کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

ممنوعیت فروش تجهیزات هواوی و ZTE در آمریکا

دولت بایدن تائید خرید تجهیزات مخابراتی جدید شرکت‌های هواوی و ZTE در آمریکا را به دلیل ریسک غیرقابل قبول برای امنیت ملی این کشور، ممنوع کرد.

 

به گزارش تابناک از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا روز جمعه اعلام کرد مقررات نهایی را تصویب کرده که همچنین فروش یا واردات تجهیزات ساخت شرکت سازنده تجهیزات شنود چینی داهوا تکنولوژی، شرکت دوربین مراقبتی هانگژو هایک‌ویژن دیجیتال تکنولوژی و شرکت مخابراتی های‌ترا کامیونیکیشن را ممنوع می‌کند.

این اقدام جدیدترین حرکت واشنگتن برای سرکوب غول‌های فناوری چین در بحبوحه نگرانی از استفاده پکن از آنها برای جاسوسی از آمریکایی‌هاست.

جسیکا روزن‌ورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد این مقررات جدید، بخش مهمی از اقداماتی است که برای حمایت از مردم آمریکا در برابر تهدیدهای امنیت ملی شامل مخابرات انجام می‌دهیم.

از میان این شرکت‌ها، هایک‌ویژن در بیانیه‌ای اعلام کرد محصولاتش امنیت آمریکا را تهدید نمی‌کنند. تصمیم کمیسیون ارتباطات فدرال، کاری برای حمایت از امنیت ملی آمریکا انجام نمی‌دهد اما آسیب و هزینه بیشتری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی، مقامات محلی، مدارس و مصرف کنندگان عادی تحمیل می‌کند. این شرکت مطابق با مقررات آمریکا، به خدمات‌رسانی به مشتریان آمریکایی ادامه می‌دهد.

روزن‌ورسل ماه گذشته این پیشنهاد که فروش تجهیزات جدید این شرکت‌ها در آمریکا را ممنوع می‌کند را با سه کمیسیونر دیگر برای تصویب نهایی مطرح کرده بود.

این کمیسیون در ژوئن سال 2021 اعلام کرده بود سرگرم بررسی ممنوعیت مجوز خرید تجهیزات شرکتهایی است که در لیست سیاه قرار دارند.

پنج شرکت چینی شامل هواوی، ZTE، هایترا کامیونیکیشن، هایک‌ویژن و داهوا با استناد به یک قانون سال 2019 که هدف آن حمایت از شبکه‌های ارتباطی آمریکاست، در مارس سال 2021 به عنوان تهدید برای امنیت ملی در فهرست سیاه قرار گرفته بودند.

بر اساس گزارش رویترز، همه کمیسیونرهای این آژانس شامل دو جمهوریخواه و دو دموکرات از تصمیم روز جمعه حمایت کردند. این کمیسیون اختیار آن را دارد که مجوزهای قبلی را لغو کند اما حاضر به چنین اقدامی نشده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی