تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

این گاو سالی ۱۸ تن شیر می‌دهد!

مهر نوشت: محققان چینی ۳ ابر گاو شبیه سازی کرده اند که قادر به تولید مقدار قابل توجهی شیر هستند. آنها می توانند سالانه ۱۸ تن شیر تولید کنند.

این گاو سالی 18 تن شیر می‌دهد!

این حیوانات می توانند وابستگی چین به دام های خارجی را کاهش دهند. محققان دانشگاه علوم کشاورزی، جنگلداری و فناوری نورث وست چین 3 گوساله را در منطقه نینشیا کلون کردند و پرورش دادند.

3 گوساله مذکور از گاوهای نژاد هلشتان فریژن کلون شده اند که در اصل هلندی هستند و می توانند سالانه 18 تن شیر ( یا 100 تن شیر در طول عمرشان) تولید کنند.

چنین رقمی 1.7 بار بیشتر از متوسط شیری است که 2021 میلادی در آمریکا تولید شده است. نخستین بار در 30 دسامبر 2022 میلادی تولد گوساله های مذکور اعلام شد. به دلیل وزن 56.7 کیلوگرم، آنها با سزارین به دنیا آمدند.

محققان برای تولید گوساله های مذکور 120 جنین را کلون کردند که از سلول های گوش گاوهایی با قدرت تولید شیر زیاد به دست آمده بودند. آنها جنین های رویان را در بدن گاوهای جایگزین قرار دادند.

جین یاپینگ محقق ارشد پروژه اعلام کرد اکنون برنامه ای بلندپروازانه برای فناوری جدید دارد. او در این باره گفت: ما تصمیم داریم با صرف 2 تا 3 سال گله ای شکل دهیم که بیش از هزار ابر گاو را تشکیل دهد و مبنایی مستحکم برای مقابله چین با وابستگی به گاوهای خارجی شیرده باشد و اختلال در زنجیره تولید را رفع کند.

در حال حاضر چین 70 درصد گاوهای شیرده خود را از خارج کشور وارد می کند.

در اوایل 2022 میلادی گروهی از محققان کالج هوش مصنوعی در دانشگاه نانکای چین یک روش کاملا خودکار برای مهندسی کلون سازی خوک ها ابداع کردند. برای نخستین بار با کمک این روش و بدون دخالت انسان، 5 بچه خوک سالم از طریق یک مادر جایگزین متولد شدند.

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی