کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

خطای بزرگ موشک آمریکایی در اوکراین

موشک آمریکایی ای‌جی‌ام ۸۸-بی که برای هدف قرار دادن رادارها طراحی شده، در ماه سپتامبر با اصابت به یک آپارتمان مسکونی در منطقه کراماتورسک چند نفر را زخمی کرده است.

خطای بزرگ موشک آمریکایی در اوکراین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از سلاح‌هایی که آمریکا برای جنگ با روسیه در اختیار اوکراین قرار داده است، موشک مشهور ای‌جی‌ام 88 هارم است.

این موشک ضدرادار مافوق صوت به صورت گسترده در جنگ اوکراین برای تخریب سیستم‌های راداری سامانه‌های پدافندی مورد استفاده قرار گرفته است و آنطور که نیویورک‌تایمز گزارش داده است، حداقل یک بار به اشتباه آپارتمانی مسکونی در کراماتورسک اصابت و چند نفر را زخمی کرده است.

این حادثه در روز 26 سپتامبر روی داده و بر اساس باقیمانده لاشه موشکی که به طبقه آخر یک آپارتمان 5 طبقه برخورد کرده، مشخص شده است که مقصر حادثه موشک هوا به زمین هارم آمریکایی است.

به نظر می‌رسد که این موشک دچار اشکال شده و به صورت سرگردان به سمت این ساختمان حرکت کرده است.

مشخصات موشک ای‌ام‌جی 88 هارم

برای ردیابی امواج الکترونیکی رادارهای زمین‌به‌هوای دشمن و اصابت به آن‌ها طراحی شده‌است.

سیستم هدایتی این موشک از یک آنتن ثابت و یک کلاهک جستجوگر بر روی دماغه موشک تشکیل شده و با پیشرانه سوخت جامد دومرحله‌ای به سمت هدف پرواز می‌کند.

عکس ؛ خطای بزرگ موشک آمریکایی در اوکراین

هارم با تلفیق ویژگی‌های دو موشک ای‌جی‌ام-45 شرایک و ای‌جی‌ام-78 و افزودن قابلیت‌های جدید ساخته شد. این موشک هوا به زمین به سرعت مافوق‌ صوت می‌رسد و در بردهای گوناگون از 25 تا 225 کیلومتر ساخته می‌شود.

در حالی که این موشک برای شلیک از جنگنده‌های غربی ساخته شده است، در جریان حمله روسیه به اوکراین روی جنگنده‌های میگ 29 و سوخو 27 اوکراینی سوار شد.

هارم 361 کیلوگرم وزن، بیش از 4 متر طول و حدود 30 سانتی‌متر قطر دارد.

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی