کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

روش های سریع و آسان باز کردن یخ زدگی لوله ها

روش های سریع و آسان بازکردن یخ زدگی لوله ها + خدامات نشت یابی و لوله بازکنی در اصفهان با ارزانترین قیمت و در سریعترین زمان ممکن در شرکت تاسیسات دنا

روش های بازکردن یخ زدگی لوله با فرارسیدن فصل های سرد سال بسیار مورد توجه قرار می گیرند. لوله های ساختمانی در بخش های خارجی محیط ساختمان، در معرض یخ زدگی قرار دارند. در صورت بی توجهی به یخ زدایی این لوله ها، آسیب های جدی در ساختار آن ها به وجود می آید که خسارات و هزینه های جبران ناپذیری برای افراد به همراه خواهد داشت.

باز کردن یخ زدگی لوله ها

چگونه از یخ زدگی لوله ها آگاه شویم؟

در این زمینه در نظر گرفتن مجموعه نکات زیر سبب شناسایی لوله های یخ زده در سیستم آب و فاضلاب ساختمان می شود:

  • در وهله اول باید شیرهای آب ساختمان را باز کرده و از جریان یافتن آب در همه آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که یکی از شیرها به صورت کامل مسدود باشد و یا جریان آب از آن به صورت چکه ای عمل کند، یخ زدگی لوله آن بخش مشخص خواهد شد.
  • به قسمت های زیرزمین، انبارها و.... در محیط ساختمان توجه ویژه ای داشته باشید. این بخش ها اغلب از دمای پایین تری برخوردار هستند و یخ زدگی لوله ها در آن جا بیشتر اتفاق می افتد.
  • پیدا کردن محل دقیق یخ زدگی لوله ها در هر یک از بخش ها برای بازکردن لوله یخ زده نیز اهمیت دارد. در این زمینه می توانید، از دماسنج استفاده کرده و بخش های یخ زده را به سادگی پیدا کنید. استفاده از پیچ گوشتی یا ابزاری مانند آن برای ضربه زدن به لوله ها نیز به شما کمک می کند که لوله های یخ زده را ساده تر پیدا کنید.

چگونه از یخ زدگی لوله ها جلوگیری کنیم؟

پیش از این که با روش های بازکردن یخ زدگی لوله آشنا شوید، بهتر است با روش های جلوگیری از این مشکل نیز آگاهی کسب کنید. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است! در این زمینه نیز با روش های پیشگیرانه تاثیر به سزایی در جلوگیری از چنین آسیب هایی بر جای می گذارید.

  • استفاده از متریال عایق مانند پشم شیشه بر روی لوله ها یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیرانه به شمار می رود. این الیاف را بر روی کنتورها و لوله هایی که در بخش های خارجی ساختمان قرار گرفته اند، به کار ببرید.
  • در فصل های سرد سال شیرهای آب خود را به صورت کامل نبندید؛ در صورتی که آب به صورت قطره ای در این شیرها در جریان باشد، از یخ زدگی لوله ها به شدت جلوگیری می شود. آب در حالت جاری کمتر در معرض یخ زدگی قرار دارد. پس چکه چکه کردن آب درون شیرهای آب در این زمینه نقش موثری ایفا می کند.
  • از ورود سرما به محل قرارگیری لوله ها جلوگیری کنید. به این ترتیب هرگز به راهکارهای بازکردن لوله یخ زده نیازمند نخواهید شد! بهتر است، درب های پارکینگ را ببندید و از گرم بودن نواحی مجاور لوله ها اطمینان حاصل کنید.
  • روشن کردن بخاری در محیط داخل منزل نیز از یخ زدن لوله های توکار محیط ساختمان به شدت پیشگیری می کند.

در صورتی که با این روش های پیشگیرانه قادر به جلوگیری از بروز این معضلات نبودید، از روش های زیر برای حل و فصل این مشکلات استفاده کنید:

باز کردن یخ زدگی لوله ها

استفاده از حوله گرم

در میان روش های بازکردن یخ زدگی لوله استفاده از حوله های گرم یک روش ساده و ارزان قیمت است. البته این روش برای یخ زدگی های سطحی لوله ها کارایی خواهد داشت. در این راستا حوله های مورد نظر مرتبا گرم کرده و به لوله ها تماس دهید. حرارت سبب رفع یخ زدگی لوله ها می شود. اما برای باز کردن گرفتگی لوله ها هرگز از آب گرم استفاده نکنید. در صورت یخ زدگی لوله ها، مجاورت آب داغ با آن ها سبب شکستگی و ترک برداشتن بدنه لوله شده و آسیب های جبران ناپذیری برای سیستم لوله کشی ساختمان شما به همراه می آورد.

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی ملیت : یکی دیگر از رویدادهای بیش از حد گزارش شده پر شدن یا سرریز شدن چاه زهکشی است. اگر زمین اطراف ساختمان وضعیت مناسبی نداشته باشد، چاه جاری می شود. معمولاً در چنین شرایطی آب و فاضلاب وارد مکان های دیگر شده و بوی بدی از داخل ساختمان متصاعد می شود. برای از بین بردن بوی بد چاه زباله باید با یک شرکت خدمات تخلیه چاه اصفهان تماس گرفته و وضعیت را گزارش دهید.

باز کردن شیر آب

پس از این که لوله های یخ زده را در سیستم آب و فاضلاب ساختمان خود شناسایی کردید، شیر آب منتهی به آن را نیز پیدا کرده و آن را باز کنید. برای بازکردن لوله یخ زده، این روش نیز بسیار کارایی خواهد داشت و به رفع مشکل می انجامد. با باز شدن شیر آب، جریان آب به تکه های یخ موجود در مسیر لوله فشار آورده و سبب باز شدن لوله ها می شود. به این ترتیب بخشی از یخ زدگی های لوله نیز در جریان آب حل شده و به بیرون منتقل می شوند.

استفاده از سشوار برای یخ زدایی لوله ها

روش های بازکردن یخ زدگی لوله هر یک با استفاده از راهکارهایی ارائه می شوند که سبب از بین رفتن یخ ها و افزایش دمای لوله ها بدون ایجاد ترک و شکستگی خواهند شد. در این خصوص استفاده از ابزارهای ساده ای مانند سشوار نیز کارایی خواهد داشت. در صورتی که قطر یخ موجود در لوله ها زیاد باشد، استفاده از حوله تاثیر چندانی در رفع و از بین بردن آن نخواهد داشت. در این خصوص توصیه می کنیم از سشوار استفاده کنید. برای این منظور از تغییر دمای ناگهانی خودداری کنید.

سشوار را کم کم به بدنه لوله ها نزدیک کرده و حرارت آن را به تدریج افزایش دهید. به این ترتیب از ایجاد هر گونه آسیب در ساختار لوله ها جلوگیری می شود. روشن کردن وسایل حرارتی در اطراف لوله ها نیز سبب می شود که گرفتگی ناشی از یخ در داخل آن ها با سرعت بیشتری باز شود.

استفاده از نوارهای گرمایشی برای بازکردن لوله یخ زده

یکی از روش های باز کردن لوله های یخ زده ساختمانی، استفاده از نوارهای گرمایشی است. در این نوارها از المنت های حرارتی استفاده شده است که به مرور گرما را به ساختار لوله ها انتقال می دهند. برای استفاده از آن ها باید نوار را به دور لوله ها بپیچید و سپس آن را به برق متصل کنید. به این ترتیب حرارت داخلی آن ها منتقل شده و سبب باز شدن یخ ها خواهد شد.

بازکردن یخ لوله ها

یخ زدایی لوله های توکار

روش های بازکردن یخ زدگی لوله هر یک برای لوله های روکار قابل استفاده خواهند بود. حال اگر گرفتگی لوله ها با یخ در بخش های داخلی ساختمان ایجاد شده باشد، راه حل چیست؟ برخی از لوله ها به صورت توکار در محیط ساختمان به کار رفته اند و دسترسی به آن ها تنها از روش تخریب قابل انجام خواهد بود. به همین خاطر در صورت یخ زدگی این بخش ها باید حتما از کارشناسان فنی این عرصه در راستای رفع مشکلات موجود کمک بگیرید.

این قبیل مشکلات باید با استفاده از تجهیزات به روز و فناوری های پیشرفته مراکز لوله بازکنی در سپاهان شهر برطرف شوند. این مراکز در وهله اول دیوارهای مربوطه را سوراخ می کنند و سپس برای یخ زدایی لوله ها اقدام خواهند کرد.

جمع بندی

در این گزارش در رابطه با بازکردن لوله یخ زده با وسایل ساده و در دسترس اطلاعاتی ارائه کردیم. به این ترتیب در شرایطی که یخ زدن لوله ها به صورت موضعی انجام شده باشد، رفع آن ها در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. شما می توانید این روش ها را به صورت رایگان در منزل خود به کار ببرید. اما اگر شدت یخ زدگی بالا باشد، باید حتما از مراکز لوله بازکنی و تیم متبحر آن کمک بگیرید و از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مرجع نشت یابی و لوله بازکنی https://tasisatdena.ir/ تاسیسات دنا مراجعه نمایید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی