تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین محکوم به فنا هستند؟

در سال ۲۰۲۲، بازار کریپتو به حدی سقوط کرد که سرمایه‌گذاران اکنون می‌پرسند که آیا مهلتی در پیش است یا خیر.

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین محکوم به فنا هستند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرمایه گذاران بیت کوین بیش از همه آسیب‌پذیر بوده اند. پس از ماه‌ها تبلیغ «بیت‌کوین تا 100000 دلار»، این ارز دیجیتال تصمیم گرفت انتخاب کند که در کدام سمت قرار دارد. متأسفانه، به ویژه پس از سقوط LUNA، سکه پیش بینی شده سال، ترجیح داد راه دیگری را طی کند زیرا به 20000 دلار رسید. در واقع، بیت کوین نه تنها تا 20000 دلار پایین آمد. در ژوئن 2022، کینگ سکه کمتر از انتظارات سقوط کرد و کمتر از 18000 دلار معامله شد.

بیشتر بخوانید:

خاندوزی: مولدسازی را در اتاق شیشه‌ای انجام می‌دهیم/ یک میلیون دارایی دولتی شناسایی شد

مصونیت قضایی اعضای هیات مولدسازی اموال مازاد نوعی آپارتاید است/ سازمان برنامه 34 آپارتمان در جردن دارد

علیرغم برخی از تقویت‌هایی که صورت گرفته، بیت کوین هنوز از بالاترین رکورد خود فاصله دارد. بدتر از آن، در بیشتر مواقع فقط بین 19000 تا 21000 دلار تثبیت شده است. با این حال، همان بیت کوین توانست به 23000 دلار برسد، حتی اگر برای مدت بسیار کوتاهی بود.

اکنون، سرمایه گذاران از گوشه و کنار بی تاب شده اند. در حالی که برخی به این نتیجه رسیده اند که بیت کوین مرده است، برخی دیگر ترس خود را از فروش با ضرر پنهان نکرده اند. بنابراین، لازم است این سوال مطرح شود که آیا سرمایه گذاران بیت کوین محکوم به فنا هستند؟

در حالی که آشکارا عوامل زیادی بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند، لازم به ذکر است که هیچ بازاری همیشه از افزایش دارایی ها پشتیبانی نمی کند. همانطور که توسط پلتفرم رمزارز بیت کوین آپ تأیید شده است، مواقعی وجود خواهد داشت که همه دارایی ها از یک الگوی رو به پایین پیروی می کنند. نکته جالب این است که در مورد بیت کوین نیز چنین است. از نظر زمینه، بیت کوین در اکثر مواقع بر سایر دارایی ها تأثیر می گذارد و هنگامی که سقوط کرد، دیگران نیز به دنبال آن می روند.

فناوری بلاک چین که زیربنای بیت کوین است، یک پیشرفت فنی بزرگ است که می تواند به مرور زمان، هم اینترنت و هم صنعت مالی را همانطور که می شناسیم متحول کند، و اولین گام های این انقلاب بالقوه اکنون در حال انجام است.

در آغاز سال 2022، بیت کوین حدود 46300 دلار معامله می شد. اگرچه قیمت نسبت به بالاترین حد خود در ماه نوامبر کاهش یافته بود، اما همچنان نشانگر قیمت متوسطی برای سرمایه گذاران بود. با این حال، در همان ماه، مشکلات برای سرمایه گذارانی که سکه را نگه داشتند آغاز شد زیرا در 22 ژانویه به 36000 دلار سقوط کرد. در پایان ماه، بیت کوین دوباره به 37900 دلار رسید. به سرعت تا فوریه، بیت کوین 43000 دلار به دست آورد حتی اگر بعداً ماه را تقریباً با همان قیمت 31 ژانویه به پایان رساند.

با این حال، ماه مارس با کمی شگفتی همراه بود زیرا بیت کوین به 47000 دلار رسید و بسیاری از سرمایه گذاران فکر می کردند که سکه در راه بازگشت به 60000 دلار است. در حالی که در ابتدای آوریل همان حرکت را حفظ کرد، بعداً ناامید شد و ماه را زیر 40000 دلار به پایان رساند. سقوط قابل توجه در ماه مه زمانی آغاز شد که سکه به 28000 دلار سقوط کرد. با این حال، سرمایه گذاران به شدت از روند قیمت شوکه نشدند تا اینکه بیت کوین در 18 ژوئن به 20000 دلار رسید. از پاییز، تلاش برای نزدیک شدن به 30000 دلار برای بیت کوین بسیار سخت شده است.

در همین وضعیت Microstrategy به رهبری مایکل سایلر، میلیون ها دلار به دارایی بیت کوین خود اضافه می کند، نیویورک دیجیتال (NYDIG) بیت کوین خود را حفظ کرده است، تسلا مقداری از بیت کوین خود را می فروشد، اما هنوز مقداری را در اختیار دارد و Grayscale Bitcoin Trust به طور مداوم دارایی بیت کوین خود را افزایش می دهد.

در پایان، ذکر این نکته ضروری است که این مقاله توصیه مالی نیست. بنابراین، ما نمی توانیم تعیین کنیم که آیا بیت کوین با قیمت 20000 دلار به معنای محکومیت سرمایه گذاران است یا خیر. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بازار ارزهای دیجیتال یک بازار بسیار بی ثبات است. این واقعیت که بیتسین حدود 20000 دلار بوده است به این معنی نیست که نمی تواند پایین تر یا بالاتر رود. با این حال، اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید و تجربه ای ندارید، پیشنهاد می کنیم با یک کارشناس مالی صحبت کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید یا خیر.

227227

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی