تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تایید فرمانده ارتش بر ورود جنگنده‌های جدید به ایران

رونمایی از پایگاه زیرزمینی ارتش

شماره روزنامه: ۵۶۶۷ تاریخ چاپ: ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ...

گفتنی است عقاب 44 یکی از چند پایگاه هوایی راهکنشی زیرزمینی نیروی هوایی ارتش است که طی سال‌های گذشته متناسب با نیاز عملیاتی این نیرو و با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل در مناطق مختلف کشور احداث شده است. احداث این پایگاه‌‌‌ها در نقاط مختلف متناسب با نیازها و با ضریب ایمنی بالا با توجه به طراحی و استقرار در زیر کوه‍‌ها قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی را از مکان و زمان دور از انتظار دشمنان فراهم می‌کند. این پایگاه‌‌‌ها با نگهداری جنگنده‌‌‌ها در مکان‌‌‌های امن و تجهیز آنها به سامانه‌‌‌های جنگ الکترونیک، بمب‌‌‌ها و موشک‌‌‌ها از جمله یاسین، قائم و آصف امکان عملیات دورایستا و افزایش برد راهبردی برای اهداف دوردست را فراهم کرده است.

موشک کروز «عاصف» چیست؟

همچنین در جریان بازدید سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از پایگاه هوایی زیرزمینی عقاب 44 نیروی هوایی ارتش، برای نخستین بار از موشک کروز بردبلند هواپایه تحت عنوان «عاصف» رونمایی شد. این موشک بر روی جنگنده سوخو-24 نیروی هوایی ارتش نصب می‌شود و قابلیت انهدام اهداف را از بردهای دور و خارج از رینگ‌‌‌های پدافندی دشمن دارد.

پایگاه‌‌‌های امن برای ارتقای بازدارندگی

سردار سرلشکر محمد باقری در بازدید از پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 نیروی هوایی ارتش گفت: «ساخت پایگاه‌‌‌های امن که این پایگاه یکی از چند نمونه آنهاست، تداوم خواهد داشت تا توان بازدارندگی ما روز‌به‌روز قوی‌‌‌تر، پایدارتر و ماندگارتر برای امنیت و آرامش ملت ایران پابرجا بماند.» سردار باقری با بیان اهمیت پایگاه‌‌‌های زیر‌زمینی و غیرقابل دسترسی گفت: «دشمن معتقد است که می‌تواند با به‌کارگیری قدرت هوایی خود و با بهره‌‌‌گیری از برتری هوایی، پایگاه‌‌‌های هوایی، شیلترها و باندهای پروازی کشور مورد نظر را مورد انهدام قرار داده و با خیال راحت به ماموریت خود ادامه دهد؛ یعنی همان کاری که در تجاوز به کشورهای افغانستان، عراق و برخی کشورها با خوی تجاوزگری از خود نشان داد که چاره‌‌ آن علاوه بر پدافند عامل، داشتن پایگاه‌‌‌هایی امن، نفوذناپذیر، غیر‌قابل دسترسی و غیرقابل انهدام در زیر زمین است؛ پایگاه عقاب 44 یکی از چند پایگاه با این مشخصات است که توسط قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء(ص) به فرماندهی سرلشکر غلامعلی رشید و با همکاری و همراهی نیروی هوایی ارتش طراحی و ساخته شد.» وی با تاکید بر اینکه ملت شریف ایران به وجود چنین قدرتی در ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنند، تصریح کرد: «ایران یک هدف آسان برای دشمن متجاوز نخواهد بود.»

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد: «موقعیت رژیم صهیونیستی تا کشور ما فاصله دارد و سران این رژیم به سوخت‌گیری هواپیماها در آسمان دل بسته‌‌‌اند که این بهترین فرصت برای هدف قرار دادن هواپیماهای آنهاست. همچنین سعی در استفاده از پایگاه‌‌‌های پیرامونی کشور ما که بعضا مسیر عادی‌سازی خیانت به جهان اسلام را در پیش گرفته‌‌‌اند دارند، غافل از اینکه این مساله در راهبرد و رهنامه عملیاتی جمهوری اسلامی ایران درج شده و همه فرماندهان ما این را می‌‌‌دانند، تمرین کرده‌‌‌اند و در رزمایش‌‌‌ها، این آموزه نهادینه شده است که اگر پایگاهی از یک کشور در هر کجای جهان برای تهاجم به جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار گیرد، علاوه بر رژیم صهیونیستی، آن پایگاهی که مبدأ حرکت رژیم صهیونیستی است، نیز مورد تهاجم سنگین قرار خواهد گرفت.»

از سوی دیگر امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در بازدید از پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 نیروی هوایی ارتش گفت: این پایگاه‌‌‌ها به عنوان ذخیره و پشتیبان برای نیروهای مسلح هستند و هرگاه شرایط ایجاب کند که در کنار بخش‌‌‌های شناخته‌شده؛ پایگاه‌‌‌های ناشناخته هم وارد عمل شوند، این پایگاه‌‌‌ها توانایی انجام کارهای بزرگی را دارند. فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: این پایگاه‌‌‌ها امکان عمل و عکس‌‌‌العمل‌‌‌های لازم را دور از انتظار دشمنان در نقاط مختلف ایجاد کرده است. پایگاه‌‌‌های ما و البته برخی پایگاه‌‌‌های راهکنشی، در آینده میزبان جنگنده‌‌‌های جدید خواهند بود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان