باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

بهترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال

فروشگاه موسیقی بتهوون با فراهم کرن مقاله راهنمای خرید پیانو دیجیتال تحقیق و انتخاب این ساز را برای شما آسان کرده است

پیانوهای دیجیتال از زمان آغاز به کار به تغییر چشم‌انداز حرفه‌ای بودن و تولید موسیقی کمک کرده‌اند و تفاوتی در نحوه تمرین و اجرای موسیقی توسط نوازندگان و علاقه‌مندان ایجاد کرده‌اند. پیانوهای دیجیتال یادگیری و اجرا با پیانو را بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر از نسل های گذشته پیانو می کنند. به دلیل فرصت‌هایی که برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کنند، اکثر پیانیست ها علاقه مند به خرید پیانو دیجیتال شده اند. برای خرید این ساز باید اطلاعات کافی درباره ان کسب کرد تا بهترین و مناسب ترین پیانو دیجیتال را نسبت به بودجه تان انتخاب کنید. اما با وجد منابع گشترده در سطح اینترنت، درک این موضوع کمی گمراه کننده و دشوار شده است از انجا که گشتن در همه سایت ها دشوار و زمان بر است، فروشگاه موسیقی بتهوون با فراهم کرن مقاله راهنمای خرید پیانو دیجیتال تحقیق و انتخاب این ساز را برای شما آسان کرده است شما در انتهای این مقاله میفهمید که واقعا پیانو دیجیتال چیست و از آن چه توقعی باید داشته باشید همچنین بهترین پیانو های دیجیتال را می شناسید.

به چه نوع پیانو دیجیتالی نیاز دارید؟

تعدادی از ویژگی های کلیدی وجود دارد که باید از قبل مشخص شود تا خریدار بتواند تصمیمی آگاهانه در مورد بهترین پیانوی دیجیتال بگیرد. ابتدا، فرد باید مشخص کند که به دنبال چه نوع پیانوی دیجیتالی است. در اینجا لیستی از انواع مختلف پیانوهای دیجیتال آورده شده است:

  • پیانو کیبورد دیجیتال
  • پیانوی دیجیتال عمودی
  • کنسول پیانو دیجیتال
  • سینت سایزرها
  • پیانوهای صحنه
  • کیبورد کنترلر MIDI

پیانوهای کیبورد دیجیتال عمومی‌ترین و فراگیرترین نوع پیانو دیجیتال هستند و معمولاً دارای طیف محدود یا بزرگی از آهنگ‌ها و ریتم‌ها هستند و در عین حال بر تحرک و قابل حمل بودن همراه با فناوری‌های مختلف پیانو تأکید می‌کنند. پیانوهای دیجیتال عمودی حاوی بسیاری از همین عناصر هستند، اما ساختار یک پیانوی عمودی واقعی را دارند که با کابینه و نوعی تکیه گاه کامل شده است.

کنسول‌های پیانوی دیجیتال بر اساس تم ساخت پیانوهای دیجیتال عمودی ساخته شده‌اند و با ساختارهای مختلفی تولید می‌شوند که حتی می‌توانند به ساختار کلی یک پیانوی آکوستیک واقعی برسد، اما فقط با زیرساخت دیجیتال.

پیانوهای استیج بسیاری از مفاهیم پیانوهای دیجیتال را در خود جای داده اند، اما برای تطبیق اجرای زنده از نظر عملکرد و اتصال ساخته شده اند. سینتی سایزرها روی طیف وسیعی از صداها تمرکز می کنند و بیشتر به سمت تولید موسیقی می روند. صفحه کلیدهای کنترلر MIDI نیز برای تولید موسیقی طراحی شده اند و سایر دستگاه ها را با استفاده از MIDI کنترل می کنند و معمولاً سیستم بلندگو ندارند.

بهترین برندهای پیانو دیجیتال

یکی از ویژگی های کلیدی بعدی انتخاب پیانو دیجیتال، تصمیم گیری در مورد برند یا سازنده پیانو است. این چیزی است که دقیقاً برای انتخاب یک پیانوی دیجیتال به طور انحصاری ضروری نیست، زیرا یک شخص می تواند به سادگی از ماشینی به ماشین دیگر برود و هر ویژگی را به صورت جداگانه نگاه کند. با این وجود، آشنایی با یک برند یا سازنده خاص به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا درکی از آنچه در خرید باید انتظار داشته باشد به دست آورد و به دسترسی به اشکال خاصی از فناوری پیانو کمک می‌کند.

بسیاری از برندهای معروف پیانوهای دیجیتال از ابتدای مراحل رشد فناوری، آلات موسیقی می‌سازند. این شرکت‌ها ابزارهای مهندسی ماهرانه‌ای دارند که از تمام قابلیت‌هایی استفاده می‌کنند که تجربه‌ای بیشتر از پیانو واقعی را به پلتفرم دیجیتال می‌آورد. برخی از این برندهای نام تجاری شامل Korg، Casio، Roland و Yamaha هستند، اما محدود به آن ها نیستند.هر یک از این شرکت ها فناوری های اختصاصی خود را دارند که آنها را در طیف گسترده ای از محصولات خود توسعه داده و به کار می برند. با ادامه پیشرفت فناوری و مهندسی، توانایی پیانوهای دیجیتال آنها همراه با کاهش قیمت کلی و افزایش استانداردهای صنعت نیز افزایش می یابد. خوب است مصرف کنندگان با فناوری ها و مهندسی های مختلف تولید شده توسط هر شرکت آشنا شوند، زیرا هر مصرف کننده ای سلیقه مناسب خود را خواهد داشت.

در زیر لیست کوتاهی از پرفروش ترین پیانوهای دیجیتال بر اساس برند آمده است:

1) پیانوهای کاسیو
2) پیانوهای Korg
3) پیانوهای رولاند
4) پیانوهای یاماها
5) پیانوهای ویلیامز

ویژگی های اساسی بهترین پیانوهای دیجیتال

پس از اینکه مصرف‌کننده نوع پیانوی دیجیتالی را که می‌خواهد بخرد، و احتمالاً برند یا سازنده‌ای که می‌خواهد از آن خرید کند، مشخص کرد، باید در مورد ویژگی‌های کلیدی مهمی که در دستگاه خاصی که به آن نیاز دارد تصمیم بگیرد. خرید را انتخاب می کند برخی از این ویژگی‌ها مختص نوع خاصی از پیانو دیجیتال هستند و برخی در همه یا برخی از پیانو های دیجیتال قابل استفاده هستند. این ویژگی ها شامل انتخاب لحن و صدا، حساسیت کلید و فناوری اکشن چکشی، تولید تن و منابع صدا، طراحی و ساختار، اتصال، ویژگی های مبتدی در مقابل پیشرفته و البته قیمت است.

انتخاب لحن و صدا در مورد نوع پیانوی دیجیتالی که مصرف کننده می خواهد بخرد بسیار مهم است. بسیاری از پیانوهای دیجیتال به شدت بر خلق آهنگ های واقعی پیانویی متمرکز هستند که از پیانوهای آکوستیک واقعی نمونه برداری شده اند و به اندازه کافی توسط فناوری تولید تون آنبورد تامین می شوند. برای برخی از نوازندگان این ویژگی مهم‌تر از سایرین است، به احتمال زیاد برای پیانیست‌هایی که می‌خواهند روی دستگاهی تمرین کنند که به‌طور دقیق نشان‌دهنده رسانه‌ای است که روی آن اجرا می‌کنند.
انتخاب لحن و صدا توسط فناوری حساسیت کلید و اکشن چکشی پشتیبانی می شود که بسته به سازنده و تخصص پیانوی دیجیتال مربوطه بسیار متفاوت است. هر شرکت دارای سطوح مختلفی از تخصص است، از کلیدهای لمسی ساده پلاستیکی گرفته تا سیستم‌های درجه‌بندی شده با صفحه کلید عمل چکشی. برخی از نمونه‌های این سیستم‌های PHA از رولند و سیستم‌های GH از یاماها هستند.

بهترین برند پیانو دیجیتال - فروشگاه موسیقی بتهوون

شرکت‌های مختلف، سیستم‌های مختلفی برای تولید آهنگ دارند، به این ترتیب که پیانوی دیجیتال نمونه‌های درستی را انتخاب می‌کند که با نت‌هایی که پیانیست می‌نوازد مطابقت دارد. کاسیو دارای منابع صوتی AiF و AiR اختصاصی خود است، در حالی که یاماها دارای موتور صدای خالص CF و رولند دارای فناوری پیانو SuperNATURAL است.
هر شرکت همچنین دارای سطوح متفاوتی از ویژگی‌های اتصال مطابق با کلاس است، از پورت‌های USB تا HOST که اتصالات MIDI به جک‌های هدفون دوگانه و خروجی‌ها و ورودی‌های AUX را امکان‌پذیر می‌سازد. مدل‌های مبتدی این پیانوهای دیجیتال مجموعه‌ای محدود از بسیاری از این ویژگی‌ها را ارائه می‌کنند، در حالی که مدل‌های پیشرفته همه چیزهایی را که ارائه می‌دهند کنار می‌گذارند در حالی که هزینه‌های بسیار بیشتری دارند. پیانوهای دیجیتال مبتدی معمولاً بین 200 تا 600 دلار متغیر هستند، در حالی که پیانوهای دیجیتال متوسط تا پیشرفته می توانند از 800 تا 5000 دلار متغیر باشند.

3 تا از پر فروش ترین پیانو های دیجیتال

پیانو ydp 145

مدل 88 کلیدی پیانو دیجیتال یاماها مدل YDP-145 دارای اندازه استاندارد، مجهز به صفحه کلید وزن دار می باشد. صفحه کلید GHS و صدای داخلی پیانوی گرند کنسرت یاماها CFX، حس نواختن غنی ای را برای شما به ارمغان می آورد. این مدل ساز شامل عملکردهای نوین مجهز به سازگار با گوش و نرم افزار هوشمند پیانیست یاماها می باشد. شما می توانید از بین تنوع رنگ های مختلف، رنگ مورد علاقه خود را متناسب با سلیقه داخلی و شخصی خود انتخاب کنید.

192ee0a939bf4aecaea6e8c219a097f6.jpg (426×426)

پیانو ydp 145 دارای صدایی مدل سازی شده از پیانو معروف بزرگ کنسرت CFX یاماها می باشد که صدای اوج واضح و باس قدرتمندی را ارائه می دهد که در ترکیبی فوق العاده رسا طراحی شده است.مدل YDP-145 دارای صدایی دقیق که شامل کلیدهای پایینی تا کلیدهای بالاتر با وضوح بوده که دارای محتوایی هارمونیک می باشد. این ویژگی به نوازنده قدرت ارائه خارق ‌العاده و ظریفی می‌دهد، که در تمرینات روزانه‌ و همچنین اجراهای احساسی به طور منحصر به فردی عمل می کند.

یک ویژگی جدید برای پیانو در این رده قیمتی، گنجاندن مدل سازی تشدید مجازی یاماها (VRM Lite) است. این فناوری رزونانس سمپاتیک را بر اساس تکنیک نوازنده شبیه‌سازی می‌کند تا تجربه پیانوی واقعی‌تری را ارائه دهد. فناوری موسوم به تعادل صدا تضمین می کند که پیانو بدون توجه به میزان صدایی که تنظیم می کنید، بهترین صدا را دارد. این بدان معناست که پیانو ydp 145 حتی زمانی که برای مدت زمان طولانی‌تری می نوازید، راحت است. افکت بهینه‌ساز استریوفونیک صدای طبیعی‌تری را هنگام پخش از طریق هدفون می‌دهد.

YDP145 دارای امکانات ضبط دو صداعه است. این به این معنی است که می‌توانید یک صدا (مانند پیانو) را ضبط کنید، و سپس صدای دیگری را از بالا «Overdub» کنید، یا می‌توانید صدای هر «دست» را جداگانه ضبط کنید تا به تمرین قطعات چالش برانگیز یا قطعات موسیقی کمک کنید. هنگام یادگیری پیانو، مترونوم به زمان بندی و سرعت کمک می کند. نیازی به خرید تجهیزات اضافی نیست زیرا پیانو ydp 145 مجهز به مترونوم داخلی است که علائم و سرعت های مختلف زمانی را ارائه می دهد.

پیانو ydp 145 همچنین دارای 353 آهنگ داخلی، از جمله 50 آهنگ معروف کلاسیک، و 303 تمرین تمرینی جامع از روش‌های معروف، مانند Beyer، Burgmüller، Czerny و Hanon است. با برنامه پیانیست هوشمند یاماها سازگار است که به شما امکان می دهد با استفاده از دستگاه اندروید یا iOS خود، ساز را کنترل کنید. این برنامه همچنین به شما امکان دسترسی به عملکرد اتاق پیانو را می دهد که به شما امکان می دهد تنظیمات بیشتری مرتبط با صدای پیانو را مطابق با سلیقه شخصی خود تنظیم کنید.

پیانو ydp 145 از فناوری جدیدی استفاده می‌کند که تعادل صدا را به‌طور بهینه با توجه به میزان صدایی که تنظیم می‌کنید تصحیح می‌کند و صدایی فوق‌العاده طبیعی را به شما می‌دهد که به آسانی به آن گوش می‌دهید و حتی در هنگام پخش طولانی مدت برای گوش‌ها ملایم است. همچنین دارای افکت بهینه ساز Stereophonic است که به شما امکان می دهد از صدای طبیعی و وسیعی که هنگام نشستن در مقابل یک پیانوی بزرگ آکوستیک تجربه می کنید لذت ببرید، حتی زمانی که هدفون استفاده می کنید.

پیانو ydp 165

پیانو ydp 165، یک پیانوی کنسول دیجیتال که قابلیت پخش و صدای معتبر یک پیانوی بزرگ آکوستیک را برای نوازندگان مبتدی و پیشرفته ارائه می دهد. کلیدهای وزن دار با سنسور سه گانه 88 GH3 (Graded Hammer 3) به همراه سه پدال به سبک پیانو، حس و پاسخی واقعی به پیانوی آکوستیک ارائه می دهند. موتور صوتی با مدلسازی رزونانس مجازی Lite (VRM Lite) لحن رسا از پیانوی بزرگ کنسرت CFX یاماها را ارائه می دهد. طراحی سنتی کنسول در اندازه کامل پیانو دارای منحنی‌های ظریفی است که نمونه‌ای از یک پیانو آکوستیک است و به دکوراسیون اتاق‌های نشیمن بزرگ و کوچک، اتاق‌های مطالعه و اتاق‌های خانوادگی می‌افزاید.

از طریق بلندگوهای داخلی قدرتمند 40 واتی به صدای پیانو ydp 165 گوش دهید همچنین این ساز قابلیت اتصال هدفون را برای شما عزیزان فراهم کرده تا با تمرکز بهتری تمرین کنید. سازگاری با برنامه رایگان Smart Pianist یاماها به شما امکان می دهد یک دستگاه هوشمند یا رایانه را از طریق USB متصل کنید و عملیات هایی مانند انتخاب صدا، پخش آهنگ و ضبط صدا را انجام دهید. با تمرین همراه با 50 آهنگ کلاسیک و 303 آهنگ درس موجود در حافظه داخلی و کتاب آهنگ ارائه شده، کارنامه هنری خود را گسترش دهید.

17fc9ca906c24c3a8af7854e52e83ad5.jpg (426×426)

آریوس پیانو ydp 165 صدای یک پیانوی بزرگ کنسرت 9 اینچی CFX یاماها را ارائه می دهد که از نظر صوتی با صدای بلند و بیس طنین انداز قدرتمند مشخص می شود. سایر صداهای ساز (در مجموع 10) شامل پیانوهای الکتریک، ارگ، هارپسیکورد و زهی است. حالت Layer اجازه می دهد تا دو ساز مختلف مانند پیانو آکوستیک و گروه زهی با هم نواخته شوند تا صدای پیچیده تری داشته باشند که حتی خلاقیت موسیقی بیشتری را القا می کند.

این پیانو با پلیفونی 192 نت، اجراهای پیچیده را بدون قطع نت اجرا می کند.

صفحه کلید GH3 (Graded Hammer 3) با سنسور سه گانه این شرکت، لمس و احساس یک پیانو آکوستیک را به دقت بازتولید می کند، از احساس سنگینی طبیعی در کلید پایین تا لمس سبک تر در اکتاوهای بالایی - درست مانند چکش های داخل یک پیانو. پیانو آکوستیک حسگرهای سه گانه پاسخی به سبک پیانوی بزرگ ارائه می دهند که امکان تکرار سریع نت و کنترل بیانی واقعی را فراهم می کند.

88 کلید دارای صفحه کلیدهای آبنوس مصنوعی و عاج هستند تا از لغزش ناشی از تعریق جلوگیری کرده و تجربه لمسی بیشتری را به نوازندگان ارائه دهند. برای پیانیست های مشتاق، تمرین بر روی اکشن GH3 به ایجاد تکنیک و قدرت انگشت مناسب برای زمانی که زمان اجرای یک پیانوی آکوستیک فرا می رسد کمک می کند.
علاوه بر سیستم بلندگوی استریو داخلی قدرتمند 40 واتی، پیانو ydp 165 از ساختار فرار از صدا در پشت کابینت استفاده می کند که صدا را از داخل پیانو منتشر می کند. این به شما امکان می دهد بازتاب صدای طبیعی و رزونانس سه بعدی مانند پیانوی آکوستیک را تجربه کنید.

پیانو clp 725

سری پیانوهای دیجیتال CLP از فناوری پیشرفته برای بازآفرینی تجربه اجرا بر روی یک پیانوی بزرگ استفاده می‌کند و به پیانیست اجازه می‌دهد تا کلیدها را با تغییرات سرعت و عمق بنوازد تا به تنوع نامحدودی در لحن دست یابد و اجراهای شخصی منحصربه‌فرد ایجاد کند. پیانو دیجیتال یاماها مدل CLP-725 با قابلیت های بیانی نزدیک به یک پیانوی بزرگ، مطمئناً نواختن پیانو را بسیار لذت بخش تر از همیشه خواهد کرد.

پیانو clp 725 یک پیانوی ایده آل برای نوازندگان مبتدی یا با تجربه است. این پیانوی دیجیتال سطح پایه دارای نمونه های Yamaha CFX و Bösendorfer Imperial و عملکرد صفحه کلید GrandTouch-S با احساس رهایی است. پیانو clp 725 دارای صفحه کلید GrandTouch-STM با دامنه پویای گسترده لمس و پاسخ در سطح یک پیانوی بزرگ می باشد. قوام عالی و بیان ظریف به پیانیست حداکثر کنترل را بر لمس می دهد.

Grand Expression Modeling یک فناوری جدید پیشگامانه است که پیانیست را قادر می سازد تا از تکنیک های خود برای تولید تنوع بی حد و حصر اهنگ منحصر به فرد برای پیانوهای گرند استفاده کند. توانایی تغییر شدت و سرعت لمس برای تولید آهنگ های مختلف، بعد دیگری به لذت بیان موسیقی می بخشد.

873d35fd0392459da3fd67bde532229c.jpg (426×426)

پیانو clp 725 به طور صادقانه محدوده دینامیکی و تنوع رنگ های متنوع یاماها CFX قدرتمند و درخشان و Bösendorfer Imperial را با رنگ های غنی و طنین طبیعی خود بازتولید می کند. مدل‌سازی تشدید مجازی (VRM) به طور پیچیده صداهای سمپاتیک کامل ایجاد شده توسط رزونانس سیم‌ها و بدنه یک پیانوی بزرگ را شبیه‌سازی می‌کند. صدای عالی پیانو باعث می شود هر آهنگی عالی به نظر برسد.

صفحه کلید GrandTouch-S™ با رویه کلیدهای آبنوس مصنوعی و عاج، حس کلیدهای سبک تا سنگین یک گرند آکوستیک را به شما می‌دهد و امکان پخش دقیق‌تر را فراهم می‌کند.
فناوری نمونه برداری باینورال صدایی سه بعدی ارائه می دهد که چشم انداز موقعیت پخش کننده را از طریق هدفون بازسازی می کند. مدل سازی تشدید مجازی (VRM) به بیان واضح و متنوع اجازه می دهد تا تعداد نامحدودی از عوامل ایجاد کننده صدای یک پیانوی بزرگ کنسرت را منعکس کند.

Grand Expression Modeling مکانیک چکش‌ها، سیم‌ها و تمام اجزای داخلی پیانو را شبیه‌سازی می‌کند و آنها را به کنترل نوک انگشتان شما منتقل می‌کند. این احساس نهایی بیان و بیان را می دهد.

هنگامی که حالت Duo در پیانو clp 725 فعال می شود، دو نوازنده مختلف می توانند به طور همزمان، با صدای یکسان، در یک محدوده اکتاو یکسان، ساز را بنوازند. یک نفر می تواند در سمت چپ و دیگری در سمت راست باشد. این برای یادگیری برنامه‌ها مفید است، که در آن یک نفر (مثلاً یک معلم) یک عملکرد مدل را اجرا می‌کند و شخص دیگر در حالی که در کنار شخص اول نشسته است تماشا می‌کند و تمرین می‌کند.

جدیدترین اکشن صفحه کلید یاماها دارای محدوده دینامیکی گسترده و پاسخ وفادار به هر نوع لمسی است که گستره وسیعی از لحن را ایجاد می کند. از ظریف تا پررنگ، همه چیز در نوک انگشتان پیانیست است. چکش‌های پیانوی گرند بسیار سازگار، واکنش دلپذیری را که هنگام برخورد چکش‌ها به سیم‌ها احساس می‌شود، تکرار می‌کنند و امکان کنترل دقیق صدا را فراهم می‌کنند.

کلیدهای سفید عاج مصنوعی بسیار جاذب و کلیدهای مشکی آبنوس مصنوعی حتی در حین نواختن طولانی مدت از لغزش جلوگیری می کنند و مانند پیانوهای بزرگ احساس می شوند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی