کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

امسال چقدر تلفن همراه وارد کشور شد؟

ایسنا نوشت:آخرین آمار حاکی از آن است که در هشت ماه سال جاری بیش از ۹ میلیون دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود دو میلیون کاهش داشته است.

امسال چقدر تلفن همراه وارد کشور شد؟

آمارهای هشت ماهه گمرک حاکی از آن است از ابتدای سال جاری تا انتهای آبان‌ماه، بیش از 9 میلیون و 14 هزار دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که بیش از 11 میلیون و 643 هزار دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده بود، با کاهشی بیش از دو میلیون و 600 هزار دستگاهی مواجه بوده است.

وزن بیش از 9 میلیون دستگاه تلفن همراهی که در بازه زمانی مذکور وارد کشور شده بیش از سه میلیون و 284 کیلوگرم بوده است، درحالی که 11 میلیون و 643 هزار دستگاه تلفن همراهی که در مدت مشابه سال گذشته وارد کشور شده بود بیش از چهار میلیون و 562 هزار کیلوگرم وزن داشتند.

همچنین ارزش دلاری گوشی‌های همراه وارد شده در 8 ماه سال جاری حدود یک میلیارد و 837 میلیون و 972 هزار و 952 دلار بوده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته حدود دو میلیارد و 651 میلیون و 25 هزار و 458 دلار بوده است.

طبق قوانین، برای واردات هر دستگاه تلفن همراه کم‌تر از 600 دلار، چهاردرصد حقوق گمرکی، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهار درصد از واردکنندگانی که طبق فرمول مالیاتی خوشنام نیستند اخذ می‌شود.

برای هر دستگاه تلفن همراه بیشتر از 600 دلار نیز 12 درصد حقوق گمرکی، 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهاردرصد نیز از واردکنندگانی که خوشنام نیستند دریافت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

217 35

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی