرهنگی و امداد در حوادث طبیعی اشاره کردند و افزودند: این جوانان خستگی‌‌‌ناپذیر و فعال در میانه میدان، هرگز ناامید و گسسته از ارزش‌ها نیستند و البته پیشتاز همه این عرصه‌‌‌ها و حرکت‌ها نیز جوانان با ایمان بوده‌‌‌اند.

فرمانده کل قوا، نیروهای مسلح را از جمله ستون‌های استحکام ملی خواندند و با تاکید بر ضرورت تقویت این عامل استحکام‌‌‌بخش، خاطرنشان کردند: تقویت نیروهای مسلح برای ایران ما که با دشمنان قلدر و زورگویی همچون آمریکا مواجه است، اهمیت مضاعف دارد و مسوولان نظامی باید با به کارگیرهای راهکارهای نو و روزآمد، هوشمندسازی همه برنامه‌‌‌ها و ابزارها و تجهیزات، تقویت پژوهش‌های علمی و طراحی بازهای پیچیده جنگ ترکیبی در مقابل جنگ ترکیبی دشمن، قدرت دفاعی کشور را افزایش دهند. ایشان مسوولیت اصلی نیروهای مسلح را حراست از امنیت ملی به مثابه زیرساخت همه ابعاد زندگی اعم از امنیت در مسائل شخصی و امنیت در مسائل عمومی خواندند و افزودند: بدون امنیت پیشرفت در هیچ عرصه‌‌‌ای امکان‌‌‌پذیر نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای این نکته را هم افزودند که ناامنی در کشورهای بزرگ و از همه بدتر در آمریکا وجود دارد و همواره شاهد حمله به مدرسه، فروشگاه و رستوران‌های آن هستیم. رهبر انقلاب، نیروهای مسلح را تامین‌‌‌کنندگان امنیت کشور خواندند و گفتند: بنابراین تضعیف نیروهای مسلح، تضعیف امنیت کشور است و کسی که به پاسگاه پلیس یا پایگاه بسیج حمله می‌کند یا در سخنان خود به ارتش یا سپاه طعنه می‌‌‌زند، به امنیت کشور حمله می‌کند.

ایشان در این زمینه افزودند: پلیس موظف به ایستادن در مقابل مجرم و تامین امنیت جامعه است، بنابراین تضعیف پلیس به معنی تقویت مجرمان است و کسی که به پلیس حمله می‌کند، مردم را در مقابل مجرمان، اراذل و اوباش، سارقان و زورگیران بی‌‌‌دفاع می‌‌‌گذارد. حضرت آیت‌الله خامنه‌‌‌ای «امنیت درون‌‌‌زا» را امتیازی بزرگ برای کشور برشمردند و گفتند: امنیت ما کاملا درون‌‌‌زا و بدون اتکا به دیگران است و این امنیت با امنیتی که دیگران از بیرون ایجاد کنند و به آن کشور نگاه استفاده از گاو شیرده داشته باشند، کاملا متفاوت است.

ایشان، امنیت جمهوری اسلامی ایران را منبعث از اتکاء به قدرت پروردگار و پشتیبانی حضرت ولی‌‌‌عصر (عج) و اندیشه و ایستادگی و ملت و نیروهای مسلح خواندند و افزودند: آنکه به بیگانه متکی است، در روز مبادا همان نیروی خارجی او را تنها خواهد گذاشت چرا که نه می‌‌‌خواهد و نه می‌تواند از آن حراست و حفاظت کند. در این مراسم سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه تحرکات عده‌‌‌ای از افراد غافل یا وابسته در ایجاد ناامنی، تردیدی در حرکت پر افتخار ملت سربلند ایران در جبهه حق نخواهد داشت، گفت: نیروهای مسلح در کنار مردم با وحدت و یکپارچگی در اجرای فرمان پیشرو و راهبرد مقاومت فعال نقش‌‌‌آفرین خواهند بود.

همچنین در این مراسم امیردریادار دوم شفقت فرمانده منتخب دانشگاه‌های ارتش، سردار سرتیپ غلامی فرمانده دانشگاه امام حسین و سردار سرتیپ دوم آهی فرمانده دانشگاه امام حسن گزارشی از برنامه‌‌‌های اقدامات و برنامه‌‌‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها بیان کردند. اجرای سرود مشترک دانشجویی بخش دیگری از مراسم امروز بود. مراسم مشترک دانش‌‌‌آموختگی نیروهای مسلح که امسال بر اساس نوبت در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن برگزار شد، به صورت مستقیم و از طریق ارتباط تصویری در 9 دانشگاه دیگر نیروهای مسلح نیز دریافت شد و دانشجویان این دانشگاه‌ها سخنان فرمانده کل قوا را استماع کردند.


چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی صورت گرفت؟

رهبر انقلاب روز دوشنبه در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (علیه‌‌السلام) حضور پیدا کردند. نکاتی درباره علت این حضور وجود دارد. به گزارش خبرگزاری  فارس دو نکته درباره این مراسم وجود دارد:

1: این سومین مراسم مشترک دانش‌‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح است. این مراسم از مهرماه سال 1399 شروع شد. به دلیل شیوع ویروس کرونا، مراسم مهر 1399 و مراسم مهر 1400 به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. مراسم 21 مهر 1399 در دانشگاه افسری امام علی (علیه‌‌السلام) فرماندهی ارتش و مراسم 11 مهر 1400 در دانشگاه افسری امام حسین (علیه‌‌السلام) فرماندهی سپاه برگزار شد.

2: مراسم مشترک دانش‌‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح به صورت دوره‌‌ای برگزار می‌شود. ساختار انتظامی فرماندهی کل کشور در اردیبهشت 1401 از نیرو به فرماندهی کل تغییر پیدا کرد و ناجا (نیروی انتظامی) به فراجا (فرماندهی انتظامی) تبدیل شد. اکنون نیروهای مسلح ایران دارای سه شاخه فرماندهی کل سپاه، فرماندهی کل ارتش و فرماندهی کل انتظامی است. لذا سومین دوره مراسم مشترک دانش‌‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح به صورت حضوری در سومین بخش نیروهای مسلح یعنی دانشگاه افسری امام حسن مجتبی (علیه السلام) فرماندهی انتظامی برگزار شد.

02-01

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان