باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

قیمت‌های باورنکردنی شیر و روغن الاغ/ محصولات الاغ نجومی شد!

فرادید نوشت: قیمت‌های شیر الاغ متفاوت است و فروشندگان بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان برای هر لیتر شیر الاغ طلب می‌کنند. در این رابطه یک فروشنده که ساکن شهر کرمانشاه است هر لیتر شیر الاغ را ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رساند.

قیمت‌های باورنکردنی شیر و روغن الاغ/ محصولات الاغ نجومی شد!

قیمت رسمی شیر گاو در بازار برای یک کیسه شیر 900 گرمی پاستوریزه 15 هزار تومان و برای یک بطری 900 میلی لیتری کم چرب 18 هزار تومان است. قیمت روغن مایع آفتاب گردان 810 گرمی پخت و پز نیز 63 هزار تومان و قیمت مصرف کننده روغن مایع 810گرمی سرخ کردنی هم به 62 هزار تومان می‌رسد. اما اگر سری به پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین بزنید خواهید دید که شیر و روغن الاغ با قیمت‌های باورنکردنی در حال فروش است.

تعداد آگهی‌های فروش شیر و روغن چندان زیاد نیست و در دو پلتفرم مشهور به شکل روزانه به حدود 70 تا 80 آگهی می‌رسد و بیشتر فروشندگان در استان‌های همدان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، تهران، کرمانشاه و زنجان ساکن هستند. البته به شکل محدود آگهی‌هایی از استان‌های کرمان، مرکزی، لرستان و ... وجود دارد.

متوسط قیمت‌ها بالاست و اکثر فروشندگان معتقدند که چون شیر و روغن الاغ خاصیت درمانی دارد و سخت تهیه می‌شود، قیمت پیشنهادی شان چندان بالا نیست. هر چند وزارت بهداشت معتقد است که تولید شیر الاغ به شکل سنتی، بهداشتی نیست و منجر به بیماری مصرف کننده می‌شود؛ بنابراین فروش آن به شکل سنتی ممنوع اعلام است.

البته این وزارتخانه می‌گوید که اگر یک شرکت صنعتی ریسک هزینه بالای استانداردسازی تولید شیر الاغ را بپذیرد، بعد از بررسی‌ها لازم مجوز می‌گیرد. اما تاکنون هیچ شرکتی درخواستی ارائه نکرده تا به مرحله مجوز برسد.

قیمت‌های باورنکردنی شیر و روغن الاغ


قیمت‌های عجیب شیر الاغ

قیمت‌های شیر الاغ متفاوت است و فروشندگان بین 300 تا 700 هزار تومان برای هر لیتر شیر الاغ طلب می‌کنند. در این رابطه یک فروشنده که ساکن شهر کرمانشاه است هر لیتر شیر الاغ را 700 هزار تومان به فروش می‌رساند.

علیرضا که مزرعه‌ای در اطراف کرمانشاه دارد، می‌گوید که میزان شیر تولیدی الاغ‌ها در روز بسیار اندک است و باید تعداد زیادی الاغ دوشیده شوند تا به یک لیتر برسد. برای همین قیمت پیشنهادی اش کاملا منصفانه است.

یک فروشنده دیگر که ساکن رباط کریم از توابع تهران است هر لیتر شیر الاغ را 400 هزار تومان به فروش می‌رساند. این فروشنده مدعی است که تولید کننده با کیفیت‌ترین شیر الاغ در ایران است.

با او وارد گفتگو می‌شویم و می‌پرسیم که آیا مجوز بهداشتی دارد. اکبر آقا می‌گوید که شیر در حضور خریدار دوشیده می‌شود و از نظر دامپزشکی تایید شده است. بعد هم می‌گوید که تمام خریداران اش راضی بوده اند و اگر خریدار واقعی هستیم می‌توانیم قدری از شیر الاغ را تست کنیم و بعد خرید کنیم.

قیمت‌های باورنکردنی شیر و روغن الاغ

هر کیلوگرم روغن الاغ؛ دو میلیون تومان ناقابل!

هر کیلو روغن الاغ نیز در پلتفرم‌های آنلاین بین یک تا دو میلیون تومان به فروش می‌رسد. یک فروشنده که ساکن استان زنجان است هر کیلوگرم روغن الاغ را 2 میلیون تومان به فروش می‌رساند.

او می‌گوید که خریداران اش معمولا روغن الاغ برای درمان دردهای مفصلی خریداری می‌کنند.

محمد بعد هم تاکید می‌کند که بیشتر خریداران روغن الاغ پس از مصرف بهبود یافته اند. این در حالی است که پزشکان چنین موضوعی را به شکل علمی تایید نمی‌کنند.

یک فروشنده دیگر هم که هر کیلوگرم روغن الاغ را یک میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رساند، می‌گوید که کمتر کسی به شکل کیلویی روغن الاغ می‌خرد. برای همین روغن را در بسته‌های 100 گرمی و هر عدد 200 هزار تومان می‌فروشد. اما به شکل کیلویی به صرفه‌تر است و هر کیلو یک میلیون و 200 هزار تومان آب می‌خورد.

او به ما پیشنهاد می‌کند که اگر واقعا قصد خرید داریم با تخفیف 200 هزار تومانی، یک کیلوگرم را یک میلیون تومان از او بخریم.

بیشتر بخوانید:

35217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر