تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آشنایی با نهال بادام دیرگل خوشه ای مقاوم به شوری

درخت بادام از گونه‌های مقاوم گیاهی است که تقریباً طیف وسیعی از وضعیت آب و هوایی را تحمل می‌کند.

آشنایی با نهال بادام دیرگل خوشه ای مقاوم به شوری

می‌توان گفت نهال بادام در اقلیم‌های خشک و بیابانی و کم آب تا مناطق سرد قابل پرورش است. قابل ذکر است کشور ایران جزء 5 کشور بزرگ تولید کننده تجاری بادام در دنیا است. همه این مزایا، نهال بادام را تبدیل به نهالی کم توقع قابل کاشت در مناطقی که خاک شور دارند یا با مشکل خشکسالی مواجه اند ، کرده است. لذا در مناطقی که بارش باران سالانه آن بیش از 500 mm باشد بادام به حالت دیم نیز جواب می دهد. با توجه به اینکه میوه نهال بادام دومین آجیل محبوب جهان است نیاز به آبیاری زیادی ندارد و نسبت به شوری خاک سر سختی خاصی از خود نشان می دهد و فواید میوه آن فوق العاده بالاست. از طرفی بازار فروش ما فوق تصوری دارد و نسبت هزینه اولیه احداث باغ آن به سود نهایی نسبت 1 به 200 است؛ این یعنی سود خالص و بازگشت سرمایه صد درصدی.

نهال بادام در مناطق با اقلیم سرد رشد بهتری دارد، نیاز سرمایی این رقم بین 400 تا 1200 ساعت است که در مناطق کوهستانی این نیاز برطرف می شود و به دلیل مقاومت فوق العاده شدیدی که در برابر گرما دارد به جرات می توان گفت در اکثر نقاط کشور قابل کشت است.

نهال بادام حتی در زمستان های سخت تا دمای 20- را نیز تحمل می کند و سرمای زودرس بهاره تاثیری روی آن ندارد. نهال بادام حدود 8 ساعت نور مستقیم در روز برای گلدهی و باردهی بهتر احتیاج دارد و تا دمای 48+ را در روز های داغ تابستان تحمل می کند بنابراین در مناطق خشک وگرمسیر نیز باردهی و بازدهی مناسبی دارد. علاوه بر دیر گل بودن و زود بازده بودن از جمله دیگر ویژگی های بارز نهال بادام، پایه تلخ بودن آن است که باعث مقاومت فوق تصور آن در مقابل خشکی وکمبود آب آبیاری، همچنین شوری های شدید خاک و آهکی بودن آن است.

نهال بادام میانه خوبی با آب ندارد فقط طی 6 ماه بهار و تابستان هر 10 تا 12 روز یکبار حدود 30 لیتر نیاز آبی هر نهال است، ارقام مختلف نهال بادام ضمن زود بازده بودن، اصلاح شده و پاکوتاه هستند و در کل عمر خود حدود 4 تا 5 متر رشد می کنند. پوست محصول بادام کاغذی، نیمه سنگی و سنگی است و محصول آن از بازار پسندی بالایی برخور هستند. نهال بادام رعایت فاصله سالم با همسایگان را دوست دارند لذا در حالت ایده آل حدود 15 فوت یا 4 متر فاصله بین آنها الزامی است.

نهال بادام به دلیل پیوند روی پایه تلخ دیگر حساسیتی نسبت به آفات و بیماری های خاص از جمله بیماریهای قارچی و رتیسیلومی ندارد لذا در مقابل تمامی عفونت های قارچی مصون است.

انتخاب زمان مناسب کاشت از فاکتورهای موفقیت شما در احداث باغ بادام است، بهتر است قبل از فرا رسیدن

اسفند چاله های بستر کشت را آماده نمایید و به محض اینکه هوا مساعد شد کشت را انجام دهید، با انتخاب فصل مناسب کشت نصف راه احداث باغ را با موفقیت طی کرده اید .

فروش نهال بادام

مزایای احداث باغ بادام

  1. از جمله مهم ترین مزیت احداث باغ بادام، رشد و باردهی آن به حالت دیم می باشد که بسیار مناسب کاشت در مناطقی است که با مشکلات شدید کم آبی مواجه هستند، بهترین گزینه احداث باغ در تمام مناطق ایران که با مشکلات کم آبی و شوری خاک مواجه اند.
  2. طبق تجربیات مهندسین رویال نهال، نهال بادام نسبت به کم آبی، شوری خاک و سرمای بهاره و زمستان سازگاری بالایی دارد.
  3. هزینه اولیه خرید نهال بادام و احداث باغ آن تا زمانی که به مرحله باروری برسد بسیار کمتر از سایر درختان میوه است.
  4. نهال بادام مقاومت فوق تصوری نسبت به آفات و بیماری دارد و به هیچ عنوان به سمپاشی خاصی احتیاج ندارد.
  5. بادام بازار فوق بالایی دارد و فروش آن به دلیل اینکه مشاغل زیادی وابسته به این محصول هستند بالاست.
  6. نهال بادام زود بازده است و از سال اول باردهی را شروع می کند و تناژدهی بسیار بالایی در هکتار دارد.
  7. نهال بادام دیرگل و مقاوم به سرماست و حتی گرمای بیش از 45 درجه را نیز تحمل می کند.
  8. نحوه انبارداری و ذخیره سازی میوه بادام بسیار راحت تر از سایر میوه ها می باشد.
  9. بستر صادرات میوه بادام سالهاست که فراهم است وسود فوق العاده بالایی دارد.
  10. میوه بادام در صنایع مختلفی کاربرد دارد و تقاضا و بازارفروش آن فوق العاده بالاست.

نهال بادام فرانیس و تونو

ارقام بادام تونو و فرانیس کلون تنها تفاوتی که دارند پوست سنگی و کاغذی بودن آنهاست، این دو رقم بسیار دیرگل و مقاوم به سرما هستند و سازگاری بسیار بالایی با شوری و آهکی بودن خاک و همچنین شرایط کم آبی دارند، روی پایه تلخ پیوند خورده اند لذا در مقابل آفات و بیماری کاملا مقاومند. میزان باردهی این دو رقم فوق العاده بالاست و در بهترین شرایط بین 40 تا 50 کیلو هر درخت باردهی دارد لذا اگر زمین شما در منطقه سردسیر با آب آبیاری ناکافی و بستر کشت شور واقع شده بهترین گزینه این دو رقم ایتالیایی و فرانسوی است.

نهال بادام آذر

اگر به دنبال نهال با محصول نیمه کاغذی هستید بادام آذر بهترین گزینه بوده که ضمن اینکه این رقم بسیار پربار، زودبازده، دیرگل و مقاوم به سرما است محصول فوق العاده بازار پسندی دارد. در بین ارقام ایرانی رقم آذر و مامایی از کیفیت بالایی برخوردارند، باردهی این دو رقم بین 35 تا 40 کیلو برای هر درخت میباشد.

برآورد هزینه ها و سود حاصل از سود نهایی بادام

در سال اول احداث باغ بادام هزینه اندک (50 تا 65) برای خرید هر نهال، چندین نهال با اصالت و با کیفیت را خریداری خواهید کرد و پس از گذشت 5 سال با کمترین میزان آبیاری و حتی بدون نیاز به کود یا سم خاص و همچنین نگهداری، به خصوص اگر نهال خریداری شده شما تونو، فرانیس و آذر یا مامایی باشد به سرعت باردهی را شروع کرده و ضمن بازگشت سرمایه چند برابر سود نهایی نیز دارد.

با کاشت تنها 100 نهال بادام مبلغی بالغ بر 300 میلیون سود نهایی شما در 5 سال خواهد بود این در حالیست که هر ساله به میزان باردهی درخت بادام افزوده می شود و قیمت محصول نیز رو به افزایش خواهد بود.

خرید نهال بادام

خرید نهال بادام از رویال نهال

جهت خرید نهال بادام تنها از مجموعه مجوزدار جهاد کشاورزی از جمله نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی خریداری نمایید، چرا که رویال نهال با عرضه نهال بصورت مستقیم و حذف واسطه نهال را با قیمت کاملا مناسب در اختیار مشتری قرار می دهد، این شرکت با ارائه فاکتور ثبتی به مشتری نژاد و اصالت نهال خود را تضمین میکند.

در هنگام تهیه نهال بادام بهترین سن برای جابه جایی نهال بادام سن 2 ساله است، از خرید نهال بادام سن بالا و قطور جدا خودداری نمایید.

فروش نهال در رویال نهال به صورت حضوری و آنلاین بوده و امکان ارسال به سراسر کشور وجود دارد.

آدرس گلخانه: میاندواب، انتهای کوی رابری، نرسیده به ایستگاه تحقیقات کشاورزی، گلخانه مهندس آرمین قاسمی

09141811520

09301811520

09201811520

04445330527

جهت اطلاعات بیشتر به ROYALNAHAL.COM مراجعه نمایید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی