کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

چرا کارلوس کی‌روش عذرخواهی نکرد؟!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از رقم خوردن پنجمین ناکامی بزرگش با این تیم حاضر به عذرخواهی از مردم و یا استعفا نشد و با گرفتن پاداش های کلان ایران را ترک کرد.

به گزارش تابناک، مهر نوشت: سرمربی پرتغالی کره جنوبی بعد از شکست مقابل برزیل در مرحله حذفی جام جهانی قطر، اولین استعفای مربیان حاضر در مهم‌ترین فستیوال فوتبال جهان نیست. قبل از او هم، سرمربی تیم‌هایی مثل مکزیک، اروگوئه و…، نیز پس از حذف از مسابقات، استعفا دادند.

میدان جام جهانی، یک فرصت استثنایی برای مربیانی است که توانسته اند به عنوان سرمربی، در این میدان مهم بین المللی، عرض اندام کنند. زیرا، خیلی از مربیان نامدار و مشهور جهان را داریم که هرگز فرصت حضور در جام جهانی را به عنوان سرمربی یک تیم ملی نداشته اند. بنابراین، اگر یک مربی در این رویداد ورزشی حاضر می‌شود، دوست دارد که دیده شود.

اما، همین مربیان که سال‌ها در رویدادهای مهم فوتبالی بوده اند، وقتی در میدانگاه جهانی فوتبال، مقهور اندیشه‌های خود می‌شوند، به ناچار راهی نمی‌یابند جز اینکه با شجاعت، از سمت خود کناره گیری و استعفا دهند.

شاید کناره گیری از یک تیم ملی برای هیچ کدام از مربیان نامدار، قابل هضم نباشد؛ اما آنها پذیرفته اند که دیگر مجالی برای ماندن ندارند.

سرمربی پرتغالی کره جنوبی، یکی از همین مربیان شجاع در این دوره از رقابت‌های جام جهانی بوده است. او، بعد از شکست کره جنوبی در مقابل برزیل در مرحله حذفی، گفت که قرار بود برود.

پائولو بنتو پرتغالی از سال 2018 به عنوان سرمربی تیم ملی کره جنوبی مشغول کار بود. همشهری کارلوس کی روش استعفا داد تا اقتدار و جایگاهش در نزد فوتبالی ها حفظ شود. زیرا، می داند که ماندن در کره جنوبی بعد از حذف از رقابت های جام جهانی قطر، برای او هیچ عایدی نخواهد داشت.

اما چرا کی روش استعفا نمی دهد؟ مگر او تجربه چند دوره هدایت تیم ملی ایران در جام های جهانی را ندارد و نمی داند که دیگر نمی تواند برای فوتبال ایران مثمر ثمر باشد. زیرا اگر قرار بود اهداف و برنامه ویژه ای هم داشته باشد، حتما می بایست در این چند دوره به آنها دست یافته باشد و اگر چنین نشده حتما نمی تواند.

او برای فوتبال ایران زحمت کشیده و شکی در آن نیست، اما باید بعد از باخت مقابل آمریکا، علاوه بر عذرخواهی از مردم ایران، استعفا می داد. درست مثل همشهری خودش بنتو.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی