باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار در پی راه اندازی بازار معاملات ارز و طلا

ایسنا نوشت:رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی، به دنبال رویکرد جدید بانک مرکزی پس از عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع و اعلام خبر راه‌اندازی بازار معاملات ارز و طلا خبر داد.

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار در پی راه اندازی بازار معاملات ارز و طلا

نادر بذرافشان ، اظهار کرد: در بازار امروز (سه‌شنبه) سکه و طلا روند کاهشی را شاهد بوده‌ایم؛ از جمله دلایل این کاهش، رویکرد جدید بانک مرکزی در رابطه با ارائه 450 هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا و همچنین اعلام خبر راه‌اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: از صبح روز گذشته (3 بهمن ماه)، روند کاهشی قیمت‌ها آغاز شد و امروز نیز ادامه پیدا کرد. روند تقاضا در بازار در حد نرمال و پایینی است. کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز نسبت به روز گذشته در حالی اتفاق افتاده که در بازارهای جهانی هر اونس طلا 12 دلار افزایش داشته است اما هر مثقال طلای 17 عیار 200 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار، حدود 55 هزار تومان کاهش (نسبت به دیروز) داشته است.

وی افزود: در بازار امروز نسبت به روز گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید یک میلیون تومان و سکه‌های طرح قدیم حدود 700 هزار تومان کاهش داشته است. نیم سکه و ربع سکه نیز به‌ترتیب 550 و 600 هزار تومان ارزان‌تر شده‌اند.

این مقام صنفی ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آتی این روند ادامه‌دار باشد و مدیریت بانک مرکزی بتواند منجر به کاهش قیمت سکه و حباب سکه و ایجاد ثبات در بازار شود. بازار در حال حاضر از اوج خود که سکه تا 25 میلیون تومان هم پیش رفته بود، فاصله گرفته و مجدد سکه به کانال 23 میلیون تومان بازگشته است.

قیمت سکه یک میلیون تومان کاهش یافت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بر اساس آخرین معاملات شکل گرفته در بازار امروز (سه‌شنبه) سکه و طلا، هر قطعه سکه تمام طرح جدید 23 میلیون و 300 هزار تومان، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 22 میلیون و 100 هزار تومان، نیم سکه 13 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه هشت میلیون و 900 هزار تومان و سکه‌های گرمی پنج میلیون تومان قیمت داشته است. همچنین هر مثقال طلای 17 عیار به هشت میلیون و 930 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار به حدود دو میلیون و 61 هزار تومان کاهش یافته است.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه و ربع سکه (دارای بیشترین حباب)، در پی کاهش قیمت‌ها، گفت: حباب سکه که در محدوده سه میلیون و 700 هزار تومان قرار داشت، 700 هزار تومان تخلیه شده و در حال حاضر به حدود سه میلیون تومان رسیده است. ربع سکه نیز که طی یکماهه اخیر حباب بالایی به خود گرفته بود و تا چهار میلیون و 700 هزار تومان هم رسیده بود، اکنون حباب آن در محدوده سه میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفته است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم که سیاست بانک مرکزی و مدیریت نرخ ارز و قیمت سکه ادامه‌دار باشد. ضمن اینکه عرضه ربع سکه هم تدوام پیدا کند و همانطور که وعده داده شد، برای سایر قطعات سکه هم اتفاق بیفتد. تداوم عرضه سکه‌ها در بورس کالا می‌تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر قیمت‌ها و کاهش حباب داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

46220

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر