پلیس: دستگیری بیش از ۸ هزار مجرم در نیمه اول نوروز

رئیس پلیس آگاهی فراجا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرقت مسلحانه جزو سرقت‌های خشن است در این حوزه نیز طی این بازه زمانی ۱۰۷ درصد افزایش کشف داشته‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی فراجا از دستگیری 8 هزار و 824 مجرم در نیمه اول تعطیلات نوروز خبر داد.

 بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با اشاره به آغاز طرح نوروزی از 27 اسفند سال گذشته تا کنون اظهار داشت: پلیس آگاهی درصدد است با برنامه ریزی مناسب و هدفمند و همچنین آماده باش 100درصدی تمام کارآگاهان در سراسر کشور عملکرد مناسبی را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با جرایم جنایی یکی از اولویت‌های پلیس آگاهی است، افزود: کارآگاهان جرائم جنایی در نیمه اول تعطیلات نوروز نسبت به مدت مشابه سال قبل توانستند 17/7 درصد کشف را افزایش دهند که این جای بسی تقدیر دارد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرقت مسلحانه جزو سرقت‌های خشن است در این حوزه نیز طی این بازه زمانی 107 درصد افزایش کشف داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه پلیس آگاهی همانند سایر پلیس‌ها تمام تلاش خود را برای امنیت و آرامش مردم در تعطیلات نوروز به کار بسته است، گفت: پلیس آگاهی توانست از 27 اسفند سال گذشته تا کنون (نیمه اول تعطیلات نوروز) در مجموع جرایم، تعداد 8 هزار و 824 نفر را دستگیر کنند که از این تعداد دستگیری‌ها 8 هزار و 484 نفر در رابطه با جرم سرقت، 156 نفر جرائم جنایی و 184 نفر جعل و کلاهبرداری بوده است.

این مقام انتظامی از اجرای طرح مبارزه با مالخران و صنوف متخلف از فردا 6 فروردین ماه سال جاری به مدت 3 روز با همکاری سایر پلیس های متخصص خبر داد و گفت: اجرای طرح های عملیاتی با هدف ارتقای امنیت در سال جاری همچون سال های گذشته در برنامه های ماموریتی این پلیس قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با تاکید بر جدیت و قاطعیت پلیس در برخورد با مجرمان خاطرنشان کرد: شناسایی کارگاه چاپ اسکناس و دستگیری جاعل، مسدود کردن 300 میلیون تومان کلاهبرداری از طریق سامانه سرآمد و همچنین دستگیری 18 نفر از اعضای شرکت هرمی از جمله اقدامات پلیس آگاهی در نیمه اول تعطیلات نوروز بوده است.

وی با تاکید بر مبارزه با سرقت به عنوان اولویت مهم حوزه پلیس آگاهی تصریح کرد: شناسایی و دستگیری باند سارقان موتورسیکلت، انهدام باند سارقان خودرو، دستگیری باند سارقان لوازم و محتویات خودرو و انهدام باند سارقان احشام با 47 فقره سرقت از دیگر اقدامات این پلیس در حوزه سرقت بوده است.

سردار قنبری گفت: امنیت مردم یکی از مولفه‌های مهمی است که خط قرمز و اولویت پلیس است از این رو با هیچ مجرمی تعارف نداریم و اگر بخواهند امنیت مردم را به مخاطره اندازند، قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان