مشاورین کلید
آکام آتا
مشاورین کلید
آکام آتا

ترکیه نسل سوم پهپادهای بیرق دار را تولید کرد

پهپاد مسلح بایراکتار تی.‌بی.۳ که نخستین پهپاد مسلح جهان با قابلیت پرواز و فرود از کشتی‌های با باند کوتاه است، پروازهای آزمایشی خود را امسال انجام خواهد داد.

ترکیه نسل سوم پهپادهای مسلح با عنوان «بیرق دار تی.بی.3 » را تولید کرد و قرار است آنها را در جشنواره هوانوردی و فناوری تکنوفست استانبول رونمایی کند.

به گزارش ایرنا؛ این پهپاد توسط شرکت «بایراکتار» و با فناوری بومی ترکیه تولید شده و قرار است برای نخستین بار در جشنواره هوانوردی و فناوری تکنوفست رونمایی شود. این جشنواره از تاریخ 27 آوریل تا یکم می(7 الی 11 اردیبهشت ماه 1402) در محل فرودگاه آتاترک استانبول برگزار خواهد شد.

بنا به اعلام آناتولی، پهپاد مسلح بایراکتار تی.‌بی.3 که نخستین پهپاد مسلح جهان با قابلیت پرواز و فرود از کشتی‌های با باند کوتاه است، پروازهای آزمایشی خود را امسال انجام خواهد داد.

ترکیه نسل سوم پهپادهای بیرق دار را تولید کرد

بنا به اعلام این رسانه، پهپاد مسلح بایراکتار تی.‌بی.3 در نیمه نخست سال آینده به پرواز درآمده و تحویل مراجع نظامی ترکیه خواهد شد.

پیش از این، پهپاد تهاجمی «قزل الما» ساخت شرکت بایراکتار برای نخستین بار در 14 دسامبر 2022 پرواز آزمایشی خود را انجام داده بود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر