مسئولان برای صیانت از فرهنگ تلاش بیشتری کنند

استاندار قزوین گفت: این روزها موضوع فرهنگ در رصد دشمنان قرار گرفته و تلاش می‌کنند به این فضا و کشور آسیب بزنند و باید مسئولان تلاش بیشتری برای صیانت از فرهنگ داشته باشند.

مسئولان برای صیانت از فرهنگ تلاش بیشتری کنند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین، اظهارکرد: اگر در حوزه فرهنگ در استان قرار است تدابیری اتخاذ و نواقص آن رفع شود با توجه به سبقه فرهنگی و شان و جایگاه فرا منطقه‌‍ای استان باید دنبال شود و اثرگذاری ملی داشته باشد.

او مزیت مطلق قزوین را فرهنگ اصیل و باورهای ارزشمند مردم آن دانست و افزود: قبلا نیز چنین بوده و استان قزوین در بازه وسیعی از تاریخ در تمدن ایران اسلامی نقش داشته و ما هم‌اکنون میراث‌دار این گنجینه ارزشمند هستیم.

اعلایی با تاکید بر مردمی‌سازی حوزه فرهنگ، گفت: دولت سیزدهم که شعار ارتقای جایگاه کشور به فضای مناسب‌تر و ایران قوی را دنبال می‌کند، موضوع مردمی‌سازی عرصه فرهنگ را نیز در دستور کار جدی خود دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: موضوعی که در شاخصه‌های تشکیل نظام جمهوری اسلامی پررنگ‌تر بوده همین موضوع فرهنگ است و انقلاب اسلامی در اصل یک حرکت فرهنگی است و توجه به مقوله فرهنگ و ارتقای باورهای مردم در آن مورد توجه جدی بود.

استاندار قزوین اظهارکرد: مسئولان مرتبط باید نگاه جامع‌تری برای نقش‌آفرینی در حوزه فرهنگ داشته باشند چون فرهنگ بستر رشد و تعالی جامعه است.

اعلایی گفت: در گذشته در حوزه فرهنگ، اشتباهات کمی نداشتیم و اگر در آینده برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی نکنیم موفق نیستیم.

استاندار قزوین همچنین خاطرنشان کرد: دشمنان برای ضربه به فرهنگ و باورهای عمیق مردم برنامه‌ریزی و اقدام کردند و مدیران دستگاه‌ها باید برای صیانت از فرهنگ، تلاش جدی‌تری داشته باشند.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان