مشاورین کلید
آکام آتا
مشاورین کلید
آکام آتا

خروج کامل اینتل از بازار بزرگ ۵G

دیجیاتو نوشت: اینتل می‌گوید کار توسعه مودم‌های ۵G را متوقف خواهد کرد تا تمرکز خود را روی سایر بخش‌های استراتژی جدید خود بگذارد.

خروج کامل اینتل از بازار بزرگ 5G

ماجراجویی اینتل در دنیای 5G احتمالاً روبه‌پایان است. گزارشی تازه نشان می‌دهد که این شرکت به‌تازگی بی‌سروصدا تحقیق و توسعه در کسب‌وکار WWAN خود را متوقف کرده است و دستاوردهای فنی در زمینه 5G را هم به مدیاتک و Fibocom واگذار خواهد کرد.

براساس گزارش More than Moore، اینتل یک بار دیگر از خیر توسعه مودم 5G گذشته است و می‌خواهد تا انتهای ماه مه دستاوردهای فنی خود را به مدیاتک و Fibocom منتقل کند. این شرکت درنهایت در ماه ژوئیه به‌طور کامل از بازار 5G خارج می‌شود.

البته اینتل تنها در زمینه 5G فعال نبود و با کمک Fibocom به توسعه مودم‌های 4G LTE هم می‌پرداخت. این کسب‌وکار قرار است اندکی بیشتر زنده بماند، اما درنهایت تعطیل خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که آخرین محصولات 4G LTE اینتل در پایان 2025 به‌دست مشتریان این شرکت برسد.

بیشتر بخوانید:

خروج کامل اینتل از بازار بزرگ 5G

ناکامی اینتل در بازار 5G این شرکت را از دنیای ارتباطات خارج نمی‌کند

از سوی دیگر، مودم‌های وای‌فای و بلوتوث هم بخشی از کسب‌وکار WWAN اینتل بودند که به کار خود ادامه می‌دهند. این شرکت همچنین به توسعه پروتکل تاندربولت مشغول است و قصد ندارد از این کار دست بردارد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که آپدیت بزرگ این پروتکل با نام تاندربولت 5 در آینده نزدیک معرفی شود.

اینتل در بیانیه‌ای درباره این گزارش گفت:

«با تداوم اولویت‌بندی برای سرمایه‌گذاری در استراتژی IDM 2.0، این تصمیم دشوار را گرفتیم تا از بازار LTE و 5G در کسب‌وکار WWAN خود خارج شویم. ما با شرکا و مشتریانمان همکاری می‌کنیم تا این گذار راحت رقم بخورد، از آینده این کسب‌وکارها حمایت کنیم و مطمئن باشیم که مشتریانمان همچنان به راهکارهای بازار کامپیوترهای متصل دسترسی خواهند داشت.»

اینتل در سال 2019 کسب‌وکار مودم‌های موبایل 5G خود را به‌خاطر عدم سودآوری به اپل فروخت، اما همچنان پتنت‌های 4G و 5G خود را در اختیار داشت و به توسعه مودم برای لپ‌تاپ‌ها مشغول بود. ولی حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت دیگر تمایلی به فعالیت در این حوزه ندارد.

58321

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر