تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مهمترین خواص پودر پروتئین و نحوه مصرف آن

در این مطلب قرار است شما را با خواص پودر پروتئین آشنا کنیم و اطلاعاتی در این زمینه به شما بدهیم. اگر می خواهید از این مواد برای بدن خود استفاده کنید بهتر است اطلاعاتی کامل در این زمینه داشته باشید پس توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

مهمترین خواص پودر پروتئین و نحوه مصرف آن

پودر پروتئین یکی از مکمل های غذایی بسیار خوب به حساب می آید و می توانید برای عضله سازی و ترمیم بافت ها و همچنین ساخت آنزیم ها از آن استفاده نمایید. در ادامه خواص پودر پروتئین را برای تان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 انواع پودر پروتئین

خواص پودر پروتئین برای بدن

خواص پودر پروتئین برای بدن بسیار زیاد می باشد و می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند وزن خود را کاهش داده و عضلات بزرگتری را داشته باشند. پودر های پروتئینی دارای تفاوت هایی می باشند و این تفاوت ها ناشی از منبعی است که این پودر ها را تولید می کنند که برخی از آن ها از منابع گیاهی بوده و برخی از آن ها از منابع لبنیاتی می باشد.

در واقع پروتئین یک سازنده واحد استخوانی بوده و می تواند بر روی ساخت عضله و پوست نیز تاثیر گذار باشد. بدن برای تولید برخی از هورمون ها و آنزیم ها نیاز به یک سری مواد شیمیایی دارد. در ادامه می توانید فواید پودر های پروتئینی را مشاهده کنید‌.

کنترل کردن وزن

غذا های سرشار از پروتئین و استفاده از مکمل ها می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند برای مدت بیشتری احساس سیری کرده و در نتیجه از اشتهای کاذب برای آن ها پیشگیری خواهد کرد. استفاده از پودر پروتئینی نیز می تواند به شما کمک کند تا اندازه سهم غذایی خود را کاهش داده و همچنین با کاهش تعداد میان وعده ها وزن خود را کنترل کرده و از بالا رفتن آن پیشگیری نمایید.

یک سری از بررسی ها در سال 2017 نشان داده اند که استفاده از پروتئین وی می تواند به بدن کمک کند تا توده چربی کلی در افراد چاق و دارای اضافه وزن به شدت کاهش پیدا کند. همچنین این مکمل می تواند فشار خون، کلسترول و سایر بیماری های قلبی را در افراد به شدت کاهش دهد.

فواید پودر پروتئین

رشد عضلات

پروتئین برای رشد عضلات بسیار ضروری است و بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان باید بعد از ورزش از این پودر ها استفاده کنند زیرا این پودر ها به آن ها کمک می کند تا بتوانند بازسازی بدن خود کمک کرده و بعد از یک ورزش شدید بدنشان دچار گرفتگی نشود.

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است نشان داده که مکمل های پروتئینی بر میزان اندازه عضله و تقویت سلامت در بزرگسالی بسیار مفید می باشد و این افرادی که ورزش های شدید مانند لیفتینگ انجام می دهند باید از این پودر ها استفاده کند.

استفاده از مکمل های پروتئینی در زنان و مردان تاثیر برابری دارد. البته هرچند که این اثر گذاری و ممکن است با افزایش سن کمتر شود زیرا افراد در سنین بالاتر نیاز بیشتری به پروتئین دارند و بدن آن ها نمی تواند این پروتئین ها را بسازد.

تحقیقات همچنین بیان کردند که زمانی که از پروتئین ها استفاده می کنید باید به اندازه نیاز بدنتان باشد و اگر این پودر ها 1.6 دهم گرم در هر کیلوگرم وزن بدن افزایش یابد هیچ مزیت اضافه ای برای شما نخواهد داشت.

خاصیت پودر پروتئین

ریکاوری بدن

علاوه بر اینکه پودر های پروتئینی به شما کمک می کند تا بتوانید از خود را بسازید همچنین می تواند منجر به بهبود بافت های آسیب دیده در ورزش شده و به ریکاوری بدن کمک کنند.

ورزشکاران می توانند از پودر های پروتئینی برای کاهش زمان ریکاوری بدن خود استفاده کنند. مکمل های پروتئینی بعد از تمرینات ورزشی منجر به کاهش صدمات عضله ها و تقویت عملکرد آن ها می شوند.

مقدار مصرف روزانه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از مکمل پروتئینی برای هر فرد در روز چگونه خواهد بود. در واقع این پودر ها برای افراد 19 ساله و بالاتر می باشد. استفاده روزانه از این پودر ها برای زنان 46 گرم و برای مردان 56 گرم می باشد و افرادی که استفاده از یک چالش می دانند می توانند از این پودر ها استفاده کرده و مشکل خود را از بین ببرند. ورزشکاران، پاور لیفتر ها و افراد بزرگسال و همچنین افرادی که بیماری های مزمن دارند ممکن است تحت نظر پزشک نیازمند به این باشند که از پروتئین بیشتری استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده ورزشکاران که دارای رژیم های تمرینی بسیار شدید می باشد ممکن است نیاز به مصرف بیشتر از این پروتئین ها داشته باشند و در روز با مقداری 1.4 الی 2 گرم به ازای هر کیلو گرم از وزن خود نیاز داشته باشند. با این وجود افرادی که دارای وزنی حدود 80 کیلو گرم دارند باید روزانه حدودا 119 الی 159 گرم از این پودر ها استفاده کنند.

خواص پودر پروتئین

انواع پروتئین

خواص پودر پروتئین را به همراه میزان استفاده از آن برای افراد عادی و افرادی که دارای رژیم های سخت ورزشی می باشند را برایتان بررسی کردیم. در ادامه شما را با انواع این پودر ها نیز آشنا خواهیم کرد.

پروتئین وی

پروتئین وی یکی از مشهور ترین پروتئین ها و مهم ترین آن ها برای بدن می باشد و این پروتئین شیری و محلول در آب بوده و در میان ورزشکاران نیز بسیار محبوبیت دارد. وی از پروتئین های کامل بشمار می رود و دارای تمامی اسید آمینه های مورد نیاز بدن می باشد و بسیار مفید خواهد بود. همچنین باید بدانید که بدن می تواند این پروتئین را به آسانی و با سرعت بسیار بالا جذب کند.

کازئین

کازئین یکی از پروتئین های بسیار غنی از گلوتامین می باشد و اسید آمینه هایی که ممکن است سرعت ریکاوری عضلات را بهبود بخشد در این مکمل یافت می شود. کازئین از لبنیات تهیه می شود و برای افرادی که حساسیت به شیر دارند نامناسب می باشد. باید بدانید که بدن نمی تواند این پروتئین را با سرعت بالا هضم کند از این رو بهتر است آن را در شب میل نکنید.

خواص پودر پروتئین

پروتئین سویا

یکی از مهم ترین و مفیدترین پروتئین های جایگزین برای پروتئین وی و کازئین و پروتئین سویا می باشد و افرادی که لبنیات مصرف نمی کنند می توانند از این پروتئین برای بدن خود کمک بگیرند و این ماده دارای تمامی اسید آمینه های ضروری بدن می باشد و می تواند نیاز های بدن را رفع نماید.

پروتئین نخود

یک سری از پودر های پروتئینی هستند که بر پایه گیاهی اند و حاوی مقادیر بسیار زیادی از نخود می باشد و یکی از جایگزین های بسیار با کیفیت برای پروتئین سویا و پروتئین های باشد که برپایه لبنیات تهیه شدند. این پروتئین خود یک منبع بسیار عالی است اسید آمینه آرژنین میباشد. همچنین می توان گفت این پروتئین برای افراد وگان بسیار مناسب خواهد بود.

شاهدانه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دانه های شاهدانه شامل پروتئین های کامل می باشند و حاوی اسید های چرب ضروری است و همین امر به ظاهر ساده می تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که به سویا حساسیت دارند و یا نمی توانند از این مکمل ها استفاده کنند.

باید بدانید که قیمت خرید این پودر ها بسیار متفاوت می باشد و اگر می خواهید از آن ها استفاده کنید باید حتما زیر نظر پزشک باشید زیرا بسیاری از این پودر ها را سازمان غذا و دارو تایید نمی کند.

انواع پودر پروتئین

نحوه استفاده

حال که با خواص پودر پروتئین آشنا شدید باید روش استفاده از این پودر ها را نیز بدانید و همچنین محاسبه نیاز های تغذیه ای قبل از استفاده از مکمل ها بسیار ضروری است.

یادتان باشد که باید در استفاده از این مکمل ها زیاده روی کنید زیرا بعضی از آن ها می تواند آسیب های زیادی به بدن شما برسانند. باید بدانید که استفاده زیاد از پروتئین ها می تواند منجر به آسیب های شدید کلیوی کبدی شده و میزان تعادل استخوان و کلسیم را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

زمان دقیق استفاده از این مکمل ها نامشخص می باشد از این رو بهتر است سعی کنید زیر نظر مربی و یا پزشک خود از این پودر ها استفاده نمایید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

مقدار استفاده از پودر پروتئین

ضمن تشکر از نگاه ارزشمند شما عزیزان که تا انتهای مطلب همراه ما بودید می توانید در ادامه با کلیک بر روی لینک های داده شده اطلاعات دیگری در مورد مکمل ها مانند خواص پودر سویا و خواص شیر سویا بدست آورید و با آگاهی بالاتری از آن ها استفاده کنید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی