باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟

شرق نوشت: صنعت هوایی کشور این روزها حال خوشی ندارد. از نگاه کارشناسان، صنعت هوایی ایران، چوب اقتصاد دستوری را می‌خورد. نکته آن است که با افزایش زیان شرکت‌های هواپیمایی ناشی از قیمت‌گذاری دستوری، دو قشر بیشترین سود را از قانون سقف نرخی و قیمت‌گذاری دستوری در صنعت هوایی می‌برند: مسئولان و دلال‌ها!

پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟

مسئولان به بهانه قیمت‌گذاری دستوری، بخشی از ظرفیت بلیت‌های ایرلاین‌ها را عموما در دقیقه 90 از آن خود می‌کنند. با این تبعیض آشکار، با کاهش عرضه بلیت برای شهروندان عادی و در نتیجه افزایش قیمت بلیت مواجه خواهیم شد. دسته دوم یعنی دلال‌ها، خود به دو بخش تقسیم می‌شوند: چارترکنندگان و دلالان فروش بلیت در فضای آفلاین.

چارترکننده‌ها به دلیل آنکه سرمایه زیادی داشته و در برخی شهرها هتل دارند، پروازهای در اختیارشان را با هتل باندل می‌کنند تا هتل‌شان خالی نماند که موجب خالی‌ماندن برخی هتل‌های مرغوب در شهرها - حتی در اوج فصل گردشگری شده است.

از سویی یک‌سری دلال‌ها هم در فضای آفلاین اقدام به فروش بلیت می‌کنند. آن‌ها این بلیت‌ها را با قیمت‌های بالاتر در آژانس‌های هوایی عرضه کرده و سود حاصل از فروش در فضای آفلاین نصیب آنها می‌شود. بنابراین بدیهی است تعداد افرادی که دسترسی به بلیت هواپیمایی دارند، روز به روز در حال کاهش باشد.

بیشتر بخوانید:

46220

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی