تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اوکراین ادعای تازه نفتالی بنت را تکذیب کرد

ایسنا نوشت: یکی از مشاوران ریاست جمهوری اوکراین گفت که اظهارات نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مورد میانجیگری بین کی‌یف و مسکو «غیر واقعی و خیال‌پردازی» است.

اوکراین ادعای تازه نفتالی بنت را تکذیب کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «میخایلو پودولیاک» مشاور رئیس‌جمهوری اوکراین در پیامی توییتری نوشت: ادعاهای مقام سابق اسرائیلی درباره میانجیگری میان کی‌یف و مسکو و اینکه این مذاکرات وعده داده شده با اقدامات غرب متوقف شد و حرف‌های ادعایی مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین تضمین داده بود که زلنسکی را نکشد، ساختگی و غیر واقعی است.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی یکی از معدود سیاستمدارانی بود که با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در جریان سفری کوتاه به مسکو در مارس 2022 و در جریان جنگ اوکراین صحبت کرد. او می‌گوید از پوتین پرسیده که آیا می‌خواهد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین را بکشد یا خیر و پوتین هم پاسخ منفی داده است.

این نخست‌وزیر سابق اسرائیل همچنین گفت که بعداً درباره تعهد پوتین به زلنسکی اطلاع‌رسانی کرد، نفتالی بنت همچنین گفت: کشورهای غربی جلوی مذاکرات بین روسیه و اوکراین را گرفته‌اند. هرچه انجام دادم در دوران میانجی‌گری، با آمریکا، آلمان و فرانسه با جزئیاتش ارائه کردم. اما آنها جلوی مذاکرات را گرفتند. غرب تصمیم گرفته تا به حملاتش علیه پوتین ادامه دهد و مذاکرات را متوقف کند.

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ادامه گفت، پوتین از وعده خود برای خلع سلاح اوکراین صرف‌نظر کرد و زلنسکی قول داد به ناتو نپیوندد.

از سوی دیگر پودولیاک همچنین گفت که عملیات نظامی روسیه در مورد گسترش ناتو، تضمین‌های امنیتی یا تحریم‌ها نیست، بلکه بر پایه تمایل مسکو برای «ویران کردن اوکراین و کشتن اوکراینی‌ها» است.

پوتین پیش از آغاز جنگ خود در فوریه گذشته، خواستار عدم گسترش ناتو، عدم استقرار موشک در نزدیکی مرزهایش و کاهش زیرساخت‌های نظامی ناتو در اروپا به سطوح سال 1997 شده بود.

علاوه بر این، «دمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در واکنش به صحبت‌های نفتالی بنت گفت که پوتین «ذاتا دروغگو است.» کولبا گفت: پوتین در گذشته قول داده بود کریمه را اشغال نکند، توافق‌های مینسک را نقض نکند، به اوکراین حمله نکند، با این حال همه این کارها را انجام داده است. گول نخورید؛ او ذاتا یک دروغگوست. هر بار که او قول داده که کاری را انجام ندهد، دقیقاً همان کار، بخشی از برنامه او بوده است.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی