باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

ضربه‌ کاری جنگنده روسیه به این پهپاد آمریکایی!/ عکس

ام‌کیو ۹ ریپر یکی از پیشرفته‌ترین پهپادهای آمریکایی است که حالا یک فروند توسط جنگنده‌های روسیه در دریای سیاه سرنگون شده است.

ضربه‌ کاری جنگنده روسیه به این پهپاد آمریکایی!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ام کیو 9 ریپر پهپاد شناسایی رزمی مشهور ارتش آمریکا است که طراحی و ساخت آن را کمپانی جنرال اتمیکس به انجام رسانده است.

نخستین نمونه‌های این پهپاد چند ده میلیون دلاری 22 سال پیش به پرواز درآمدند و حالا یکی از این پهپادها در دریای سیاه توسط جنگنده‌های سوخو 27 ارتش روسیه سرنگون شده است.

پهپاد آمریکایی هنگام پرواز روی دریای سیاه در نزدیکی کریمه ساقط شده است. بر اساس روایت منتشر شده ضربه‌ای که جنگنده سوخو 27 ارتش روسیه به پروانه پهپاد زده باعث سرنگون شدن آن شده است.

جنرال اتمیکس ام‌کیو 9 ریپر

پهپاد ام‌کیو 9 در نیروی هوایی آمریکا در رده «هواگردهای خلبان از راه دور» دسته‌بندی می‌شود که نشان‌دهنده کنترل شدن آن‌ها توسط نیروهای مستقر روی زمین است.

این پرنده شناسایی تهاجمی نخستین بار در سال 2007 به پرواز درآمد و از آن زمان عملیاتی است. ام‌کیو 9 نخستین پهپاد ضربتی است که همزمان از قابلیت شناسایی و تجسس در ارتفاع بالا برخوردار است.

روسیه این پهپاد گرانقیمت آمریکایی را سرنگون کرد/ عکس

با وجود شباهت در طراحی ام کیو 9 نسبت به پهپاد قدیمی‌تر ام‌ کیو 1 ابعاد بزرگتری دارد و از توانایی رزمی بالاتری برخوردار است.

پیشرانه این پهپاد موتوری توربوپراپ با توان 950 اسب بخار است که به پهپاد اجازه می‌دهد تا به حداکثر سرعت 480 کیلومتر در ساعت برسد.

این پرنده 11 متر طول دارد و طول بال‌هایش به 20 متر می‌رسد و می‌تواند تا 1700 کیلوگرم مهمات با خود به آسمان ببرد. ریپر در حالت بارگیری کامل 14 ساعت مداومت پرواز دارد.

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی