باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

سرنوشت موشک عجیبی که از بوئینگ ۷۴۷ پرتاب شد / عکس

ماجرای شکست طرح شرکت ویرجین اوربیت برای پرتاب ماهواره به فضا یکی از اخبار مهم دنیای فناوری در سال گذشته بود.

سرنوشت موشک عجیبی که از بوئینگ 747 پرتاب شد / عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شرکت ویرجین اوربیت قصد داشت اولین موشک بریتانیا را از سکوی پرتاب هواپیمای بوئینگ 747 یا "دختر کیهانی" (Cosmic Girl)، به فضا پرتاب کند. بر اساس این طرح هواپیمای بوئینگ 747 پس از پرواز، موشکی را از زیر بال خود رها می‌کرد.

موشک لانچروان (LauncherOne) ویرجین اوربیت در زیر بال دختر کیهانی نصب شده بود. طی این پرتاب، موشک لانچروان در ارتفاع 35 هزار فوتی بر فراز اقیانوس اطلس پرتاب می‌شد و بنا بود قبل از استقرار هفت ماهواره در مدار، به سرعت هشت هزار مایل در ساعت برسد.

دختر کیهانی هواپیمای بوئینگ 747‌ی که قبل از این ماموریت، بیش از 2.5 میلیون مسافر را در 8300 پرواز جابه جا کرده و اکنون صندلی‌های آن برداشته، عرشه بالایی آن به مرکز کنترل برای مهندسین پرتاب تبدیل و زیر بال چپ آن نیز مکانی برای تعبیه یک موشک 21 متری (69 فوت) ایجاد شده است.

بیشتر ماهواره‌های این ماموریت در بریتانیا ساخته شده‌ بودند. قرار بود انگلیس با پرتاب موشکی حامل 9 ماهواره به مدار زمین در بین 10 کشور اول دنیا در این زمینه قرار گیرد.

داستان پرتاب موشک 21 متری عجیب از بویینگ 747 / عکس

عملیات ویرجین اوربیت که قرار بود سرآغازی برای پرواز های حامل سرنشین از خاک انگلیس شود، اما به موفقیت نرسید.

موشک لانچر وان حامل 9 ماهواره بود و برخلاف پرتاب های عمودی به یکی از بال های بویینگ 747 مشهور به دختر کیهانی وصل بود.

در این عملیات شکست‌خورده موشک 21 متری لانچر وان که حامل 9 ماهواره بود، شب نوزده دی از بالا هواپیما رها شد. مرحله اول موفقیت‌آمیز بود و موتورهای قسمت بالایی موشک نیز به مدت 5 دقیقه روشن شدند اما در همین مرحله مشخص شد اختلالی به وجود آمده است.

در نهایت شکست در انجام این عملیات به از بین رفتن 9 ماهواره مذکور شد.

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی