تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مشاهده مارپیچی مرموز در آسمان هاوایی / عکس

دوربین مستقر بر بلندترین کوه هاوایی تصویری از یک مارپیچ عجیب آسمانی ثبت کرده است.

مشاهده مارپیچی مرموز در آسمان هاوایی / عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تصویر مارپیچ آسمانی به باور پژوهشگران توضیحی ساده دارد. این مارپیچ نتیجه به فضا فرستادن ماهواره‌های جی‌پی‌اس نظامی است که چندی پیش با موشک کمپانی اسپیس ایکس به فضا فرستاده شدند.

این تصویر را دوربینی که بر قله موانا کیا نصب شده بود، در تاریخ 18 ژانویه ثبت کرده است. این دوربین نزدیک تلسکوپ فضایی ژاپنی سوبارو قرار گرفته است.

تایم‌لپسی که از این واقعه منتشر شده است به خوبی نشان می‌دهد که شعله‌های سفید رنگ در مارپیچی پدیدار می‌شوند و به مرور محو می‌شوند.

مشاهده مارپیچی مرموز در آسمان هاوایی / عکس

ایشی تاناکا پژوهشگر مستقر در رصدخانه هنگام وقوع این رویداد متوجه آن نمی‌شود و با پیام‌هایی که از علاقه‌مندان به نجوم دریافت می‌کند، متوجه ماجرا می‌شود. علاقه‌مندان به نجوم می‌تواند به صورت آنلاین مشاهدات رصدخانه را ببینید.

پیش از این نیز در ماه فوریه پس از پرتاب موشک دیگری از اسپیس‌ایکس پدیده‌ای مشابه در آسمان رصد شده بود.

دوربینی که این رویداد تماشایی را ثبت کرده است، برای نظارت بر محیط اطراف و به اشتراک گذاشتن آسمان زیبای هاوایی برای مردم بیرون محوطه رصدخانه نصب شده است.

منبع:‌ ای‌بی‌سی

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان