کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

بازار راکد املاک کلنگی در پایتخت

شماره روزنامه: ۵۶۰۶ تاریخ چاپ: ۱۴۰۱/۰۹/۶ ...

به گزارش «دنیای اقتصاد»، قیمت زمین به حدی افزایش پیدا کرده که حتی سرمایه‌‌‌گذاران حرفه‌‌‌ای بازار مسکن که سال‌‌‌هاست در بازار مسکن حضور دارند نیز از عهده خرید آن بر نمی‌‌‌آیند. این موضوع مهم‌‌‌ترین چالش پیش روی رونق بازار املاک کلنگی است. در واقع خرید یک قطعه زمین در تهران نیازمند نقدینگی سنگینی است و بسیاری از متقاضیان سرمایه‌‌‌ای ملک از عهده پرداخت آن بر نمی‌‌‌آیند.

نگاهی به حدود قیمت‌‌‌ها در بازار املاک کلنگی شهر تهران نشان می‌‌‌دهد اکنون برای خرید یک قواره زمین کوچک با مساحت حدود 100 مترمربع در بخش‌‌‌هایی از مناطق 13 و 14 که در زمره مناطق جنوبی اما پرتقاضا در بازار مسکن به شمار می‌‌‌آیند، باید رقمی نزدیک 10 میلیارد تومان پرداخت کرد. قواره‌‌‌های بزرگ‌‌‌تر در مناطق مرغوب و گران‌‌‌قیمت شمال تهران نیز عمدتا قیمت‌‌‌هایی بیش از 50 میلیارد تومان دارند. این اعداد و ارقام به روشنی توضیح می‌‌‌دهد که چرا خرید زمین در تهران گزینه ایده‌‌‌آل سرمایه‌‌‌گذاران ملکی نیست و آنها بازار آپارتمان‌‌‌های مسکونی را به زمین ترجیح می‌‌‌دهند.

تقاضای خرید زمین از سوی سازنده‌‌‌ها نیز به دلیل رکود مطلق حاکم بر بازار معاملات آپارتمان‌‌‌های مسکونی بسیار اندک بوده و به مناطق دارای بافت فرسوده که به تازگی بسته‌‌‌ جدید مشوق‌‌‌های ساخت و ساز به آن اختصاص پیدا کرده است، محدود شده است. نتیجه این وضعیت نیز به اذعان واسطه‌‌‌ها، رسوب چند ماهه برخی فایل‌‌‌های کلنگی عرضه شده برای فروش است.

1

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی