نشد که بشه!

ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ کنار رفت.

نشد که بشه!

ایمان گودرزی؛ این حسرت 4 سال دیگر به تعویق افتاد! با هزار امید و آرزو با کلی خاطره از تقابل 98 فرانسه پا به میدان برای رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی گذاشتیم اما مثل اینکه این طلسم حالا حالاها شکستنی نیست. ما فقط یک مساوی می خواستیم، نباختن به تیمی که ماه ها بود خارج از خانه نبرده بود، فقط یک مساوی!

کریستین پولیشیچ در نیمه اول گل برتری را به ثمر رساند و با مصدومیتش آمریکا را به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فرستاد. مهاجم چلسی در دقیقه 38 از فاصله نزدیک به توپ را به تور دروازه فرستاد اما برخورد شدید با دروازه بان علی بیرانوند باعث مصدومیت او شد و اگرچه توانست دقایق پایانی نیمه را ببیند، اما در وقت استراحت تعویض شد.
اگرچه ایران بعد از استراحت بهتر شد، اما آنها در حمله موقعیت خطرناک زیادی خلق نکردند و نتوانستند به بازی برگردند این در حالی بود که ایران با یک مساوی به مرحله بعد می‌رفت.آن هم برای اولین بار!

نشد که بشه!

آمریکا با پنج امتیاز نایب قهرمان گروه B شد و در دور بعد به مصاف هلند خواهد رفت. پس از تصمیم تیم رسانه‌ای ایالات متحده برای تغییر پرچم ایران، شروع بازی با جنجال خارج از زمین و کنفرانس‌های مطبوعاتی پر حاشیه همراه بود. اما در زمین، این یک موقعیت مهم برای هر دو تیم بود، یک صعود مستقیم برای مرحله حذفی. آمریکایی‌ها به سرعت بازی را تحت کنترل درآوردند، موفقیت زمانی به دست آمد که سرجینو دست، که در نیمه اول پر جنب و جوش بود، یک حرکت عالی در پشت خط دفاعی انجام داد و توپ بلند وستون مک کنی را در مسیر پولیشیچ قرار داد تا ضربه ای وارد شود، اگرچه جشن آمریکایی ها با مصدومیت کاپیتان آمریکا خیلی زود به پایان رسید. پس از آن
وه آ در نهایت در وقت های تلف شده نیمه اولبا خونسردی تمام، زمانی که خط دفاعی ایران را پشت سر گذاشت با ضربه ای عالی توپ را به گوشه پایین دروازه زد، اما پرچم آفساید بالا رفت.

نشد که بشه!
پولیشیچ برای نیمه دوم تعویض شد و ایران مالکیت بازی را در دست گرفتند، اما شاگردان کارلوس کی روش فاقد خلاقیت و جرقه بودند و با وجود فشارهای زیاد نتوانستند به گل تساوی دست پیدا کنند در چند ثانیه مانده به پایان ایران دیوانه وار درخواست پنالتی می کرد، اما داور چنین تصمیمی نداشت و هیچ چیز نشان دهنده خطا در محوطه نبود و همان یک گل کافی بود که ایران بار دیگر حسرت رسیدن به مرحله حذفی را در دل داشته باشد. با به پایان رسیدن بازی، بازیکنان و کادر ایالات متحده به انتهای زمین دویدند و تیم ایران به زمین افتاد.

نشد که بشه!

کریستین پولیشیچ از ایالات متحده اولین گل تیم خود را در بازی جام جهانی فوتبال 2022 قطر بین ایران و آمریکا در ورزشگاه الثومه در 29 نوامبر 2022 در دوحه قطر به ثمر رساند.

Iran 0 - 1 USA - Match Report & Highlights

پیروزی 1-0 مقابل ایران آمریکایی‌ها را راهی مرحله یک هشتم نهایی کرد، جایی که آمریکا روز شنبه باید به مصاف هلند می‌رود. ایالات متحده اکنون با تیم هلندی روبرو می شود که در گروه A با رکورد 2-0-1 پیروز شد زیرا آنها بر قطر و سنگال پیروز شدند و در عین حال به تساوی 1-1 با اکوادور رضایت دادند. این اولین باری است که ایالات متحده و هلند در مسابقات جام جهانی به مصاف هم می روند. ایالات متحده از جام جهانی 2002 تاکنون نتوانسته از مرحله یک هشتم نهایی عبور کند.


رتبه بندی بازیکنان
ایران: بیرانوند 6، رضاییان 7، مجید حسینی 7، پورعلی گنجی 6، محمدی 6، نوراللهی 6، عزت اللهی 6، حاج صفی 6، قلی زاده 6، آزمون 5، طارمی 6
تعویضی: کریمی 6، قدس 6، جلالی 6، ترابی 6، انصاری فرد 5
ایالات متحده آمریکا: ترنر 6، دست 8، کارتر-ویکرز 7، ریم 7، رابینسون 7، مک کنی 6، آدامز 7، موسه 7، وه‌آ 6، سارجنت 6، پولیشیچ 7
تعویضی: آرونسون 7، آکوستا 6، رایت 6، زیمرمن 6، مور 6

آمارهای کلیدی

ایالات متحده آمریکا در هر 6 جام جهانی که در اولین بازی از شکست نخورده، به دور حذفی صعود کرده است.
ایالات متحده آمریکا در هر هشت مسابقه اخیری که کریستین پولیسیچ گل زده است، پیروز شده است.

بیشتر بخوانید:

257 251

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان