۱۰ ویژگی دستگاه کلندر

دستگاه کلندر ویژگی‌های بسیاری داشته که در ادامه به ۱۰ ویژگی دستگاه کلندر اشاره خواهیم کرد.

دستگاه کلندر

دستگاه کلندر دستگاه چاپ حرارتی غلتکی است که عمل انتقال تصویر را با استفاده از گرما و بر اساس تکنولوژی سابلیمیشن انجام داده و آن را روی پارچه ایجاد می‌کند. این دستگاه در صنعت دیجیتال بسیار محبوب است و نمونه‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد. در این مقاله قصد داریم 10 ویژگی دستگاه کلندر را بیان کنیم.

دستگاه کلندر

این دستگاه انتقال‌دهنده حرارت بوده و به‌منظور چاپ بر روی سطوح مختلف مانند چاپ روی پارچه و لباس کاربرد دارد. در دستگاه کلندر، از یک غلتک مخصوص استفاده می‌شود تا به همراه حرارت، باعث تصعید جوهر و در نتیجه انتقال آن به پارچه یا هر مواد دیگری که قرار است رنگ روی آن قرار بگیرد، می‌شود.

طراحی به‌خصوص این دستگاه به افراد اجازه می‌دهد که از آن برای چاپ روی پارچه، لباس، کاغذ و ... بهره‌مند شوند. قیمت این دستگاه نیز نسبت به نمونه‌های مشابه آن بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و می‌توان از آن به‌عنوان یک دستگاه با هزینه‌های کم نام برد.

هنگام بررسی فنی 10 ویژگی دستگاه کلندر، باید اشاره کنیم که در دستگاه کلندر سابلیشمن چند‌کاره، از چند قالب متفاوت استفاده می‌شود تا امکان چاپ روی مواد مختلف ایجاد شود. به‌طور مثال در یک دستگاه کلندر هشت کاره با هشت قالب متفاوت مواجه خواهید شد که برخی از این قالب‌ها برای چند شغل استفاده می‌شود.

این وضعیت در مورد دستگاه کلندر چاپ پارچه هم صدق می‌کند و می توان از توانایی بالقوه تکنولوژی سابلیمیشن در این دستگاه نیز بهر‌ه‌مند شد. در آسان‌ترین حالت، از دستگاه کلندر برای پارچه و کاغذ به صورت رول استفاده خواهد شد.

البته می‌توان از این دستگاه برای چاپ روی سطوح مختلف استفاده کرد. تمام محصولاتی که مطابقت لازم با دستگاه غلتک کلندر را دارند، با این دستگاه قابل چاپ خواهند بود.

ویژگی های دستگاه کلندر

دستگاه کلندر

دستگاه کلندر ویژگی‌های بسیاری داشته که در ادامه به 10 ویژگی دستگاه کلندر اشاره خواهیم کرد.

۱. اولین ویژگی این است که کار با این دستگاه بسیار راحت خواهد بود و اپراتور نیاز به آموزش حرفه‌ای و پیشرفته خاص نخواهد داشت.

۲. این دستگاه با استفاده از روغن داغ غلتک گرم می‌شود، این کار باعث خواهد شد تا حرارت به صورت یکنواخت پخش شده و چاپ دقیق و مناسبی صورت پذیرد.

۳. سومین ویژگی از 10 ویژگی دستگاه کلندر این است که این دستگاه برای چاپ باید گرم شود که البته این کار با دردسر همراه است. چون نمد در برابر گرما مقاوم نبوده و بعد از تمام شدن چاپ باید از کلید خاموش اتوماتیک استفاده می گردد. این کلید باعث خواهد شد تا دستگاه تا سرد شدن سیلندر، به فعالیت خود ادامه بدهد. این کار باعث ممانعت از آسیب دیدن نمد و دستگاه خواهد شد.

۴. غلتک جانبی چهارمین ویژگی دستگاه کلندر است. برخی اوقات ممکن است سیلندر دستگاه سایش داشته و هنگامی که نمد، پارچه و طرح روی کاغذ را به سمت سیلندر می‌برد، باعث باقی ماندن کمی از نمدها روی سیلندر گردد. که این کار باعث خراب شدن چاپ خواهد شد.

۵. در مواقعی که حجم و سرعت کار بالا باشد، این دستگاه کناره‌های پارچه و نمد را در جای خود قرار می‌دهد. این کار سرعت و دقت در کار را بالا خواهد برد و کار باکیفیت‌تری را تحویل می‌دهد.

۶. از 10 ویژگی دستگاه کلندر این است که اگر درحین کار برق قطع شود دیگر کلید اتوماتیک دستگاه کار نخواهد کرد. به همین علت نمد به سیلندر می‌چسبد و در صورت سرد نشدن باعث خراب شدن دستگاه می‌شود که این کار را می‌توان به صورت دستی انجام داد.

۷. میز کار این دستگاه بزرگ است و می‌توان علاوه بر روسری بر روی محصولاتی همچون رومبلی، روفرشی، موکت‌، پتو، پرده، شال و ... نیز عمل چاپ را انجام داد.

۸. کیفیت چاپ در دستگاه کلندر بسیار خوب بوده و باعث می‌شود تا مشتری رضایت کامل از کار داشته باشد. برای این امر بهتر است از افراد خبره کمک بگیرید تا کیفیت کار شما افزایش یابد.

۹. یکی دیگر از 10 ویژگی دستگاه کلندر این است که می‌توان طرح‌ها را قبل از اجرا بر روی کاغذهای مخصوص چاپ کرد. البته باید اندازه کاغذ با اندازه پارچه و طرح شما برابری کند.

۱۰. آخرین ویژگی که می­توان به آن اشاره نمود این خواهد بود که در این روش از تکنیکی استفاده می‌شود که در دیگر دستگاه‌ها موجود نیست. در این تکنیک انواع طرح‌ها از روش فشار و گرما چاپ خواهند شد. این دستگاه کاربردهای بسیار زیادی داشته و در چاپ پارچه، کاغذ، سفره، بنر و... که در ابعاد بزرگ چاپ می‌شوند، استفاده دارد.

جمع‌بندی

برای دسترسی به انواع چاپگرها می‌توانید با مراجعه به صفحه ارگ سیستم از پیشنهادات و اطلاعات بسیار مفید استفاده نمایید. دقت نمایید مراحل چاپ، گرم شدن سیلندر و فشار نمد در این دستگاه بسیار مهم است. می­توانید بر اساس 10 ویژگی دستگاه کلندر، بهترین عملکرد را از آن دریافت کنید.

این دستگاه، دارای کلید خاموش اتوماتیک، فشار بادی دستی، غلتک جانبی و ... است. همچنین این دستگاه برای چاپ روفرشی، پتو، روسری، شال و انواع دیگر محصولات پارچه‌ای مناسب بوده و می‌توان برای چاپ بر روی پلاستیک نیز   از این دستگاه استفاده کرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان