تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تیم امداد و نجات دولت چین وارد ترکیه شد

یک تیم امداد و نجات زلزله که توسط دولت چین اعزام شده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه آدانا ترکیه شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رویترز به نقل از رسانه‌های چینی از ورود تیم امداد و نجات چین به ترکیه خبر داده است.

در همین ارتباط، شبکه تلویزیونی دولتی سی سی تی وی بامداد چهارشنبه به وقت تهران گزارش داد، یک تیم امداد و نجات زلزله که توسط دولت چین اعزام شده بود بامداد چهارشنبه وارد فرودگاه آدانا ترکیه شد.

بر اساس گزارش‌ها، این تیم متشکل از 82 عضو، 20 تن تجهیزات و وسایل پزشکی و دیگر امکانات امدادی و همچنین چهار سگ جستجو و نجات است.

رسانه دولتی چین گفته است که این تیم با مقامات محلی، سفارت چین در ترکیه، سازمان ملل متحد و سایر آژانس‌ها در ماموریت‌هایی از جمله ایجاد یک فرماندهی موقت، انجام جستجو و نجات پرسنل و ارائه کمک‌های پزشکی همکاری خواهد کرد.

روز گذشته «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در سخنانی اعلام کرده بود که دولت ترکیه با تمام امکانات خود در حالت آماده باش به سر می‌برد.

وزیر کشور ترکیه در این خصوص ادامه داد: اولویت ما در مرحله کنونی عملیات جستجو و امداد نجات است. زلزله‌ای که ترکیه را لرزاند بزرگ‌ترین فاجعه‌ای است که در تاریخ خود با آن روبرو شده‌ایم. تنها در کوهرامان ماراش 941 ساختمان فروریخت و ساختمان‌های زیادی آسیب زیادی دیدند.

روز دوشنبه، زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.8 ریشتر همراه با چندین پس لرزه قوی و به دنبال آن زمین لرزه دیگری، بخش‌هایی از ترکیه و سوریه را لرزاند و هزاران خانه را واژگون کرد.

همچنین این زمین لرزه در کشورهای فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌هایی از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان به ثبت رسید.

همچنین آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (UNRWA) اعلام کرد که حداقل 57 هزار پناهجوی فلسطینی تحت تأثیر زلزله ویرانگر ترکیه قرار گرفته‌اند. این نهاد وابسته به سازمان ملل همچنین درخواست 2.7 میلیون دلار کمک بشردوستانه برای کمک به فلسطینی‌هایی که تحت تأثیر زلزله قرار گرفته‌اند را مطرح کرد.

«تامارا الریفای»، مدیر روابط خارجی و ارتباطات آن روا در سوریه در بیانیه‌ای در این وب‌سایت گفت: «به عنوان یک درخواست فوری: آن روا برای حمایت از حدود 57000 پناهجوی فلسطینی آسیب دیده از زلزله در سوریه به 2.7 میلیون دلار آمریکا نیاز دارد.»

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی