باربری مازندران
آکام آتا
باربری مازندران
آکام آتا

درباره بلیط چارتر قطار چه می‌دانیم؟

حتما شما هم درباره بلیط‌های چارتری و لحظه‌آخری شنیده‌اید. این بلیط‌ها بیشتر برای سفرکردن با هواپیما موجود هستند و به‌ کار می‌روند

درباره بلیط چارتر قطار چه می‌دانیم؟

حتما شما هم درباره بلیط‌های چارتری و لحظه‌آخری شنیده‌اید. این بلیط‌ها بیشتر برای سفرکردن با هواپیما موجود هستند و به‌ کار می‌روند. یادتان باشد که بلیط چارتری برای قطار هم موجود است و باید معنای آن را دقیق‌تر بدانید. به‌طور کلی، معنای بلیط چارتری کمی نیاز به توضیح دارد و باید بیشتر درباره‌اش بدانید. در این مقاله، درباره بلیط‌های چارتری قطار برایتان می‌گوییم.

بلیط چارتری قطار چیست و چه معنایی دارد؟

زمانی که از بلیط چارتری صحبت می‌شود، بیشتر افراد فکر می‌کنند که پای بلیط‌هایی با هزینه کمتر به‌ میان است. به‌طور کلی، بلیط چارتری چنین معنایی ندارد بلکه منظور از آن، نوعی از بلیط است که پیش‌تر از زمان پرواز و فروش از سوی شرکت‌های چارترکننده مانند آژانس‌های مسافرتی یا تورهای گردشگری خریداری می‌شود.

این شرکت‌ها که چارترکننده هستند، بلیط را به‌تدریج در اختیار مسافران قرار می‌دهند و آنها را به‌فروش می‌رسانند. چنین چیزی درباره بلیط هواپیما صادق است. اگر در نزدیکی زمان پرواز، همچنان تعدادی از این بلیط‌ها فروش نرود، شرکت‌های چارترکننده با کاهش هزینه‌ها سعی می‌کنند که ظرفیت باقی‌مانده را پر کنند و بلیط را در قالب بلیط لحظه‌آخری با قیمتی کمتر می‌فروشند.

اما چنین روندی برای بلیط‌ قطار هم وجود دارد؟ بله، گاهی‌اوقات، چنین چیزی برای خرید بلیط قطار هم وجود دارد اما معنایش کمی متفاوت از چیزی است که پیش‌تر درباره هواپیما توضیح دادیم. در ادامه درباره بلیط چارتری قطار خواهیم گفت.

بلیط چارتری قطار به چه معنا است؟

منظور از بلیط قطار چارتری، بلیط‌های ارزان‌تر نیست. بلیط چارتری قطار به نوعی از آن گفته می‌شود که کارگزار ریلی در شمار بالا در اختیار گروهی از مسافران قرار می‌دهد. به‌عبارت دقیق‌تر، بلیط چارتری برای قطار به موردی گفته می‌شود که تعدادی از مسافران (در حدود 18 نفر) قصد خرید بلیط گروهی دارند.

یک ‌نفر از میان گروه مسافران باید پیگیری خرید بلیط چارتری را در این شرایط به‌عهده بگیرد. لازم است که او، دست‌کم دو هفته پیش از رسیدن زمان دلخواه سفر، برای تهیه بلیط‌ها اقدام کند. سامانه‌هایی برای دریافت بلیط گروهی از سوی شرکت‌های ریلی مختلف تعیین می‌شود که امکان فراهم‌کردن تدارکات سفر را به‌وجود می‌آورند.

درمیان انواع بلیت قطار، خرید چنین موردی برای کسانی توصیه می‌شود که سفر گروهی دارند. این روش به آنها کمک می‌کند که صندلی‌ها و کوپه‌هایی کنار هم داشته باشند و بتوانند از اوقات سفرشان در طول مسیر هم لذت ببرند.

به این نکات درباره بلیط چارتر قطار دقت کنید

اگر قصد سفر گروهی دارید و می‌خواهید بلیط‌های سفرتان را از نوع چارتری و یک‌جا تهیه کنید، به این نکات هم نگاهی داشته باشید:

  • بلیط‌های چارتری تفاوتی میان مسافران کودک و بزرگسال قائل نیستند. این در حالی است که اگر قصد تهیه بلیط معمولی داشته باشید، هزینه آن برای رده سنی کودکان کمتر خواهد بود. اگر قرار است که تعداد زیادی از همسفرانتان کودک باشند، شاید بهتر است که به‌سراغ روش دیگری برای تهیه بلیط بروید. در این حالت، خرید زودهنگام بلیط از اپلیکیشن‌ها به شما اجازه می‌دهد که ضمن بهره‌مندی از تخفیف بلیط برای رده سنی کودک، بلیط‌ همسفرانتان را در کنار هم و در صندلی‌ها و کوپه‌هایی نزدیک به یکدیگر تهیه کنید.
  • در فصل‌های پرطرفدر سفر، خرید بلیط چارتری با نرخی مقرون‌به‌صرفه ممکن نیست. در چنین زمان‌هایی از سال، بلیط‌ها به‌سرعت فروش می‌روند و شاید حتی به‌خاطر تقاضای زیاد، امکان تهیه بلیط مقدور هم نباشد.
  • استرداد بلیط‌های چارتری کار ساده‌ای نیست. زمانی که بلیطی سیستمی می‌خرید، به‌راحتی می‌توانید آن را پس بدهید و درصدی هم به‌عنوان جریمه از مبلغ پرداختی‌تان کسر می‌شود. چنین چیزی درباره بلیط‌های چارتری مقدور نیست و استرداد معمولا مشکل‌تر خواهد بود.
  • اگر در زما‌ن‌های کم‌تردد سال سفر کنید، امکان پیداکردن بلیط‌هایی با قیمت کمتر هم برایتان مقدور خواهد بود.

در آخر

با رزرو بلیط قطار به‌طور چارتری می‌توانید در سفرهای گروهی، تمام همسفران را در طول مسیر در کنار هم جمع کنید. نیمی از لذت سفر، همیشه به گذراندن اوقاتی خوش در طول راه است. در خرید بلیط قطار سفرهای گروهی به بلیط‌های چارتری دقت کنید و با خریدشان، سفر را شیرین‌تر به‌سوی مقصد آغاز کنید. یادتان باشد که در بعضی از فصل‌ها، امکان تهیه آنها با قیمت کمتر هم مقدور است. در واقع، فصل و زمان سفر روی هزینه بلیط‌های چارتری اثر می‌گذارد. مسافرانی که با کودکان زیاد همسفر هستند هم بهتر است که مقایسه‌ای میان هزینه بلیطشان به‌شکل چارتری و سیستمی داشته باشند. در واقع، با علم به اینکه تخفیفی شامل مسافران رده سنی کودک نمی‌شود، درباره خرید بلیط‌های چارتری تصمیم بگیرید. آشنایی با انواع بلیط‌ها و روش‌های تهیه‌شان، راهی برای قوت‌بخشیدن به برنامه شیرین سفرکردن به نقاط مختلف است.

منبع: https://snapp.ir/train-ticket

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
تبلیغات متنی