کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

همه چیز دربارهٔ علت درد بعد از لمینت دندان

آیا به فکر گرفتن وقت لمینت از دندانپزشک هستید و هنوز نمی‌دانید چگونه با درد بعد از لمینت دندان کنار بیایید؟

همه چیز درباره علت درد بعد از لمینت دندانآیا به فکر گرفتن وقت لمینت از دندانپزشک هستید و هنوز نمی‌دانید چگونه با درد بعد از لمینت دندان کنار بیایید؟ لمینت کردن مانند سایر روکش‌های دندانی اثرات نامطلوبی دارد. اما نیازی نیست که نگران باشید؛ زیرا اکثر این عوارض جانبی، قابل تحمل و درمان هستند. بعضی از بیمارها بعد از لمینت کردن ممکن است درد دندان را شکایت کنند. همین امر می‌تواند یک تجربه ناامیدکننده و ناخوشایند باشد. علاوه‌بر درد شدید یا مبهم، دندان شما ممکن است به دما حساس شود یا هنگام جویدن یا گاز گرفتن احساس درد کنید. برای اینکه علت دندان درد توسط پزشک مشخص شود تاریخچه پزشکی، معاینه دندان و گاهی یک آزمایش تصویربرداری، همراه با اشعه ایکس، در نظر گرفته می‌شود.

انواع دردهای بعد از لمینت دندان

درد نوع اول بعد از لمینت دندان

در برخی موارد، این احتمال وجود دارد که روکش‌ها به طور کامل با دندان‌های مجاور خود مطابقت نداشته باشند. ممکن است در مقایسه با روکش، دندان تیره تر شده و شاید دندان های مجاور تغییر رنگ داده باشند. در موارد دیگر، فاست‌های دندانی در اطراف لبه‌ها، لکه دار می‌شوند یا تغییر رنگ می‌دهند. این تغییر رنگ در اثر رطوبت بیش از حد در هنگام تطبیق پیدا کردن روکش‌ها ایجاد می‌شود. معمولاً چنین مشکلی توسط یک فرد بی تجربه انجام می‌شود، زیرا چنین بی‌نظمی‌هایی در رنگ بسیار نادر است و توسط پزشک متخصص به راحتی قابل اجتناب می‌باشد.

درد نوع دوم بعد از لمینت دندان

حساسیت به سرما و گرما یکی دیگر از علت درد دندان بعد از لمینت کردن است.  برداشتن مینای دندان در این نوع از روش های دندانپزشکی زیبایی باعث حساسیت دندان می شود. مینای دندان قوی ترین ماده در بدن ما می باشد و از دندان ها در برابر عوامل خارجی و حساسیت های احتمالی محافظت می کند. این بدان معناست که هنگام خوردن غذا و نوشیدنی بسیار گرم و بسیار سرد، حساسیت دندان را تجربه کنید. این یک عارضه جانبی شایع تر روکش های زیبایی دندان چون لمینت می باشد. همچنین به راحتی قابل حل می باشد. فقط از غذاها یا نوشیدنی های خیلی گرم یا سرد پرهیز کنید. همچنین، خمیر دندان برای دندان های حساس ممکن است کمک کننده باشد. می توانید از پزشک خود بیشتر مشورت بگیرید.

تشخیص علت درد بعد از لمینت دندان

تشخیص علت درد بعد از لمینت دندان

اولین راه تشخیص علت درد بعد از لمینت

ناراحتی عمومی بعد از لمینت امری شایع است. برای درمان هر دردی ابتدا باید علت های آن شناسایی و سپس تشخیص داده شود. همچنین پس از مدت ها باز نگه داشتن دهان شما کمی احساس خستگی به وجود بیاورد، اما اگر احساس سوزن سوزن شدن و درد دارید، ممکن است لازم باشد به یک دندانپزشک مجرب مراجعه کنید.

دومین راه تشخیص علت درد بعد از لمینت

ملتهب شدن لثه یکی دیگر از دردهایی که بعد از لمینت کردن به سراغ بیماران می آید. بافت های لثه به زمان نیاز دارند تا با روکش تازه قرار داده شده، سازگار شوند، اما با التهاب جزئی در لثه مواجه شوید. بررسی دقیق توسط دندانپزشک می تواند به او کمک کند تا علت اصلی التهاب را دریابد. همچنین، جلسه معاینه پس از جراحی را از دست ندهید؛ زیرا شناسایی هر گونه عوارض بعد از آن ضروری می باشد.

سومین راه تشخیص علت درد بعد از لمینت

خطر تروما برای بیماران وجود دارد. بدین دلیل که مقداری از مینای دندان باید برداشته شود. اگر برداشتن به طرز ماهرانه ای انجام نشود، ممکن است پالپ دندان شما حتی از بین برود. برای جلوگیری از این امر، همیشه بهتر است به جای مقابله با چنین آسیبی، دندان خود را روکش کنید.

چهارمین راه تشخیص علت درد بعد از لمینت

مسائل مربوط به نامناسب بودن لمینت یکی دیگر از علت های درد است.  روکش‌های شما علاوه بر رنگ ‌آمیزی، به دلیل قرار گرفتن نادرست روکش‌ها، مستعد بریدگی و ترک هستند. لبه های ناهموار و برآمدگی ها هم نمونه هایی از شکل گیری نادرست هستند. ناهماهنگی در حاشیه های روکش  ممکن است سبب بریدگی شود.

راه های درمان بعد از لمینت دندان

راه های درمان بعد از لمینت دندانگزینه های زیادی  برای ترمیم دندان های فرسوده، پوسیده، آسیب دیده یا از دست رفته برای شما وجود دارد تا به لبخندی سالم و زیبا منجر شود. بسته به ماهیت مشکل شما، دندانپزشک شما نوع ترمیم مورد نیاز شما را تعیین می کند. ترمیم های دندان را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد.

اولین راه درمان درد بعد از لمینت دندان

  • اول، یک ترمیم مستقیم دندان وجود دارد که شامل جایگزین کردن لمینت جدید با قدیمی است. این نوع ترمیم را می توان در یک جلسه انجام داد. برای این ترمیم، دندانپزشک شما بر اساس نوع درد، آن را ترمیم و دوباره لمینت می کند.

دومین راه درمان درد بعد از لمینت دندان

  • نوع دیگری از ترمیم دندان یک روش غیرمستقیم بوده که برای دندان شما به صورت سفارشی یک لمینت می سازند تا متناسب با نوع و شکل دندان های شما باشد. معولاً این نوع از بازسازی ها بیشتر از یک جلسه طول می کشد. با این حال این روشی برای درمان است. معمولاً این لمینت ها در آزمایشگاه ها ساخته می شود.

هزینه لمنیت دندان

وقتی در مورد عوارض جانبی روکش ها و خطرات آن مانند لمینت صحبت می کنیم، باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا لمینت درد دارد؟ این یکی از بزرگترین ترس ها در مورد درمان های دندانی بوده و روکش هایی چون لمنیت مطمئناً از این قاعده مستثنی نیستند. سه لحظه وجود دارد که هنگام گرفتن لمینت درد احساس  می کنید. این درد در اولین ویزیت، در حین جلسه دوم و بعد از عمل است.

ممکن است بین اولین و دومین ویزیت کمی درد و ناراحتی به دلیل روکش موقت و دوره تنظیم احساس کنید. همچنین به دلیل دوره سازگاری، دوره که لمینت با دندان شما تطابق پیدا می کند و به اصطلاح بعد از عمل می باشد، کمی درد و ناراحتی احساس کنید. هزینه لمینت دندان بسته به رنگ، نوع و جنس آن فرق می کند. برای برآورد هزینه لمینت دندان می توانید با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا هر چه سریعتر، لمینت مورد نظر دندان خود را پیدا کرده و در آخر از زیبایی آن لذت ببرید.

Drkondori.com

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی