کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

دولت انگلیس ناپدید شدن ۲۰۰ کودک پناهجو را گردن نمی‌گیرد

پلیس انگلیس قبلا زنگ خطر را برای وزارت کشور به صدا درآورده بود که شبکه‌های تبهکار احتمالا کودکان مهاجری که به تنهایی وارد این کشور شده‌اند را هدف قرار داده‌ است.

دولت انگلیس روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد 200 پناهجوی کودک و بدون همراه که توسط دولت این کشور در هتلی اسکان داده شده بودند، ناپدید شده‌اند و منتقدان، دولت را به رها کردن این کودکان و بی‌توجهی به وضعیت آنها متهم کردند.

به گزارش ایسنا، رابرت جنریک، وزیر مشاور در امور مهاجرت توضیح داد که این کودکانِ زیر سن قانونی در هتل محل اقامتشان بازداشت نبوده و آزاد بودند که این محل را ترک کنند.

به گفته جنریک، 440 مورد ناپدید شدن کودکان گزارش شده که در این میان 200 کودک همچنان مفقود هستند. 13 نفر آنها زیر 16 سال سن دارند و فقط یکی از آنها دختر است. 88 درصد از این ناپدیدشدگان آلبانیایی و بقیه از افغانستان، مصر، هند، ویتنام، پاکستان و ترکیه هستند.

دولت انگلیس نیز روز گذشته اعلام کرد: این کودکان مفقود شده‌اند و بدون اینکه کوچکترین اثری از خود به جای بگذارند، محل اقامت خود را ترک کرده‌اند.

با این حال کارولین لوکاس، نماینده حزب سبز که موضوع را در پارلمان مطرح کرده این اتفاق را وحشتناک توصیف کرد و گفت که این کودکانِ آسیب دیده توسط وزارت کشور انگلیس رها شده‌اند.

به گزارش یورونیوز، یک روزنامه سه روز قبل گزارشی درباره ربوده شدن کودکان ساکن هتلی متعلق به وزارت کشور انگلیس در شهر ساحلی "برایتون" منتشر کرد. در این گزارش یک افشاگر گفته است که کودکان از خیابان ربوده و به زور سوار ماشین شده‌اند.

با این حال وزارت کشور انگلیس مدعی شد: اینکه این کودکان از هتل‌هایشان ربوده شده‌اند، صحت ندارد.

برخی از دیگر از گزارش‌ها به این موضوع اشاره دارد که پلیس انگلیس قبلا زنگ خطر را برای وزارت کشور به صدا درآورده بود که شبکه‌های تبهکار احتمالا کودکان مهاجری که به تنهایی وارد این کشور شده‌اند را هدف قرار داده‌ است.

وزارت کشور انگلیس و شوراهای محلی یکدیگر را مقصر می‌دانند و هر کدام می‌گویند که مسئولیت نهایی حفاظت از این کودکان بر عهده دیگری است. در این میان گروه‌های حقوق بشری دولت انگلیس را محکوم کرده‌اند و یک موسسه خیریه هم گفته که وزارت کشور انگلیس درخواست آنها مبنی بر قرار دادن کودکان در خانه‌های امن و تحت مراقبت را نادیده گرفته است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی