کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

رکورد گران‌ترین اثر هنری در آلمان شکسته شد

تابلو نقاشی خودنگاره اثر «ماکس بکمان» رکورد گران‌ترین اثر هنری فروخته‌شده در حراجی‌های آلمان را شکست.


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، یک خودنگاره کمیاب و قابل‌توجه از «ماکس بکمان»، نقاش اکسپرسیونیست قرن بیستم در برلین به قیمت 20 میلیون یورو معادل 17 میلیون پوند فروخته شد و رکورد گران‌ترین اثر هنری فروخته‌شده در حراجی‌های آلمان را شکست.

«بکمان»‌ این نقاشی که با عنوان «خودنگاره زرد و صورتی» شناخته می‌شود را زمانی خلق کرد که با به قدرت رسیدن نازی‌ها از آلمان به هلند جلای وطن کرده بود. علاقه‌مندان به هنر برای تماشای آن ابتدا به نیویورک و سپس به برلین هجوم بردند،‌ چرا که این شاهکار همیشه در مجموعه‌های خصوصی نگهداری شده است و بازدید از آن به ندرت امکان‌پذیر است.

حراج این خودنگاره با حضور خریدارانی از سراسر جهان برگزار شد اما هویت مالک جدید این نقاشی هنوز مشخص نیست.

«بکمان»‌ این نقاشی را در فاصله سال‌های 1943 و 1944 یعنی در دهه پنجم زندگی‌اش نقاشی کرده است. کارشناسان هنری ارزش تخمینی این نقاشی را بین 20 الی 30 میلیون یورو برآورد کرده‌ بودند.

«بکمان»‌ در سال 1937 و یک روز پس از اینکه «هیتلر» سخنرانی در مذمت هنرمندان منحط انجام داد،‌ آلمان را به مقصد آمستردام ترک کرد. مقام‌های نازی بلافاصله 500 مورد از آثار هنری این هنرمند را در موزه‌ها توقیف کردند. «بکمان»‌ و همسرش نیز هیچگاه به آلمان بازنگشتند و یک دهه بعد به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند. «بکمان»‌ در سال 1950 میلادی در ایالات متحده آمریکا درگذشت.


«خودنگاره زرد و صورتی» تا زمان مرگ «ماتیلدا»، همسر «بکمان»، در مالکیت او بود و آخرین‌بار در سال 1996 به مزایده گذاشته شد.

تابلو نقاشی دیگری از «بکمان»‌ به نام «مصری»‌ که در سال 1942 خلق شده است در سال 2018 رکورد گران‌ترین نقاشی فروخته شده در حراجی‌های آلمان را شکست. در آن زمان کارشناسان ارزش تخمینی این نقاشی را 2 میلیون یورو برآورد کردند، اما «مصری» در نهایت به دو برابر قیمت تخمینی، یعنی 4.7 میلیون یورو فروخته شد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی