باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

با خیانت شوهر چگونه برخورد کنیم ؟

ما در این مطلب قصد داریم تا به شما رفتار های درست برخورد با شوهر و همسر را پس از خیانت برسی کنیم و به شما را در انجام یک رفتار حرفه ای و عاقلانه راهنمایی کنیم. این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

با خیانت شوهر چگونه برخورد کنیم ؟

خیانت را می توان یکی از بزرگترین آفت های هر زندگی به شمار آورد که متاسفانه آمار آن روز به روز در حال افزایش است و بر بنیاد خانواده ایرانی ضربه مهلکی وارد کرده است. با این وجود کنترل خیانت تا حد بسیار زیادی از دست ما خارج است و از مشکلات بسیار پیچیده تری نشئت می گیرد که در بسیاری از مواقع نمی توانیم از آن ها جلوگیری کنیم اما باید بدانیم که با خیانت شوهر چگونه برخورد کنیم.

ما در این مطلب قصد داریم تا به شما رفتار های درست برخورد با شوهر و همسر را پس از خیانت برسی کنیم و به شما را در انجام یک رفتار حرفه ای و عاقلانه راهنمایی کنیم. این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پیش از آنکه بهترین رفتار ها را در برخورد با همسر خیانت کار را معرفی کنیم خوب است متذکر شویم این رفتار ها شاید به شما در طی کردن و گذر از خیانت کمک شایانی کند اما برای حل اساسی و ریشه ای این مسئله بهترین را مشاوره با یک کارشناسان و یا یک روانشناس متخصص در این زمینه می باشد.

شما می توانید برای انجام مشاوره خیانت با مشاوران حرفه ای در این زمینه از طریق این لینک اقدام نمایید : مشاوره خیانت

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم ؟

زمانی که با خیانت مواجه شدید این موارد را در نظر داشته باشید تا از راه درست به حل آن بپردازید :

از خیانت مطمئن شوید !

اطمینان حاصل کنید که خیانت واقعا اتفاق افتاده است. گاهی در اثر مشاهده برخی از رفتار ها تصور می کنید که همسر شما در حال خیانت است در حالی که این رفتار ها از منبع دیگری نشئت می گیرد. تا زمانی که از خیانت به طور صد در صدی مطمئن نشدید هیچ اقدام رسمی انجام ندهید. هیچگاه بر اساس حدسیات زندگی خود را زیر سوال نبرید.

توجیه نکنید و حقیقت را بپذیرید.

بدون شک بین شما و همسرتان علاقه ای وجود دارد که ممکن است شما را به سمت راه حل های غیر منطقی مثل توجیه و نادیده گرفتن سوق دهد. در این زمان باید حقیقت را بپذیرید و در نظر داشته باشید که خیانت یک خطای بسیار بزرگ و غیر قابل توجیه می باشد که در بسیاری از مواقع قابل بخشایش نیست. پس با این حقیقت رو به رو شوید و آن را برای خود هضم نمایید تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ کنید.

با وی هم بستر نشوید و به روابط جنسی خود ادامه ندهید.

رابطه جنسی برای افراد زیادی حکم فرار از مشکلاتشان هست اما این روابط هیچ تاثیری در حل کردن مشکل شما ندارد و یک راه حل زود گذر و موقتی می باشد. از آن به به عنوان یک راه حل استفاده نکنید و تا زمانی که پرونده خیانت در زندگی شما باز است تا حد امکان از رابطه جنسی پرهیز کنید چرا که مانند یک اعتیاد خطرناک شما را از حل و فصل مشکل به طور ریشه ای باز می دارد.

علت خیانت را جویا شوید.

هرچند که فوقا ذکر کردیم که خیانت هیچ توجیهی ندارد اما این جمله به آن معنی نیست که خیانت هیچ دلیلی نیز ندارد. البته که علت خیانت را نباید تنها در رفتار خود و در زندگی جستجو کنید بلکه در زمان رو به رو کردن همسر خود با این واقعیت سعی کنید تمامی دلایل او برای انجام این کار را جویا شوید. این کار به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید با این قضیه کنار بیایید.

اگر همسر شما شروع به بهانه تراشی و نسبت دادن علت خیانت به شما کرد به هیچ عنوان عقب نکشید و از موضع خود پایین نیایید چرا که در چنین شرایطی این شما هستید که حق دارید و این کار جای شما و همسرتان را عوض می کند.

حریم شخصی خود را نگه دارید و با هر کسی در این مورد صحبت و مشورت نکنید.

خیانت یک پدیده ناراحت کننده است و طبیعتا علاقه دارید که از طریق صحبت با فردی احساسات منفی خود را تخلیه کنید. اما این نباید منجر به به تخریب حریم شخصی شما شود. در این زمینه تنها با افراد معتمد خود صحبت کنید و اجازه ندهید که این خبر در بین همه افراد پخش گردد که شرایط زندگی شما را به مراتب بدتر و آن را پیچیده تر می کند.

علاوه بر دوستان معتمد شما بدون شک بهترین فرد برای صحبت با شما یک مشاور می باشد.

همسر خود را با واقعیت رو به رو کنید.

در قدم بعدی باید همسر خود را مطلع کنید که از حقیقت خیانت آگاه شده اید. این رو به رویی اولا موجب می شود که شما موضع همسرتان را نسبت به خیانت بفهمید و بر اساس این موضع تصمیم گیری بسیار بهتری داشته باشید و دوما از شرایط حسی موضوع آگاه شوید و بفهمید هم شما و هم همسرتان به این موضوع چه دیدگاهی دارد. باید در نظر داشته باشید که آیا همسر شما نسبت به این موضوع ابراز پشیمانی می کند یا اقدام به بهانه تراشی یا نسبت دادن این موضوع به شما می کند.

اگر قصد داریم همسر خود را با این واقعیت رو به رو کنید ابتدا دلایل و مدارک غیر قابل انکار تهیه کنید.

در بسیاری از مواقع دیده شده است که فرد در هنگام روبه رویی با این حقیقت دست به انکار می زند و ادعا می کند که این موضوع ناشی از توهم و تصورات غلط شماست. این پدیده جای بهانه تراشی را برای همسر شما باز می گذارد و اوضاع را به ضرر شما تغییر می دهد. به همین علت ابتدا دلایل و مستندات غیر قابل انکار داشته باشید و سپس به همسر خود را در این موقعیت قرار دهید.

به جای مشاوره با دوستان و افراد غیر متخصص با یک مشاور تخصصی صحبت کنید.

مشاوره با افراد مختلف و غیر متخصص موجب می شود که شما دچار تناقض شوید و به جای اینکه یک مسیر مشخص و درست را برای عبور از این موضوع پیدا کنید بیشتر سردرگم شوید و با انجام رفتار های نا درست شرایط و اوضاع را برای خود پیچیده تر کنید. به جای مشاوره با افراد بی تجربه و غیر متخصص با مشاور صحبت کنید و از او برای حل این موضوع راهنمایی بخواهید.

شما از طریق لینک ابتدای این صفحه به راحتی می توانید به مشاوره مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

به حرف های همسر خود گوش بدید.

احساسات شما جریحه دار شده است و از این موضوع ناراحت هستید اما این موضوع نباید منجر به رفتار های بچگانه شود. در این زمان هر چند که همسر شما کاملا خطاکار است اما باید رفتار عاقلانه اقتضا می کند که حرف ها و دفاعیات او را بشنوید سپس برای اساس آن ها یک تصمیم منطقی و درست بگیرید.

سعی کنید رفتاری محترمانه داشته باشید.

این مورد ممکن است شما را کمی عصبی کند ! به شما خیانت شده است و به احساسات شما لطمه جدی وارد شده است. اما بی حرمتی و توهین تنها شرایط را متشنج تر می کند و امکان تفکر و تصمیم گیری را از شما می گیرد. همچنین بی احترامی شما گاهی منجر می شود که همسر شما از یک جایگاه خطا کار به فرد حق به جانب تبدیل شود پس آرامش خود را حفظ کنید و بدون بی احترامی به حل مشکلات خود بپردازید.

تا اینجا کمابیش به این به این سوال که با خیانت شوهر چگونه برخورد کنیم پاسخ داده ایم. اما رفتار هایی وجود دارد که باید به جد از آن ها پرهیز کنید. در ادامه به این رفتار ها می پردازیم ؟

در هنگام خیانت شوهر از چه برخورد هایی پرهیز کنیم ؟

  • رفتار های لحظه ای از خود نشان ندهید و احساسات خود را کنترل کنید.
  • هرگز به فکر انتقام نباشید. تنها موقعیت را بدتر می کند.
  • هرگز دست به رفتاری متقابل و متشابه نزنید. شما را تحقیر و تضعیف می کند.
  • بدون تفکر اقدام به حذف همسر خود ننمایید. از بین بردن یک خانواده کار چندان اسانی نمی باشد و شاید جای جبران باقی باشد.
  • اتفاق پیش آمده را انکار نکنید. فرار به هیچ عنوان رفتار درستی نیست.
  • فرزندان خود را درگیر این موضوع نکنید و سعی در خراب کردن وجهه همسر خود نداشته باشید.
  • خود را مقصر نشمارید ! خیانت هیچ توجیهی ندارد !
  • این اتفاق را به هر کسی گزارش ندهید. هر کسی دوست قابل اعتماد شما نمی باشد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر