تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اتحاد ناتو و کره علیه چین

شماره روزنامه: ۵۶۶۰ تاریخ چاپ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ ...

دبیرکل ناتو ادامه داد: «مهم‌ترین پیام این است که من به‌شدت معتقدم که باید مشارکت بین کره جنوبی و ناتو را تقویت کنیم؛ چون امنیت روز به روز بیشتر به هم پیوسته می‌شود. آنچه در آسیا و منطقه هند پاسیفیک اتفاق می‌افتد به ناتو و اروپا مربوط می‌شود و بالعکس.» استولتنبرگ در ادامه با تاکید بر پیگیری همکاری نزدیک‌تر ناتو با شرکای هند و اقیانوس آرام، به تهدیدهای چین اشاره کرد؛ کشوری که ناتو برای نخستین بار از آن به‌عنوان یک چالش امنیتی در سند استراتژیک کلیدی خود در سال گذشته میلادی نام برد. این مقام ارشد در ائتلاف نظامی ناتو گفت: چین به‌شدت در ظرفیت‌های مدرن نظامی خود شامل موشک‌های دوربرد که می‌تواند تمام قلمروی ناتو را هدف قرار دهد، سرمایه‌گذاری می‌کند و به طرز چشمگیر و گسترده‌ای قابلیت‌های اتمی‌اش را افزایش می‌دهد. ما می‌بینیم که چطور پکن کشورها را تهدید و مرعوب می‌کند به‌عنوان مثال، در دریای چین جنوبی و این مساله به تجارت جهانی و آزادی حمل‌ونقل مربوط می‌شود.

دبیرکل ناتو با توجه به این نگرانی که پس از حمله روسیه به اوکراین، «چینِ جسورشده می‌تواند به دنبال تحت کنترل درآوردن تایوان باشد»، خاطرنشان کرد که «رهبران مستبد جهان به دقت تماشا می‌کنند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تا چه اندازه در جنگ موفق می‌شود. اگر پوتین در جنگ اوکراین پیروز شود، پیامی خواهد بود مبنی بر اینکه وقتی که پوتین یا دیگر رهبران مستبد از نیروی خشن نظامی و نقض‌های حقوق بشری استفاده می‌کنند، می‌توانند هر آنچه را که می‌خواهند، به‌دست بیاورند.» دبیرکل ناتو کره شمالی را تهدیدی علیه امنیت جهانی توصیف کرد و گفت: «شاهدیم که چطور یک گروه داوطلب که نقش مهمی در جنگ روسیه در اوکراین ایفا می‌کنند، موشک و مهمات از کره‌شمالی دریافت می‌کنند. کره‌شمالی تهدیدی علیه تمامی منطقه و علیه امنیت جهانی است.»

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی