مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

راهنمای خرید بهترین قهوه ساز خانگی خانگی از بهترین مارک

از آنجایی که طرفداران قهوه اسپرسو در ایران و البته تمام دنیا بسیار است، ما در این مطلب راهنمای خرید قهوه ساز اسپرسو را بررسی می‌کنیم

برای بسیاری، کار روزانه با یک فنجان قهوه داغ آغاز می شود و معمولا چنین قهوه‌ای که بتواند انرژی شما برای فعالیت روزانه را تامین کند، با کمک یک قهوه ساز خوب تهیه می‌شود، به همین دلیل است که ما بیش از 20 مدل بهترین قهوه ساز خانگی را آزمایش کرده‌ایم، هر کدام را رتبه‌بندی کرده‌ایم و بهترین قهوه‌سازها را توصیه کرده‌ایم.

 

بهترین قهوه ساز برای شما کدام است؟

پاسخ این سوال به عادت های نوشیدنی شما، نحوه مصرف قهوه و ویژگی هایی که مایل به سرمایه گذاری در آنها هستید خلاصه می شود. اما از آنجایی که طرفداران قهوه اسپرسو در ایران و البته تمام دنیا بسیار است، ما در این مطلب راهنمای خرید قهوه ساز اسپرسو را بررسی می‌کنیم، یعنی قهوه سازهایی که قهوه اسپرسو تهیه می‌کنند.

قهوه ساز خانگی

پیش از خرید بهترین قهوه ساز باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قهوه سازها قابلیت‌های و امکانات جانبی زیادی دارند که کم یا زیاد بودن آنها تاثیر مستقیمی روی قیمت دستگاه دارد، مثلا برخی دستگاه آسیاب قهوه هم دارند و برخی خیر، برخی کف ساز شیر دارند و برخی خیر، همه این موارد روی قیمت تاثیر گذار هستند، اما اگر امکانات را در نظر نگیریم، یک قهوه ساز خوب با حداقل امکانات باید قهوه اسپرسوی با کیفیتی را تحویل شما دهد.

در واقع نیاز نیست که حتما آسیاب قهوه داشته باشد، شما می‌توانید دانه ها را با دستگاه آسیاب برقی یا دستی دیگری آسیاب کنید یا حتی قهوه آسیاب شده بخرید، مهم این است که این دستگاه اسپرسوی با کیفیتی به شما تحویل دهد و فشار بار دستگاه زیاد باشد.

توصیه ما این است اگر بهترین است به سراغ بهترین مارک قهوه ساز بروید حتی اگر امکانات کمی دارد، تا اینکه قهوه ساز گمنام با امکانات زیاد بخرید.

 

آیا نیاز به قهوه ساز با قابلیت کف ساز دارید؟

کف ساز قهوه سازها به این دو شکل است، یک مدل پیشرفته آن به این شکل است که شما در یک مخزن شیر میریزید و سپس شیر داغ شده همراه با کف از یک لوله برای شما خارج می‌شود و می‌توانید آن را روی شیرتان بریزید.

یک مدل دیگر به این شکل است که یک لوله تولید بخار در بغل قهوه ساز وجود دارد و شما باید آن را به داخل ظرف شیر فرو ببرید و دستگاه را روشن کنید تا به کمک تولید بخار داغ، شیر داغ شود و سپس شیر داغ شده و کف آن را روی قهوه خود بریزید.

نکته اینجاست که اگر تمایل به ریختن شیر روی اسپرسو ندارید، نیازی نیست چنین دستگاهی تهیه کنید و اگر عادت به چنین کاری دارید بازهم می‌توانید مدل دوم که ارزان تر است را تهیه کنید، یعنی مدلی که باید لوله بخار را به درون ظرف شیر فرو ببرید.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

 

به توان دستگاه قهوه ساز توجه کنید

توان دستگاه اسپرسوساز عبارت است از: قدرتی که برای تولید یک فنجان قهوه با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین کیفیت یک قهوه و کرمایی که روی آن ایجاد می شود، به مهم ترین جز یک دستگاه اسپرسوساز، یعنی موتور و نتیجتا توان موتور بستگی دارد.

دومین جز بسیار مهم یک اسپرسو ساز پمپ تولید بخار است که قدرت های متفاوتی دارد و در تولید بخار آب و آب جوش اثر گذار است.

فشار دستگاه اسپرسوساز خانگی معمولا حدود 15 تا 20 بار است که معمولا در عمل 2 تا 3 بار کمتر از عدد ذکر شده توسط کارخانه است. توصیه ما این است که قهوه ساز شما حداقل 18 بار فشار اسمی داشته باشد.

 

توجه به پرتافیلتر در قهوه ساز:

پرتافیلتر یک دستگاه نشان دهنده سطح کیفی آن دستگاه است. قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر ضامن استقامت دستگاه شما خواهد بود.

سبد پرتافیلتر ها از دو نوع فشرده و غیر فشرده تشکیل شده اند که اکثر اسپرسوسازهای خانگی از سبد های فشرده استفاده می کنند. بنابراین طراحی سبدهای فشرده یک پرتافیلتر نیز میتواند مورد اهمیت باشد. به گونه ای که کرمای تشکیل شده بر روی قهوه تا حدود زیادی می تواند نشات گرفته از همین امر باشد.

 

توجه: اسپرسو یک دانه یا نوعی پودر قهوه نیست، اسپرسو یک روش تهیه قهوه است، اگر همین پودر قهوه خیلی بیشتر آسیاب شود، و مانند آرد شود، می‌توان آن را با قهوه جوش مسی تبدیل به قهوه ترک کرد. با دانه‌های قهوه می‌توان هر قهوه ای درست کرد، منتها در هر نوع قهوه، دانه به اندازه مشخصی آسیاب می شود و از وسیله مشخصی(اسپرسوساز، قهوه جوش و…) برای تهیه استفاده می‌شود.

 

به اندازه و ظاهر قهوه ساز توجه کنید

قهوه ساز شما به چه مقدار فضا نیاز دارد؟ ارتفاع قهوه ساز و همچنین عرض و عمق آن را در نظر بگیرید. تمام دستگاه های قهوه در آزمایش های CR می توانند در زیر کابینت های بالایی قرار بگیرند. اما بسته به محل قرارگیری کابینت‌هایتان در بالای صفحه، ممکن است لازم باشد قهوه‌ساز را از روی دیوار بیرون بکشید تا دریچه کاملا باز شود و مخزن آن پر شود.

همچنین در بیشتر خانه ها قهوه ساز به صورت دائم روی صفحه کابینت یا اپن آشپزخانه قرار می‌گیرد، در چنین شرایطی لازم است که ظاهر و رنگ قهوه ساز با دیگر لوازم آشپزخانه شما هماهنگ باشد تا از زیبایی آشپزخانه شما کم نکند و حتی به آن اضافه کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی