کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

حسینی در آستانه تاریخ‌سازی

خبر ورزشی نوشت: حضور غیرمنتظره سید حسین حسینی در بازی اول مقابل انگلیس، رکورددار کلین شیت فوتبال ایران را در آستانه کسب یک رکورد دیگر قرارداد.

حسینی در آستانه تاریخ‌سازی

سید حسین حسینی دروازه‌بان ملی پوش استقلال در حال حاضر در لیگ برتر با آمار 18 کلین شیت (در لیگ برتر بیست و یکم) از این نظر رکورددار است. این دروازه‌بان که در لیست 25 نفره تیم ملی برای جام جهانی قطر عازم دوحه شد، از دقیقه 21 بازی مقابل انگلیس به میدان رفت تا همراه با 90 دقیقه حضور در دیدار دوم مقابل ولز به مجموع رکورد 160 دقیقه حضور در رقابت‌های جام جهانی دست پیدا کند.

تا امروز علیرضا بیرانوند با 270 دقیقه حضور در چارچوب دروازه ایران در جام جهانی 2022 و بیست دقیقه حضور در رقابت با انگلیس در اولین بازی، فعلاً با 290 دقیقه از این نظر رکورددار دروازه‌بانی در جام جهانی در تاریخ فوتبال ایران است.

حالا و در صورت حضور سید حسین حسینی در بازی سوم این بازیکن را به رکورد 250 دقیقه حضور در ترکیب تیم ملی خواهد رساند که در صورت صعود تیم ایران به مرحله بعد و افزایش 90 دقیقه دیگر به دقایق قبلی این رکورد به 340 دقیقه خواهد رسید. گرچه از اردوی تیم ملی خبر می‌رسد بیرانوند شرایط حضور در بازی سوم را دارد اما باید دید کی روش چه تصمیمی در این باره خواهد گرفت.

نگاهی به آمار دروازه‌بانان سابق ایران در جام‌های جهانی گذشته مشخص میکند ناصر حجازی با 270 دقیقه حضور در سه دیدار جام جهانی 1978 آرژانتین، نیما نکیسا با 90 دقیقه و احمدرضا عابدزاده با 180 دقیقه در جام جهانی 1998 فرانسه، ابراهیم میرزاپور با 270 دقیقه بازی در جام جهانی 2006 آلمان و علیرضا حقیقی با 270 دقیقه بازی در جام جهانی 2014 برزیل در این زمینه رکوردهای مختلف پوشیدن دستکش‌های دروازه‌بانی ایران در تاریخ ادوار گذشته جام جهانی را در اختیار دارند.

لازم به ذکر است؛ قطعاً سیدحسین حسینی در صورت داشتن این فرصت برای تداوم حضور در رقابت‌های پیش روی ایران در جام بیست و دوم می تواند با عبور از نام‌های بزرگ تاریخ دروازه‌بانی ایران در این زمینه از بسیاری سبقت گرفته و همچون رکوردش در لیگ برتر، در این سطح نیز تاریخ ساز شود.

بیشتر بخوانید:

257 251

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی