کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

آقای مخبر! جواب می‌دهید؟ / چند پرسش درباره اعلام ورود ۹۰ میلیارد دلار به مرحله اجرا و سرمایه‌گذاری

روزنامه «جهان صنعت» نوشت: درباره خبر داده شده از سوی معاون اول رییس‌جمهور چند پرسش کوتاه را طرح می‌کنیم و منتظر پاسخ می‌مانیم.

آقای مخبر! جواب می‌دهید؟ / چند پرسش درباره اعلام ورود 90 میلیارد دلار به مرحله اجرا و سرمایه‌گذاری

معاون اول رییس‌جمهوری گفته است بیش از 110 طرح اقتصادی به ارزش بیش از 90 میلیارد دلار وارد مرحله اجرا و سرمایه‌گذاری شده است. در بخش پتروشیمی 21 طرح با ارزش 13 میلیارد دلار، در بخش میادین نفتی 16 طرح به ارزش 56 میلیارد دلار و در بخش صنعت شش طرح به ارزش هفت میلیارد دلار تعریف شده و در بخش کشاورزی نیز طرح‌هایی با ارزش پنج میلیارد دلار تدوین‌شده که برخی از این طرح‌ها وارد مرحله اجرا و عملیات شده‌اند.

درباره خبر داده شده از سوی معاون اول رییس‌جمهور چند پرسش کوتاه را طرح می‌کنیم و منتظر پاسخ می‌مانیم:

یکم- این گزارش را کدام نهاد یا سازمان یا دستگاه تهیه کرده و به معاون اول داده است؟ لطفا نام ببرید تا رسانه‌ها دنبال خبر را پیگیری کنند.

دوم- آیا ارزش طرح‌ها از ابتدا به ساکن به صورت دلاری محاسبه شده یا اینکه براساس هزینه‌های ریالی بوده و با نسبتی از قیمت دلار به ریال تبدیل شده است؟

سوم- منابع تامین‌کننده دلارهای مورد نظر 110 طرح به ارزش 90 میلیارد دلار چیست؟ آیا از محل درآمدهای صادرات نفت است؟ سرمایه‌داران داخلی تامین می‌کنند؟ سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این طرح‌ها نقش دارند؟

چهارم- این طرح‌ها از چه زمانی اجرایی شده و پیش‌بینی می‌شود کدام طرح‌ها در چه زمانی به پایان می‌رسد؟

بیشتر بخوانید:

21220

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی