کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

بیت‌کوین آخرین نفس‌هایش را می‌کشد!

در یک پست وبلاگی، اولریش بیندسیل، مدیر کل بانک مرکزی اروپا و یورگن شاف، تحلیلگر، گفتند که تثبیت اخیر قیمت بیت کوین در این هفته احتمالاً آخرین نفس‌های مصنوعی آن است.

بیت‌کوین آخرین نفس‌هایش را می‌کشد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیت کوین روز چهارشنبه به بالای 17000 دلار رسید که بالاترین رقم در دو هفته اخیر را برای بزرگترین ارز دیجیتال جهان رقم زد؛ ویجی آیار، معاون توسعه شرکت‌ها و بین‌الملل در صرافی کریپتو لونو، هشدار داد که این جهش احتمالا فقط یک افزایش قیمت در بازار نزولی است و ادامه نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا برای طلای سیاه

پروژه رمزریال از رقابت جهانی عقب مانده‌است؟

بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه به شدت از بیت کوین انتقاد کرد و گفت که مسیر بیت‌کوین به سمت ناکجا آباد است.

اولریش بیندسیل، مدیر کل بانک مرکزی اروپا و یورگن شاف، تحلیلگر بانک مرکزی اروپا، در یک پست وبلاگی با عنوان «آخرین موضع بیت کوین» گفتند که برای طرفداران بیت کوین، تثبیت ظاهری قیمت بیت کوین در این هفته «نشانی از تنفس در مسیر رسیدن به ارتفاعات جدید است».

بیت‌کوین آخرین نفس‌هایش را می‌کشد!

آنها نوشتند: «اما به احتمال زیاد، این آخرین نفس القایی مصنوعی قبل از رفتن آن به سمت ناکجا آباد است و این پیش از ریزش FTX و رساندن قیمت بیت کوین به زیر 16000 دلار قابل پیش بینی بود. اظهارات اخیر مقامات بانک مرکزی اروپا به موقع است چراکه صنعت کریپتو از یکی از فاجعه‌بارترین شکست‌های خود در تاریخ، سقوط FTX، متزلزل شده‌است.

آنها نوشتند: "طراحی مفهومی بیت کوین و کاستی های تکنولوژیکی آن را به عنوان یک وسیله پرداخت مشکوک می کند:" تراکنش های واقعی بیت کوین دست و پا گیر، کند و گران هستند." بیت کوین هرگز به میزان قابل توجهی برای تراکنش های قانونی در دنیای واقعی استفاده نشده است.

بیت کوین همچنین به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب نیست. جریان نقدی (مانند املاک) یا سود سهام (مانند سهام) ایجاد نمی کند، نمی تواند به طور مولد استفاده شود (مانند کالاها) یا مزایای اجتماعی (مانند طلا) ارائه کند. ارزش گذاری بازار بیت کوین بنابراین صرفا بر اساس حدس و گمان است.

تحلیلگران می گویند که ورشکستگی FTX احتمالاً قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال را تسریع می کند. در اتحادیه اروپا، قانون جدیدی به نام بازار دارایی‌های رمزنگاری یا MiCA انتظار می‌رود که مقررات دارایی‌های دیجیتال را در سراسر بلوک هماهنگ کند.

آنها همچنین نگرانی هایی را در مورد اعتبار ضعیف زیست محیطی بیت کوین مطرح کردند. زیربنای فنی این ارز دیجیتال به گونه ای است که برای تأیید تراکنش های جدید به قدرت محاسباتی عظیمی نیاز دارد. اتریوم، شبکه ای که پشت سر رقیب بیت کوین اتر قرار دارد، اخیراً به چارچوب جدیدی تبدیل شده است که حامیان می گویند مصرف انرژی خود را تا بیش از 99 درصد کاهش می دهد.

این اولین بار نیست که بانک مرکزی اروپا در مورد ارزهای دیجیتال تردیدهایی را مطرح می کند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در ماه می گفت که فکر می‌کند ارزهای دیجیتال ارزشی ندارند.

223227

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی