تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

خبر بد وزارت نیرو از کاهش ۲۱ درصدی آب سدهای تهران

انتخاب نوشت:مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: در حال حاضر میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران ۲۷۷ میلیون مترمکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته بیش از ۳۵۲ میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران ۲۱ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است

خبر بد وزارت نیرو از کاهش 21 درصدی آب سدهای تهران

"علیرضا ارسطویی" با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از مجموع ظرفیت 1888 میلیون متر مکعبی پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، 277 میلیون متر مکعب آب پشت سدها ذخیره شده و بیانگر این است که تنها حدود 14.67 درصد از ظرفیت کلی سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران پر است.

ارسطویی، حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر را حدود 39 میلیون مترمکعب اعلام و اظهار کرد: این میزان در روز مشابه سال گذشته 53 میلیون مترمکعب بوده است؛ همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از 182 میلیون مترمکعب سال گذشته به 157 میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته 21 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی 17 میلیون مترمکعبی فعلی، 4 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد و حجم آب سد ماملو نیز از 74 میلیون مترمکعب سال گذشته به 46 میلیون مترمکعب رسیده است، این درحالیست که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با حجم 22 میلیون متر مکعبی روز مشابه سال گذشته با کاهش 5 میلیون متر مکعبی، امسال به 17 میلیون متر مکعب رسیده است.

وی در خصوص میزان بارش‌ها نیز گفت: میزان بارش‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون 31.4 میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته 68.1 میلی‌متر بوده است؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن 54 درصد و نسبت به بلندمدت 60 درصد کاهش یافته است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات‌ آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان خاطرنشان کرد: از همه شهروندان درخواست می‌شود که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند تا بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکلی جهت تأمین مطمئن و پایدار آب نداشته باشیم.بیشتر بخوانید:

35220

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان