تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سکه به کانال ۲۳ میلیونی عقب‏‌نشینی کرد

روز کاهشی بازار طلا

شماره روزنامه: ۵۶۶۵ تاریخ چاپ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ ...

به این ترتیب سکه امامی دارای حبابی 4میلیون و 200 هزار تومانی است. همچنین هرقطعه نیم‌‌ سکه با قیمت 14 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد و ربع سکه هم به قیمت 9میلیون و 200 هزار تومان رسید. سکه پس از جهش نرخ دلار تا 25 میلیون تومان رشد کرده بود. برخی از کارشناسان معتقدند در صورت تداوم شرایط موجود ممکن است قیمت سکه تا 28 میلیون تومان نیز رشد کند. البته از سوی دیگر اونس جهانی نیز تا کانال 1800 دلاری ریزش داشته و این عامل را نیز می‌توان بر روند‌ نزولی طلا و سکه در روز گذشته موثر دانست. از سوی دیگر، در بازار ارز، در آخرین معامله نقدی بازار آزاد، هر دلار با قیمت 44 هزار و 450 تومان معامله شد و قیمت دلار در صرافی‌‌ها تقریبا بدون تغییر قابل توجه نسبت به روز شنبه گذشته، به 43 هزار و 565 تومان رسید. دلار از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون، رشد حدود 5/ 10درصدی را تجربه کرده است.

سیگنال‌‌های افزایشی از سایر بازارها

اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز مانند افزایش سقف فروش ارز سهمیه‌‌ای از 2هزار به 5هزار دلار، اقدام برای راه‌‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا و افزایش سود بانکی حساب‌‌های بلندمدت، به این منظور انجام گرفت که از رشد سریع قیمت در بازار ارز جلوگیری شود. اما قیمت دلار هرچند با سرعت کم، درحال نزدیک‌‌شدن به کانال 45هزار تومانی است. ازسوی دیگر تغییر قیمت‌‌ها در بازارهای موازی به بازار تهران، سیگنال افزایش قیمت می‌دهند، چراکه درهم امارات و دلار سلیمانیه، رشد محدودی را تجربه کردند.

بازارساز عرضه ارز را افزایش می‌دهد؟

برخی از کارشناسان و فعالان بازار ارز، معتقدند که بازارساز با قدرت در برابر نیروهای افزایشی قیمت دلار ظاهر می‌شود و با افزایش عرضه ارز مانع از رشد قیمت معنی‌‌دار اسکناس آمریکایی خواهد شد. از این‌‌رو به باور برخی، در صورت رشد قیمت دلار در ابتدای روز معاملاتی، به مرور میزان فروش‌های ارزی بیشتر خواهد شد، چرا که معامله‌‌گران انتظار افزایش عرضه بازارساز را دارند و ترجیح می‌دهند خود را در معرض این ریسک قرار ندهند. البته در مقابل برخی دیگر از فعالان بازار ارز بر این باورند که ارزش اسکناس آمریکایی در بازارهای جهانی تقویت شده است و به همین دلیل انتظار دارند که در بازار داخلی نیز ریال در برابر دلار تضعیف شود. در انتهای هفته به دنبال افت بهای اونس طلا، دلار تقویت شد و این امر می‌تواند در بازارهای همسایه ایران نیز اثرگذار شود و به دنبال آن، اثرات این اتفاق به بازار داخلی نیز سرایت کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی