کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

مشکلات، معلولان را محدود نمی‌کند

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: خداوند به معلولان اراده‌ای داده که مشکلات آن‌ها را محدود نمی‌کند.

مشکلات، معلولان را محدود نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: یکدیگر را به تقوا سفارش می‌کنیم، در مسیر تقوا دست یکدیگر را می‌گیریم و در دفاع از ارزش‌های دینی و اصول اخلاقی با هم به‌صورت هم‌افزا پیش می‌رویم.

او افزود: یکی از مناسبت‌های پیش‌رو روز جهانی معلولان است، ما جانبازان عزیز را داریم که در دوران دفاع مقدس، در زندان‌های رژیم منحوس پهلوی، در دفاع از حرم و دفاع از امنیت جانباز شدند، به همه این بزرگواران احترام می‌گذاریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: برخی به‌صورت مادرزاد یا در اثر حوادث معلول شده‌اند، این عزیزان جامعه ارزشمندی هستند، بسیاری از عزیزان معلول به ما یاد می‌دهند که خدا به آن‌ها اراده‌ای داده که با آن اراده همه این مشکلات را از سر می‌گذراند و این مشکلات آن‌ها را محدود نمی‌کند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: کسانی که در مقابل پول سر خم می‌کنند و ایمانشان را زیر پا می‌گذارند انسان‌های ضعیفی محسوب می‌شود اما آن کسی که صرفاً توان جسمی ضعیفی دارد ممکن است عقل، درایت و فهم ویژه‌ای داشته باشد.

امام جمعه قزوین با اشاره خدمات آقای موسوی مدیرعامل شرکت فیروز تصریح کرد: ما در استان قزوین مدیری داریم که از منظر توانمندی‌های جسمی دارای مشکل است اما این مدیر ارزشمند مشکلات تعداد زیادی از مردم را حل کرده و دست دیگران را گرفته است.

او یادآور شد: این مدیر عنوان کرده هر کس در شرکت من بیاید شرطش این است که باید معلول باشد تا من او را بپذیرم، این چقدر جوانمردی است، چقدر کار ارزشمندی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: باید روح سالم داشت، آنچه معیار و ملاک نمره دادن به انسان است، روح سالم است، زیرا جسم تابع روح بوده و موقتی است، آن چیزی که می‌ماند و دائمی است، روح انسان است.

آیت‌الله عابدینی افزود: به عزیزان معلول خداقوت عرض می‌کنیم و برای آن‌ها از خدای متعال قدرت، توانمندی و موفقیت در زندگی را درخواست می‌کنم.

او اظهارکرد: روز بیمه را نیز پیش‌رو داریم، هم تشکر می‌کنیم از عزیزانی که در عرصه بیمه زحمت می‌کشند و هم بیمه جایی است که حق بسیاری از افراد می‌تواند توسط آنها احیا شود.

آیت الله عابدینی ادامه داد: این ایمان و تقواست که باید کاری کنیم حق کسی در حوزه بیمه پایمال نشود و کاری کنیم حق کسانی که نمی توانند از حق خود در این زمینه دفاع کنند ضایع نشود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به در پیش بودن روز دانشجو خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می کند پویاترین جوانانی که در عرصه علم و دانش فعااب هستند را مورد هدف قرار دهد، البته همیشه این دانشجویان بوده اند که با شجاعت و شهامت نقشه های دشمن را نقش بر آب کرده اند و به همین خاطر این روز را روز دانشجو نامگذاری کرده اند.امام جمعه قزوین بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب نسبت به دانشگاه ها و دانشجویان در بیانیه گام دوم فرمودند ثمرات بالنده‌ عرصه‌ی علم و فنّاوری به عنوان موتور پیشران کشور روزبه‌روز فراگیرتر درک می‌شود و این مهم به برکت فعالیت های دانشجویان است.

او افزود: الحمدالله هر روز در عرصه های علمی پیشرفت کشور روز افزون می شود و این پیشرفت ها به برکت انقلاب اسلامی حاصل شده است. سرعت پیشرفت علمی کشور بسیار بیشتر از میانگین جهانی است و قدردان خدمات دانشمندان و دانشجویان کشور هستیم.

امام جمعه قزوین گفت: در صنعت دفاعی نیز پیشرفت های کشور بسیار عظیم و چشم گیر بوده و موشکی که اخیرا ساخته شد بیش از 12 هزار کیلومتر برد دارد و هیچ راداری قابلیت شناسایی آن را ندارد و این مهم موجب ارتقای امنیت کشور می شود و باید قدر این نعمت ها را بدانیم.

آیت الله عابدینی بیان کرد: رهبری فرمودند انتظار بنده و نظام اسلامی از دانشجویان این است که دانشجو یک روشنفکر تمام عیار مسلمان و متدیّن است. دانشجویان ما در نگاه رهبری در جبهۀ خط مقدم ایمان و دین قرار دارند و اصولاً دانشجویان ما نشان داده اند که معتقد به نظام و همراه مردم بوده و خواهند بود.

او با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) یادآور شد: رسول گرامی اسلام (ص)، حضرت زهرا (س) را معیار حق و باطل معرفی کرده است و اگر می خواهید حق را بشناسیم باید ولایت مداری حضرت فاطمه (س) را ببینیم و بیانات نورانی و روشنگر حضرت را در فهم حق، معیار قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: رسول گرامی اسلام (ص) فرمود فاطمه پاره تن من، قلب و روح من است و هر کسی فاطمه را آزرده کند مرا آزرده است و هر کسی مرا آزرده کند خدا را آزرده است.

او با اشاره به سفر «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق به ایران، بیان کرد: این سفر برکات بسیار زیادی در حوزه های اقتصادی و سیاسی خواهد داشت و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ایشان را انسانی متدیّن معرفی کرد و حضور ایشان فرصتی برای تحکیم روابط دو کشور است.

امام جمعه قزوین با اشاره به بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به شهر سنندج با حضور رئیس جمهور گفت: طرح انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج که با حضور رئیس جمهور صورت گرفت کار بسیار ارزشمندی بود و نعمتی برای مردم عزیز آن خطبه محسوب می شود و امیدواریم دولت کریمه در خدمات رسانی به مردم هر روز موفق تر باشد.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی